Start setovi - razna pitanja, pomoć

Thommo

 
Osoblje foruma
U zadnje vrijeme kao da raste broj ljudi koji bi željeli aktivno krenuti u svijet modelarstva. :>idea:

Jedan od najboljih načina da se počne je kupiti start-set koji sadrži lokomotivu, par vagona, oval pruge, poželjno sa kojom skretnicom, i trafo-kontrolerom.

Jedan mi je takav set posebno zapeo za oko, pošto je, dabome, ÖBB! :plaza:

Piko #57122


Dakle, poznata parna lokomotiva G7 u ÖBB verziji, četiri vagona (tri putnička + prtljažni), tračnice dovoljne za oval sa stanicom, i kontroler.
Cijena? Već od 148€! Bravo Piko! *mudri*

Samo da podsjetim da se ova loksa prodaje sama za cca. 105€.
Sa skretnicama, vagonima, i trafom (ako se kupuje posebno) cijena svega ovoga itekako bi prešla 200 eurića.
 

Attachments

  • 57122_Piko_OBB_dampf_set_pic2.jpg
    57122_Piko_OBB_dampf_set_pic2.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 377
  • 57122_Piko_OBB_dampf_set_pic3.jpg
    57122_Piko_OBB_dampf_set_pic3.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 374
  • 57122_Piko_OBB_dampf_set_pic4.jpg
    57122_Piko_OBB_dampf_set_pic4.jpg
    24.1 KB · Pregleda: 375

kvrga_mrga

Aktivan član
Re: Start setovi

Ljep start set... ja cu uskoro uc u svijet digitalije s nekim digitalnim start setom... kad mi maketa dode u fazu postavljanja tracnica, ovo ono, past ce i kod mene jedan set... najvjerojatnije roco... ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Start setovi

Da, ali to je stariji set od DB, i to je cijena za izvoz, bez Mwst-a. Inače je 119,90€.
 

Mr.Joe

R.I.P.
Re: Start setovi

PIKO- start set 57194 sa malom dodatkom sa 2 vagona.
 

Attachments

  • P1130001.JPG
    P1130001.JPG
    74.3 KB · Pregleda: 108
  • P1130003.JPG
    P1130003.JPG
    67.7 KB · Pregleda: 105

Tomy_18

Član foruma
Fleischmann

Pozdrav svim forumašima !!!

Mislim u skorije vrijeme nabaviti (kupiti) Fleischmann-ov start set 939881. Dobra odluka ili ne? Svako mišljenje je dobro došlo!! :hmmm
 

Attachments

  • 939881.jpg
    939881.jpg
    309.9 KB · Pregleda: 244
A

Anonymous

Guest
Re: Flaischmann

Dobra odluka. Imaš lokicu s kojom možeš kombinirati putnički i teretni pomet. Imaš dvije skretnice koje omogućavaju da ti jedna kompozcija stoji na kolodvoru dok drugu voziš. Za ovo ti je potreban maleni prostor koji možeš dobro nadopuniti :palac_gore:

250€ :??:
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Flaischmann

I ja sam jako zainteresiran za isti start-set, gledao sam na par mjesta na internetu i uglavnom je informacija "Product actually not in stock", doduše ja nemam iskustva u on -line kupovanju, pa možda gledam na krivim mjestima, ako slučajno znaš ili saznaš gdje se i po kojoj cijeni može nabaviti, molio bi te da prosljediš informaciju na forum ili mi pošalješ "pp". Isti start-set je i na Flaischmann-ovim službenim stranicama trenutno u "žutom", predpostavljam da to znači da ga trenutno nemaju na zalihama, ali da će ga još proizvoditi.
 

NClight

Hybernated
Re: Flaischmann

Za 250 eurića se isplati, pogotovo sa ProfiBossom... kada pogledaš konkurenciju, za te pare se nemože dobiti više-bolje-jače!
Za usporedbu isti setovi, ali u analognoj i digitalnoj izvedbi kod Kramma (cijene bez MwSt):939801 analog- 173,19 EURO / 939881 digital- 241,98 EURO

Ako piše da nije dobavljiv... onda nije dobavljiv... probaj kontaktirati http://www.moko.si tj. g. Kovača za informaciju.
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Flaischmann

Gledao sam na, http://www1.conrad.de/, našao sam set, e sad nešto me buni, kad u tražilicu postavim upit, "FLEISCHMANN START SET", izlista mi 6 Fleischmann-ovih start setova, među kojima i onaj pod br. 939881, međutim na semaforu kraj seta je žuto, ali kad kliknem na sam set na semaforu je zeleno, a cijena seta je 299 EUR. Zanima me kakva su vaša iskustva u kupovanju preko Conrada, ako je cijena u Nemačkoj 299 EUR, koliko bi me to moglo koštati u konačnici, vidim da se dodaju troškovi transprota, carine, pdv. Isto tako vidim da i u Zagrebu postoji firma preko koje se mogu izravno naručiti proizvodi iz njihovih kataloga,

http://www.conrad.hr/OrderProduct.aspx

Kako napraviti narudžbu? Da li je dovoljno samo ispuniti formular (za fizičke osobe) na njihovim stranicama u rubrici "Narudžba artikala", osim toga prilikom sastavljanja naruđžbe traže se podaci kao što su Kataloški broj, Katalog, Stranica kataloga, pretpostavljam da bi kataloški broj mogao biti ono što je na internetskoj stranici označeno kao "Artikel-Nr.: 246763 - 62"?
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Flaischmann

Tomy_18 kaže:
Imaš ovdje : http://www.lokshop.de/

- 288 eur-a!!

Da imaju ga, ja sam ga pred jedno tri tjedna stavio na "My wishlist" iliti popis želja, ali koliko vidim još uvijek je "Product actually not in stock " , odnosno imaju ga ali ga zapravo nemaju na zalihama, a i cijena je nešto pala, sada je 241,98 EUR.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Flaischmann

Dečki samo mejl pošaljite prema nabavljaču i dobit ćete odgovor o dobavljivosti stavke. Trgovac će najbolje znati reći kako stoje stvari, je li nabavljivo i koliko mu treba vremena da ga nabavi!!
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Flaischmann

Postavio sam upit GenComercu o načinu naručivanja, pa su mi poslali odgovor sa ponudom iz koje je vidljivo koliko bi start set koštao ako bi ga naručivao preko njih,

Netto-Iznos 3.027,38
Nachlass -20 % -605,48
Osnovica 2.421,90
PDV 22,00 % 532,82
Ukupno KN 2.954,72
 
A

Anonymous

Guest
Re: Flaischmann

I još dodaj poštarinu...Preko 400€. Previše. Pošalji upit Modellbahn Krammu, možda ga mogu nabaviti.
 

singer

Član foruma
Re: Flaischmann

Pošalji upit Modellbahn Krammu, možda ga mogu nabaviti.

Nema potrebe, ja sam ga u kramm-u naručio još u septembru i još im nije stigao. Biće dostupan kad ga vidite da je dostupan na flaischmannovom sajtu :prof:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh