Nešto za amerikance - modeli

asalat

Član foruma
Thommo kaže:
Asalat, lijep vagon! Par pitanja:
- kolika mu je dužina u odnosu na europske 1:100 vagone?
- cijena je cca. 40$, ili si uspio nabaviti jeftinije?

Ne znam da li Rapido u ponudi ima "combine" (putnički vagon s odjeljkom za prtljagu), ovaj tvoj + combine, jedna Proto2000 PRR GP7 ili GP9 i evo nam realnog lokalnog vlaka na nekoj PRR branch pruzi! :palac_gore:
...
Dužina vagona je 29,5cm (Lange Über Puffer). Imali su još nekoliko različitih modela u ponudi, ali mi se čini da nije bio mešoviti sa gepekabteilom. Imaju gepek vagon kao poseban i imaju vagon sa generatorom pare. Svi su super i detaljno urađeni klopa
 

IBANEZ 15

Član foruma
SD50 PROTO 2000

DSCN3242.jpg


IHC vagon sa zvukom parne lokomotive.

DSCN3249.jpg


Ovako izgleda otvoren. :plaza:

DSCN3250.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: WALTHERS

Da, Walthers je najveći USA online shop i distributer modela. Cijene su im više od drugih, manjih online shopova, ali znaju imati dobre popuste (do 50%).

Inače, oni i proizvode HO i N modele, a pred par godina su kupili Life Like, i koriste njihove brandove Proto 1000 i proto 2000 za seriju kvalitetnih lokomotiva, vagona i opreme (kotači, kopče,...)

Dostavljaju robu i izvan Amerike, a cijena poštarine im je 6$ + 20% od naručene robe. Npr. lokomotiva od 50$ - dostava u Hrvatsku došla bi oko 16$ - cca. 80kn. Plus carina/PDV, jer uvijek stavljaju račun u pakete. :(
 

Enester

Novi član
Atlas

Each Atlas HO Trainman Train Set includes:

- 4' x 3' Oval True-Track assortment: 12pcs. 18" radius, 1 pc. 9" rerailer, 1 pc. 9" terminal track
- Power pack
- GP38-2 Locomotive
- Locomotive freight car assortment: box car, gondola, covered hopper & caboose instruction sheet
- Warranty Card
-Atlas HO & N CD catalog blueprints for ten true-track layouts book

Trainman GP38-2 Locomotive Features:

-The same drive found in our basic Master Series locomotives, a five-pole skewed armature motor with dual flywheels -Separately applied hand rails and end railings
-True scale dimensions with accurate details
-Realistic die-cast underframes
-AccuMate couplers

Trainman Freight Car Features:

- True scale dimensions with accurate details
- Weighted, detailed underframes
- AccuMate knuckle couplers Trucks equipped with free-rolling metal wheels
- Clear window inserts & separately applied side railings (caboose only)

True-Track Features:

-Code 83 "Snap Track" with realistic roadbed and accurately sized and spaced brown ties with staggered spike detail just like the real thing.
- Easy to use, quick set up and ready-to-run
- Track can be removed from roadbed if desired


Kosta sa 120 USD, sa dostavom 200
Moze par pitanja?

Kakav je Atlas?
Kakav im je omjer cijene i kvalitete?
Jel mogu prosirivati ovaj set???
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Atlas

Enester kaže:
Kosta sa 120 USD, sa dostavom 200
Moze par pitanja?

Kakav je Atlas?
Kakav im je omjer cijene i kvalitete?
Jel mogu prosirivati ovaj set???

Mojih par iskustava s Atlasom.
Dosad sam koristio njihove tračnice i pokazale su se solidnima. Kupio sam i njihove skretnice s manualnim pokretanjem, ali vrlo se lako skinu mehanizmi za pokretanje i za tren dobivate poprilično realističan izgled skretnice. ja sam svoje motorizirao s Conrad motorima koji se instaliraju ispod ploče.
No čini mi se da ove koje ti spominješ dolaze s već pripremljenim roadbedom, ali mislim da se to da odvojiti.
Tračnicama sam zadovoljan, ali vagone i lokse nemam tako da tu nisam kompetentan.

Što se tiče seta, naravno da možeš. Svaki set možeš proširivati....već kolka ti je prostorija a i ak ti ispadne premala uvijek moreš zbušiti rupu u zidu i vlak poslati u susjednu prostoriju LOL LOL
 

boki

Član foruma
Re: Atlas

Trainman je najjeftiniji Atlas i dosta je dobar, nešto kao PIKO. Ima dosta detalja i dobro vozi.
Ali...
Taj(takav) set baš i nije neko rješenje jer dobiješ trafo koji vjerojatno ne ide na 220V (male su šanse da je 100-230 ali i tada ti treba fizički adapter). Trafo i ambalaža ti nose veći dio poštarine i možeš biti siguran u PDV na takav paket.
Atlasove tračnice su isto tako jako dobre ali ove su sa nasipom (nisam siguran da li se može skinuti) pa ih trebaš spajati sa istima ili kemijati.
Mislim da ti je puno bolja opcija kupovina pojedinačne lokomotive i vagona (trainman se isto tako prodaje) a kod nas nabaviš tračnice (PIKO) i neki trafo (za prvu ruku toga ima i po forumu).

Općenito Atlas ima dobar omjer cijene i kvalitete ali treba voditi računa o tome da uz Trainman postoji i Master serija (opet u 3 izvedbe) koja donosi više detalja, DCC, zvuk ali i veću cijenu. Mehanika im je uglavnom potpuno ista.

boki
 

NClight

Hybernated
Re: Atlas

Ja bih jedino pripazio sa napajanjem koje dolazi u setu, jerbo ameri imaju mrežni napon na 110-120V a kod nas je priča "malo" drugačija na 230-250V, pa da nebi bilo prrrd :puf: >:D:

Možda... možda bi mogao dogovoriti da izbace ispravljač (ako je sistem sa kontrolerom i odvojenim ispravljačem) pa tako uštediš na poštarini (sumnjam, treba provjeriti) i možda skinu cijenu za vrijednost ispravljača koji dolarčić. :>idea:

Požuri sa kupnjom, dolar je svakim danom sve jači... *mudri* >:)

Eh, da... ne zaboravi da su tračnice prema američkom prototipu, što je super ako si odlučan krenuti i nastaviti sa amerikom, ali za evropsku maketu sa evropskim vlakovima jednostavno izgledaju krivo :|:

Edit: boki i ja pisali istovremeno, pa smo se poduplali sa mišljenjima :plaza:
 

IBANEZ 15

Član foruma
CAB FORWARD

DSCN3287.jpg


motornik grada New York

DSCN3289.jpg


:ovaldrvce: Svima sretnu i zdravu godinu 2009 i puno veselja sa svojim modelima. :palac_gore:
 
A

Anonymous

Guest
S obzirom na broj modela, trebao bi puno, puno veću maketu
 

IBANEZ 15

Član foruma
Znam , ali gdje da jo stavim :hmmm Da pravim nešto večju bi moja žena s:xx: Da sam tada počeo sa N :palci_gore:. Pa znaš kako kažu "bolje išta nego ništa"
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Pogotovo USA N mi se čini jako razvijen, lijepe kopče, mali vijenci kotača... Moraš se dobro zagledati na fotki i skužiti da je N.
 

NClight

Hybernated
IBANEZ 15 kaže:
Znam , ali gdje da jo stavim :hmmm Da pravim nešto večju bi moja žena s:xx: Da sam tada počeo sa N :palci_gore:. Pa znaš kako kažu "bolje išta nego ništa"

nightrain kaže:
Znaš da je i meni pomalo krivo što nisam išao na N :uvrnut

Thommo kaže:
Pogotovo USA N mi se čini jako razvijen, lijepe kopče, mali vijenci kotača... Moraš se dobro zagledati na fotki i skužiti da je N.

:zvizdi: I told you so... :zvizdi: I told you so... (funny chicken dance) :ples :ples *<green:
 

SHUCA

Poznati forumaš
NClight kaže:
IBANEZ 15 kaže:
Znam , ali gdje da jo stavim :hmmm Da pravim nešto večju bi moja žena s:xx: Da sam tada počeo sa N :palci_gore:. Pa znaš kako kažu "bolje išta nego ništa"

nightrain kaže:
Znaš da je i meni pomalo krivo što nisam išao na N :uvrnut

Thommo kaže:
Pogotovo USA N mi se čini jako razvijen, lijepe kopče, mali vijenci kotača... Moraš se dobro zagledati na fotki i skužiti da je N.

:zvizdi: I told you so... :zvizdi: I told you so... (funny chicken dance) :ples :ples *<green:
sebastiant kaže:
Ako bi danas počeo, sigurno bi bila veličina N!
Kvaliteta N je sada mnogo bolja, da ne pričam o prostoru. :palac_gore:

Ako se ovako nastavi...Moracu da POMOGNEM ovaj trend :aplauz: :aplauz: :aplauz: s:xx: s:xx:

NCl, sta mislis o ideji da SVAKOM od citiranih, ukoliko sa "HO" :shit: predje na "N" :welcome darujem po jednu moju JZ 661 :?: >:finger: >:finger: >:finger: >:finger: >:finger: >:finger: >:finger: >:finger: >:finger:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh