Prerada modela (Herpa, Wiking....) na Car system

robogovi4

Poznati forumaš
mda, malo smo zadnje vrijeme povečali "ergelu" sa par novotarija pa je u međuvremenu završeno još par modela.
Na žalost, samu preradu nisam slikal jer je više manje skoro sve isto kao i kod već opisanih modela:

Herpa Actros; dobio i rasvjetu napred, sa otraga se još natežem jer je malo mjesta

2.JPG

Mercedes Sprinter; (skoro isti ko Acin Crafter ;)

3.JPG

Mercedes M klasa (slićan ML-u)

4.JPG

Mercedes ML

5.JPG

Manji dio do sada napravljene "ergele" na okupu; još malo pa im moram napravit autoput :)

6.JPG

I da, najte sad gledat prašinu v regalu, sutra je subota, dan za čiščenje :mad:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
mda, malo smo zadnje vrijeme povečali "ergelu" sa par novotarija pa je u međuvremenu završeno još par modela.
Na žalost, samu preradu nisam slikal jer je više manje skoro sve isto kao i kod već opisanih modela:

Herpa Actros; dobio i rasvjetu napred, sa otraga se još natežem jer je malo mjesta

View attachment 101245

Mercedes Sprinter; (skoro isti ko Acin Crafter ;)

View attachment 101246

Mercedes M klasa (slićan ML-u)

View attachment 101248

Mercedes ML

View attachment 101249

Manji dio do sada napravljene "ergele" na okupu; još malo pa im moram napravit autoput :)

View attachment 101250

I da, najte sad gledat prašinu v regalu, sutra je subota, dan za čiščenje :mad:
:aplauz::cool1::palci_gore:

robogovi4

Poznati forumaš
E hvala, hvala i tebi također, sad sam tek natrčal na post.

U Actrosu, kao i u ostalim tegljačima je oriđiđi fcs zupčanik sa 30 zubaca m3 i orginal puž (dakle prijenos 1:30) ali motor je kinez 10x15mm koji vrti dosta sporije od orginala, mislim da je nekih 10000 obrtaja na 2,4v (orižiđi je na toj voltaži na 16-17) i to mi je prebrzo a 1,2v nije dolazilo u obzir jer mi 2,4 treba radi rasvjete.
Obzirom da ni tih 2,4v nije dovoljno, stavil sam još ovo;
https://modellbau-schoenwitz.de/de/...-system-beleuchtung-einzelplatine?action_ms=1

jako fina stvarčica, kaj god da kopčaš na ulaz (od 0,9 do 2,6v) na izlazu uvijek imaš napon potreban za ledice :)

Inače kaj se pogona za tegljače tiće, već neko vrijeme razmišljam da ovo probam:

https://www.sol-expert-group.de/media/content/Produktanleitungen/96750_Mikrogetriebe G95B_DT(1).pdf

samo se nikako odlučit, inače je pogon namijenjen upravo za tegljače ali RC verziji no i za fcs bi moral bit ok

robogovi4

Poznati forumaš
Inače, te pogone radi Solexpert, ima ih kao gotovih (oko 27e) ili za sastavljanje (nije problem i dođu oko 21e) a ima ih i u Conradu za pribavit. Tehničke podatke (br. obrtaja na kojem naponu i dr.) ima na njihovim stranicama.
Po dimenzijama točno sjedaju između okvira/rame na Herpa tegljačima.

1547656285032.png

1547656312345.png

Ma te male pogonske motoriće sam i ja gledal al treba platit poštarinu 15 eura pa se nisam odlučil .Kad spominješ Conrad dali si mislil na njihovu Hrvatsku stranicu Ako se odlučiš za nabavu mogu i ja sudjelovat .

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh