Start setovi - razna pitanja, pomoć

NClight

Hybernated
Re: Fleischmann

Ovo je naglo iznenađenje :eek: :shock: *<8o >8-o:
Ovo nije bilo najavljeno... eh, sad što to znači u odnosu na Fleischmann ProfiBoss i LokBoss te TwinCenter, to ostaje za vidjeti... nemogu ni smajlićima iskazati čuđenje, makar je bilo za očekivati... >8-o:
Eh, da:
Cijena nije poznata, a datum izlaska je 3 kvartal 2009, znači poslje ljeta!
 

Tomy_18

Član foruma
Re: Fleischmann

Šta napraviti kad se nađeš u banani ??? :??:

Priča počinje ovako : Nazovem ti ja strikana u njemačkoj, da mi provjeri za taj startset cijenu i dostupnost, a on ti meni, pa nemoj, pa ovako, pa onako....Ja:zašto;On:ne i tako nekoliko minuta. Kad je čovjek uvidio da ja neodustajem, kaže on meni : znaš, (trebalo je biti iznenađenje) sada ti moram reći, ja sam kupio klincima za rođendan Maerklin-ov startset 29236, a ja osta bez teksta. E sad je pitanje šta napraviti?! :hmmm
Nije baš zgodno poklon prodati, zar ne? Preostaje mi jedino napraviti više slobodnog mjesta u "mojem" kutku (sobi). Sad me jedino pati što nemogu nigdje na netu vidjeti o čemu se tu konkretno radi. Nema tog seta ni na maerklin-ovim stranicama, ni na netu (slika). Samo sam našao da se radi o digital setu i da je u igri dampf-lok BR80.
Zna li netko više od toga?

Ili, rješenje br. 2 koje glasi :

ostati pri Fleischmann-ovom startsetu 939881, a ovaj ipak prodati. :hmmm
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Fleischmann

Teške su te odluke, ja sam na kraju naručio fleischmann-ov start set 939881 od Conrada, znam da ću ga skupo platiti, ali nemam strpljenja sad još mjesecima provjeravati jeli dostupan ili ne i čekati neke nove setove, želim početi polako slagati neku mini maketu u N mjerilu.
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Fleischmann

Evo, start-set 939881 je stigao sa malim kašnjenjem pred desetak dana, :)



U planu je i mini maketa u N mjerilu, 90x50cm taman za oval iz start-seta, plus još par tračnica za jedan sljepi kolosjek, koje mislim dokupiti,





A sad kad imam Profi-Boss, malo sam provozao i svoju Fleischmann sound-lok BR 17.10,

http://

Jedino što me brine je to što za razliku od Fleischmann sound-lok BR 17, koja vozi savršeno, moja nova N parnjača iz start seta ne vozi ni približno tako dobro. Dosta trza, pogotovo prvih par krugova, čak i na ravnim dionicama :hmmm
 

Attachments

  • FLEISCHMANN Digital Startset 939881.jpg
    FLEISCHMANN Digital Startset 939881.jpg
    59.8 KB · Pregleda: 414
  • N-maketa-pocetak.jpg
    N-maketa-pocetak.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 414
  • FLEISCHMANN Digital Startset 939881-2.jpg
    FLEISCHMANN Digital Startset 939881-2.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 414

NClight

Hybernated
Re: Fleischmann

Ako trza, znači da nije "usvirana" tj. nije razrađena.
Malko je podmaži (bez otvaranja!), očisti tračnice i odradi razradu lokse.
:arrow: <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=32&t=432&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=32&t=432&start=0</a>

Druga stvar koja bi mogla zezati je speed-step tj broj brzina, pa vidi dali je jednak onome na BR 17!

Kako si zadovoljan sa Profi Bossom?
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Fleischmann

Hvala na savjetu, pokušat ću ju malo 'razraditi', a što se tiče podmazivanja pretpostavljam da bi u tom slučaju bilo najbolje nabaviti originalno ulje, samo nisam ga uspio pronaći na Fleismann-ovim stranicama, pa ne znam koji bi to broj artikla (Art.Nr.) bio?
Što se tiče Profi Bossa, ja sam zadovoljan, moram još nabaviti digitalni 'priključak' (ili kako se već taj dio u koji se utaknu žice zove) za HO tračnice, jer kad spojim preko priključka za analogni sistem (imam Piko tračnice), stvar ne radi. Već sam pročitao da je to zbog toga što analogni 'priključak' ima ugrađeni kondenzator ili tako nešto, što ometa digitalni signal. Sam Profi Boss, koliko sam proučio upute, ima dosta velike mogućnosti programiranja skretnica, lokomotiva i sl., doduše ja ne znam kakve su mogućnosti drugih sličnih uređaja, ali bojim se da će njegov potencijal u mojim rukama za sada biti prilično neiskorišten, barem što se ovog dijela sa programiranjem tiče, kako zbog mog neznanja tako i zbog nedostatka samih lokomotiva i skretnica koje bi se evantualno dale programirati. :S:
 

NClight

Hybernated
Re: Fleischmann

Za podmazivanje možeš uzeti i Roco, Trix ili neko drugo ulje... Fleischmannovo je kat.br. 6599
 
A

Anonymous

Guest
Re: Fleischmann

Igor_A. kaže:
Što se tiče Profi Bossa, ja sam zadovoljan, moram još nabaviti digitalni 'priključak' (ili kako se već taj dio u koji se utaknu žice zove) za HO tračnice, jer kad spojim preko priključka za analogni sistem (imam Piko tračnice), stvar ne radi. Već sam pročitao da je to zbog toga što analogni 'priključak' ima ugrađeni kondenzator ili tako nešto, što ometa digitalni signal.

Evo, ovdje smo o tome raspravljali
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=22&t=625" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=22&t=625</a>

Ne treba ti taj priključak. Zalemi žice na spojnice i tako priključi struju :ples Nemoj lemiti izravno na tračnice...
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Fleischmann

nightrain kaže:
Ne treba ti taj priključak. Zalemi žice na spojnice i tako priključi struju :ples Nemoj lemiti izravno na tračnice...

Za probnu vožnju sam samo 'naslonio' žice na tračnice. Mislim da ću si ipak kupiti digitalni priključak, jer će me to koštati manje novaca i živaca nego da nabavljam lemilicu i svladavam tehniku lemljenja, pošto o lemljenju zbilja nemam pojma. Ipak, hvala na savjetu, nije isključeno i da ću se u budućnosti odlučiti i za nabavku lemilice, pogotovo ako jednoga dana krenem u izgradnju neke 'ozbiljnije' makete, ali za sada će pričekati.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Fleischmann

Meni je već jedna lemilica pukla, a druga mi je pregoila. Sad sam kupio treću. To mi je jako bitan alat. Bez lemilice nema zanata.
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Fleischmann

Ima još jedan detalj zbog kojeg ne bi bilo zgodno zalemiti žice sa spojnicama/tračnicama, a to je da su žice s druge strane čvrsto spojene sa kablom koji spaja Profi Boss i ispravljač za struju. Dakle ako bi ih zalemio za HO spojnice, morao bi nabaviti još jedan dodatni kabel za Profi Boss za N sistem. Poslikat ću kad dođem doma.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Fleischmann

Imaš dvije gole žice s kojima možeš što hoćeš. Na njih možeš dolemiti produžne žice istog presjeka i time si produljio dohvat.Tako produljenu žicu možeš odvesti na svako mjesto makete, a kad ti ne bude više trebala, možeš ju prerezati na bilo kojem mjestu. :palac_gore:
 

NClight

Hybernated
Re: Fleischmann

Hmmm... možeš i izbjeći lemljenje, barem na žicama od Bossa... jednostavno ih spoji sa luster-klemom (rednom stezaljkom / čokoladicom) pomoću vijka/šrafa a dalje kako hoćeš/možeš na tračnicu.
BTW, iz spojne tračnice se može jednostavno odstraniti mali kondenzator, samo ga odreži... neboj se, neće ti trebati ako voziš analogno, jer većina analognih loksi već ima ugrađene kondenzatore i zavojnice protiv smetnji, a ti si tako i tako na digitalu, prema tome, samo naprijed sa rezanjem :plaza:
 

Igor_A.

Član foruma
Re: Fleischmann

Hvala na savjetima, nešto ću već iskombinirati, a jučer sam malo 'razradio' lokomotivu prema uputama , i gle čuda, stvarno djeluje, sad fino vozi i gotovo više uopće ne trza :palci_gore: , hvala još jednom :naklon:
 

starky

Član foruma
Supporter 2022
Talijanski start set

Dakle, domogao sam se ovog start seta. Loksa, 2 vagona, oval šina i trafo.

Na ebay-u se prodaje za 105 eurića plus dostava, a ja sam ga za ne vjerovati ulovio u Euroshopu za 699 kunića na tri rate, i ponosno odnio iz dućana!

Link na ebay:
http://cgi.ebay.at/HORNBY-LIMA-HL1018-S ... 1|294%3A50


Namjera mi je kasnije ovu loksu prepraviti na digitalu, pa evo postam i tehničke detalje, te molim širi auditorij da dobaci koji savjet...






Kad stignem slikat ću detaljnije i objaviti u ovoj temi.
 

Attachments

  • 093a_2.JPG
    093a_2.JPG
    8.1 KB · Pregleda: 492
  • E424FS.pdf
    341.6 KB · Pregleda: 42

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Talijanski start set

Baš mi je jučer dvlase govorio da je u Trstu vidio nove Lima start-setove već od 49€ na policama supermarketa!

Imaju i putničke setove za samo nešto više eurića. Pa kome je ITA blizu...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh