Thommo - moja cestovna vozila

Thommo

 
Osoblje foruma
Koristim priliku pokazati vam one plastične Herpa zidne vitrine... Stvar nije loša, relativno je jeftina (12-tak eura komad), lagana za transport, a dovoljno čvrsta da se ne uvija pod plastičnim 1:87 modelima. Nude je u smeđoj, te bijeloj boji, i u puno dimenzija.

Na slici se vidi da na ovu moju stane i 25 ili više modela - jasno, zavisno o dužini modela.

Vitrina ima i prozirni poklopac (vidi se na zadnjoj slici), koji štiti od prašine i ispadanja modela. Pametno su stavili i izbočinu sa zadnje strane - tako da retrovizori na kamionima ne mogu biti oštećeni guranjem u stražnju plohu vitrine.

Herpa - :palac_gore:

IMG_7115.jpg


IMG_7116.jpg


IMG_7166.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Imam dvije "home made", ali mi je 'u krvi' da isprobam i što se nudi RTR (ready to run). :D

U biti za 100-njak kn ne možeš imati neku bog zna kakvu drvenu vitrinicu, čak ni u samogradnji - ova plastična je kao stvorena za često mijenjanje modela na "izložbi". A plastični poklopac dobro štiti od prašine. :zvizdi:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Imam dvije "home made", ali mi je 'u krvi' da isprobam i što se nudi RTR (ready to run). :D

U biti za 100-njak kn ne možeš imati neku bog zna kakvu drvenu vitrinicu, čak ni u samogradnji - ova plastična je kao stvorena za često mijenjanje modela na "izložbi". A plastični poklopac dobro štiti od prašine. :zvizdi:

Zašto da ne !
Tu si u pravu !
:naklon:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Herpa MAN TGA s XL kabinom (jel tako Speed? :) ), i izvrsno napravljenom kontejnerskom troosovinkom. A "tank-kontejner" je stvarno vrhunski! :palac_gore: Herpa!

IMG_7281.jpg


IMG_7288.jpg


IMG_7283.jpg


IMG_7284.jpg


I jedan Mercedes Benz SK 2448, sa V8 motorom i os. rasporedom 6x4. Metalik tamno plava boja mi nekako posebno "paše" na ovu SK mrcinu.

IMG_7290.jpg


IMG_7293.jpg


IMG_7294.jpg


IMG_7296.jpg
 

Herceg

Član foruma
Da u pravu si xl kabina je na manu i pre dobar ti je ovaj sk samo si trebao suncobran-vizir okrenut
 

Killer9990

Poznati forumaš
Herceg kaže:
Da u pravu si xl kabina je na manu i pre dobar ti je ovaj sk samo si trebao suncobran-vizir okrenut

Da i meni je suncobran malo čudno stajao, ali sam mislio da se jedino meni to učinilo
:D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Bilo je 16 eura veliki paket s dvije vitrine i još nešto sitnarije. Zbog veličine vitrina dolazi u obzir samo slanje DHL-om, zato nešto skuplja poštarina.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Jučer na burzi u Zg nije mi u oko upalo ni jedno pružno vozilo, pa je plijen ovo:

U biti, Volvo FH je bio na "mjerenju" kod kolege Willea...

IMG_7479.jpg


IMG_7481.jpg


O detaljima više, kad se uhvatim posla s decalima! *mudri*

damir kaže:
cisalpino kaže:
...kaj je to jučerašnji zgoditak iz Zagreba?!...iz onog zaboravljenog Champion ruksaka :??:
...ČESTITAM :palac_gore:
Ne,ja se nisam odvajao od svog rusaka sa blagom :D :D
To je bio Thommin ;)

Yep, ruksak je moj, ostao na stolu u klubu, ali se sve sretno završilo zahvaljujući dečkima iz kluba! :palac_gore: :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
A evo i jedne slike starog FIAT-a sa istom ili sličnom cisternom...
Skinuto sa: http://teretna-vozila.com/smf/povijest- ... ?topicseen


Kaže čovjek koji je radio u toj firmi:

Fiat "osmak" V-motor 350Ks vuče "vinsku" cisternu proizvođač Vozila Gorica iz Slo.

Damire, to su tzv. "vinske" cisterne? Ja sam mislio da su za "crnu robu"?
 

Attachments

  • Fiat_Autopromet.jpg
    Fiat_Autopromet.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 125
  • 1995 Iveco TurboStar TaSa Autopromet.jpg
    1995 Iveco TurboStar TaSa Autopromet.jpg
    184.4 KB · Pregleda: 125

flado

Član foruma
Takve fiate su kolko se sjecam imali za specijalne terete, 350 PS a prijenos napravljen da nejde vise od 50, pa takva dva do tri spojena u konvoj.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
U kolekciju mi "sletio" jedan zanimljiv, relativno rijetko viđen (bar meni) model.

To je AWM-ov Mercedes SK 2553, prikoličar 6x2 + 2, s vrlo visokom kabinom (za tadašnje pojmove)... Također, oznaka kaže da je pod kabinom V-osmak od cca. 530 KS - mislim da je to najjači motor u seriji SK...

IMG_8167.jpg


IMG_8168.jpg


IMG_8169.jpg


IMG_8170.jpg


Sličnu kompoziciju sa SK-om i tom visokom kabinom ima jedan privatnik tu blizu mene, ali je njegov 2544 i ima otvoreni sanduk. ;)

IMG_3651.jpg


A evo i dokaza da je SK 2553 postojao:
 

Attachments

  • SK_2553_6x2.jpg
    SK_2553_6x2.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 79

Thommo

 
Osoblje foruma
Još jedan teretnjak rijetkog osovinskog rasporeda, Renault Magnum 500, dvoosovinac s troosovinskom tandemicom.

AWM-ov model ovako izgleda:

IMG_8278.jpg


IMG_8268.jpg


IMG_8272.jpg


Niskoprofilne gume idu uz Jumbo sanduk.
IMG_8273.jpg


Dugački MF-er. :cool:
IMG_8274.jpg


Hmmm... trebao sam iskoristiti Herpine retrovizore umjesto AWM-ovih, točniji su. :S:

A da ne mislite da je model fikcija... Francuska špediterska tvrtka Norbert Dentressangle ima nekoliko ovakvih kompozicija:

2009MagnumNorbert_DentressangleF.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh