Start setovi - razna pitanja, pomoć

matija

Član foruma
Re: Talijanski start set

Inače je cena te lokomotive od LIME E 424 (uvrštena je u hoby program, ne znam zašto) nepunih 50€. Pregledao sam i ja tehničku dokumentaciju, i sasvim korektno izgleda iznutra, jedino me zanima kako se ponaša u vožnji i da li je motor petopolni ili ne, jer taj podatak nisam uspeo dokučiti.
 

starky

Član foruma
Supporter 2022
Re: Talijanski start set

Ovaj start set je na stranicama Hornby-ja i Lime već neko vrijeme, ako sam dobro vidio još od preklani,
i mislim da trenutno rasprodaju zalihe i da prelaze na nove.

Meni je odgovaralo što nisam morao misliti o carini i eventualno trošku dostave, i plus plaćanje na rate.

Pogon lokomotive je preko oba obrtna postolja, ima gumice na po dva kotača naprijed i pozadi.
Detalji ipak nisu kao npr. Roco modeli, kabina nije iznutra odrađena detaljno, ali to je taj cjenovni razred .
Vagoni imaju metalne kotače i koliko sam vidio moguće je ugraditi i rasvjetu. Sve u svemu ja sam zadovoljan,
a na kraju to i jest najvažnije.

Planiram još kupiti neki Roco start set sa multimaus-om, i onda se poigrati i prepraviti ovu lokomotivu na digitalu.
Trenutno vodim stogodišnji rat za lokaciju makete i ovoga što već imam, pa neke prognoze ne mogu dati.

Kad mi vrijeme i obaveze dopuste postat ću detaljnije sličice...
 

matija

Član foruma
Re: Talijanski start set

Ovako: To je potpuno novi proizvod LIME koji ima centralno podešen motor i pogon preko kardanskih vratila, to je meni jasno i imam servisnu specifikaciju, samo ne znam da li je motor petopolni ili ne. Što se ugradnje digitala tiče krajnje je prosto, malo znanja elektronike i gotovo. Svetla nije potrebno ugradjivati jer ih loksa poseduje, jedino ne znam da li ima i crveno svetlo pozadi ili samo bele reflektore.
 

starky

Član foruma
Supporter 2022
Re: Talijanski start set

E za motor ti ne znam, javit ću kad je otvorim. Svjetla su ista i naprijed i natrag.
Rasvjetu za ugraditi sam mislio na vagone a ne na lokomotivu.
Evo malo većih slika iz kataloga:
 

Attachments

  • FS424.jpg
    FS424.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 389
  • hl4007.jpg
    hl4007.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 388
  • hl4006.jpg
    hl4006.jpg
    27.9 KB · Pregleda: 388
A

Anonymous

Guest
Re: Talijanski start set

hebeno! Kak' bi njemci rekli "steuerwagen". Naime, kad sam uzimao DB start set dobio sam 3 IC wagona i DB101. DB najčešće vozi vlak u obliku "push-pull" i za to im služi ovaj vagona s upravljačnicom. Ja bih htio isto tako voziti, no moram zasebno kupiti steuerwagen. Slabo je zastupljen na tržištu, a i skup je!

Zato :ples2: za tebe
 

starky

Član foruma
Supporter 2022
Re: Talijanski start set

Plakat ispod tračnica je došao u setu. Lokomotiva je dosta tiha ali solidno vuče i može ići jako sporo, sve skupa kliiiiiiiizzziiiiiiiiiii......
 

Attachments

  • P2130043.JPG
    P2130043.JPG
    232.1 KB · Pregleda: 272
  • P2130044.JPG
    P2130044.JPG
    196.9 KB · Pregleda: 272
  • P2130047.JPG
    P2130047.JPG
    228.7 KB · Pregleda: 272
  • P2130048.JPG
    P2130048.JPG
    208.5 KB · Pregleda: 272
A

Anonymous

Guest
Neckermann.hr Start set PIKO 57175

Za sve one kojima je još uvijek kupnja preko neta strana, pojavila su se dva start seta u hrvatskom Neckermannu!

Prije nego što se zaletite i kupite ovaj start set nekoliko crtica zbog usporedbe:



Neckermann.hr <---> Modellbahn Kramm

Ako se odlučite za hrvatskog Neckermanna PIKO 57175 će vaš izaći 2629 HRK + poštarina od 25 HRK. To bi bilo oko 360€. Možete naručiti telefonom i platiti pouzećem.

Ukoliko se odlučite za Kramm set će vas izaći 193,19€, poštarina 22€ i carina je oko 300HRK. Znači sve skupa oko 250€. Kramm možete zamoliti da vam paket pošalju kao poklon i to bi trebalo zaobići carinu. Nažalost, meni su jedan paket poslali kao poklon (gift, geschenk), no ovi šupci na carini su ga otvorili i odokativno zaračunali carinu :S:
 

Attachments

  • 57175.jpg
    57175.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 350

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh