Roco 2015. HŽ, JŽ i SŽ vagoni

nik

Veteran foruma
Moze li meni kao laiku netko objasniti kako Roco prima narudze za modele koje ce izaci u 9 mjesecu 2016??
Ja ove " informacije i dezinformacije" uopce nekontam??
I pomalo me do dovodi do ludila ovo silno postanje "ima/nema interesa"??
Pa ako mi netko moze objasniti?? Ja stvarno nekontan .. nitko nije od prodavaca slao mail za prednarudzu i slicno??
Dakle kako to ide ??
Kako to ide? Ne ide nikako. :mamurluk:
 

Bosphorus

Član foruma
Moze li meni kao laiku netko objasniti kako Roco prima narudze za modele koje ce izaci u 9 mjesecu 2016??
Ja ove " informacije i dezinformacije" uopce nekontam??
I pomalo me do dovodi do ludila ovo silno postanje "ima/nema interesa"??
Pa ako mi netko moze objasniti?? Ja stvarno nekontan .. nitko nije od prodavaca slao mail za prednarudzu i slicno??
Dakle kako to ide ??

Što je u glavama Roco managera, osim dizanja cijene svake godine za 10% ne znam.....
Ali znam da možete kod Backa naručiti sve po cijenama nižim nego i kod Lippe-a, a kod Lippe-a imate opciju Reservation/Vorbestellung gdje možete bez obveza rezervirati/prednaručiti artikl - kada i ako bude na lageru, količina koju ste rezervirali vam je dostupna 5 dana i nakon toga ide u slobodnu prodaju.
Opcije prednaručivanja imaju i brojni drugi webshopovi.
Pokažite interes tržišta...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kakva je sad ovde postavka stvari u svezi novih numeracija ovih vagona?? Mislim na neka nova u buducnosti reizdanja s novom numeracijom??
Naravno pitam radi odnosa kolicine vagona koje da sada narucim??
 

Vladimir S.

Član foruma
Mislim da ROCO prelazi na amerićki način poslovanja, barem za maloserijske modele. Tamo se najavi da za 6, 12, koliko već mjeseci izlazi novi model I primaju se narudžbe. Naruči se XY komadai onda se proizvede XY komada, možda koji komad više. Oni što odustanu u meďuvremenu + višak idu u slobodnu prodaju. Najčešće preko interneta (Factory Direct Trains na primjer). Ako nema dosta interesa nema modela. Kod njih je veliko tržište pa se lako popuni minimalna količina ali to tako funkcionira. Neki modeli se uopće ne pojave u slobodnoj prodaji jer svi odu u prednarudžbama.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za one koji nisu primili mail od MOKO-a za prednarduzbu evo sadrzaja emaila. Osobno nemam nikakve koristi i jedni razlog je taj da sto vise kolega s foruma naruci modele da ih kojim slucajem ROCO ne otkaze radi slabog interesa. Ja sam narucio od svakog modela po jedan kom :)
__________________________________________________
From: Info Moko [mailto:[email protected]]
Sent: Tuesday, June 30, 2015 5:43 AM
To: 'Info Moko'
Subject:

Spoštovani ljubitelj modelne železnice!
Sporočamo
Vam, da sprejemamo prednaročila za HŽ vagona v merilu HO in sicer:
  • ROCO 67249 HŽ Cargo, dolžina 229 mm, NEM 362 KK kinematika, cena 36,99 € (po izidu 41,90 €)
  • ROCO 67296 HŽ odprti vagon, dolžina 181 mm, NEM 362 KK kinematika, cena 28,99 € (po izidu 32,90 €)
Vagoni imajo DC kolesa, ki so zamenljiva za AC kolesa art. 40196.
Vagoni so v prednaročilu do 14. julija, dobavljivi predvidoma konec julija 2015.
Vagone lahko naročite po:

e – pošti [email protected] 24 ur na dan ali po telefonu 01/7295-124 po urniku od pon-petka od 9h do 19h, sobota 9h-12h.

Lep pozdrav

Trgovina Kovač

Moko d.o.o.
Telefon: +386 1 7295 124
Internet: www.moko.si
Spletna trgovina: www.peter-pan.si
E-pošta: [email protected]
________________________________________________________
 

KAPO

Poznati forumaš
Obavijest sa Roco Facebook stranice:
roco_zpsf9rkmutz.jpg

Izvor: Facebook/Roco.cc

Gdje je nestao Rils-z? Možda su ga zaboravili staviti na popis:hmmm:?
 

Bosphorus

Član foruma
Lippe je javio da su stigli i da se rezervaciju može iskoristiti slijedećih 5 dana... Vjerojatno će se uskoro i Backo javiti :party:
(rezervirao sam u Lippe-u prije nego je Backo proširio program na Roco, a i rezervacija ništa ne košta + veći je interes da izbace vagone :hihihi: )
 

nik

Veteran foruma
Roco na kraju ipak nije' HR-HŽ CAR', nego isto kao i Tillig HR-HŽ! :D
Glavno da su masnim slovima napisali Aktueler Betriebszustand / current operating condition u prospektu sa najavom. :mamurluk:

BTW uspjeli su, potpuno isto kao i Tillig, krivo pozicionirati HŽ logo te zaboraviti 'nacrtati' proizvođačku pločicu (ĐĐ). :fp:
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Glavno da su masnim slovima napisali Aktueler Betriebszustand / current operating condition u prospektu sa najavom. :mamurluk:

Tako je valjda bilo planirano da se napravi, jer je i na crtežu iz najave model bio tako označen, ali eto, iz nekog razloga
su ga na kraju napravili drugačije..
Ali, isto tako, u najavi je imao potpuno kriva postolja, pa je na kraju i na sreću, realizacija modela ipak prošla korektno! :palci_gore:

Ajmo malo pozitive!;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pozitivno gledajuci ipak je ovo prvi Roco tertetni HZ vagon uopce nakon dugog niza godina nakon cak 7 SZ teretnih vagona, (neka me ispravi neko ako sam pogrijesio). To sto im se nije dalo repozicionirati alat za tampon tisak (HZ logo) je vezano uz ekonomicnost/brzinu. Tko uopce moze znati kolika im je stvarna serija da im se uopce isplati raditi taj vagon... mozda 300 ali mislim da nije vise od 500 komada. O ovakivm projektima ovisi trziste HZ i ostalih vagona s ovih prostora. Ako potraznja bude velika onda ce sigurno Roco razmisliti o HZ modelim... zato jeva cekam svoj primjerak.... i nadam se onom drugom 67249 HŽ Cargo vagonu....
 

nik

Veteran foruma
Pozitivno gledajuci ipak je ovo prvi Roco tertetni HZ vagon uopce nakon dugog niza godina nakon cak 7 SZ teretnih vagona, (neka me ispravi neko ako sam pogrijesio). To sto im se nije dalo repozicionirati alat za tampon tisak (HZ logo) je vezano uz ekonomicnost/brzinu. Tko uopce moze znati kolika im je stvarna serija da im se uopce isplati raditi taj vagon... mozda 300 ali mislim da nije vise od 500 komada. O ovakivm projektima ovisi trziste HZ i ostalih vagona s ovih prostora. Ako potraznja bude velika onda ce sigurno Roco razmisliti o HZ modelim... zato jeva cekam svoj primjerak.... i nadam se onom drugom 67249 HŽ Cargo vagonu....
Pa nije trebalo nikakav alat repozicionirati jer je ovo novi model kojeg Roco nije dosad radio kao HŽ.
 

nik

Veteran foruma
Tako je valjda bilo planirano da se napravi, jer je i na crtežu iz najave model bio tako označen, ali eto, iz nekog razloga
su ga na kraju napravili drugačije..
Ali, isto tako, u najavi je imao potpuno kriva postolja, pa je na kraju i na sreću, realizacija modela ipak prošla korektno! :palci_gore:

Ajmo malo pozitive!;)
U stvari nisu niti postolja korektna. Roco je upotrijebio svoj stari alat gdje je na poklopcima osovinskih ležaja reljefno napisano SKF. Postoji i novi alat gdje su poklopci ležaja glatki i bez natpisa što odgovara HŽ vagonu.:(
 

nik

Veteran foruma
Da nije Roco neplanirano od Tilliga jeftino kupio iz druge ruke set tampona za tisak koji su bili predviđeni za onaj Mokov HŽ 'sa drugim brojem' ali greškom nisu upotrebljeni nego je ponovljena serija sa starim brojem a onda im se više nije dalo ponovo to raditi. To bi objašnjavalo zašto je HR-HŽ a ne HR-HŽ CAR i zašto je logo na krivom mjestu te zašto nema proizvođačke pločice...
:vrag2:

Tillig
15931356464_9080faa195_b.jpg

https://www.flickr.com/photos/neil_sutton/15931356464/sizes/o/

Roco
Roco-67296-Open-Goods-Wagon-Eanoss-x.jpg


Čak je i ormarić sa mrežicom gotovo identično 'nacrtan'.
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
BTW uspjeli su, potpuno isto kao i Tillig, krivo pozicionirati HŽ logo te zaboraviti 'nacrtati' proizvođačku pločicu (ĐĐ). :fp:
Nemojmo pisati nešto po forumu samo da pišemo u svrhu neiscrpnog kritiziranja, kada za pola toga navedenoga nema osnove :djed

Gdje je ovom Eanoss vagonu otisnut logo??

29-05-2013 (6)[1].JPG

roco_ro67296[2].jpg
 

nik

Veteran foruma
Nemojmo pisati nešto po forumu samo da pišemo u svrhu neiscrpnog kritiziranja, kada za pola toga navedenoga nema osnove :djed

Gdje je ovom Eanoss vagonu otisnut logo??

View attachment 64414

View attachment 64415
Na Roco modelu je skoro OK u odnosu na sliku koju si stavio, iako je mrvicu previsoko. Na Tillig modelu je postavljen još više i upadljivo previsoko. To ukoliko gledamo neke vagone dok je kod većine logo više lijevo pa tu niti Roco niti Tillig nisu OK.

eanoss_zpsf8c008f9.jpg

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/2348-eanoss-i-uacns/page-3

IMG_5031.jpg

http://forum.vozovi.com/viewtopic.php?f=29&t=183

eanoss-z252012.jpg

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?31,6022709
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh