Thommo - moja cestovna vozila

Thommo

 
Osoblje foruma
Moja "prijevoznička firma" odlučila je nabaviti kamion za prijevoz rolanih limova... Nešto kao cestovni ekvivalent Shimmns vagonu.

Shimmns(c116).JPG


Na tržištu polovnih našao se ovaj model po povoljnoj cijeni...

MBActrosLHSchwertransport-SZLck9achs.jpg


Unajmili smo prijevozničku firmu DP za prijevoz kamiona do Hrvatske...
No transport je po putu doživio težu nesreću... :crk:

IMG_8380.jpg


IMG_8379.jpg


Ka-ta-stro-fa!!!!
Kamion je totalka. Srećom, poluprikolica je doživjela samo lakša oštećenja.

Transport je bio osiguran, pa je gubitak zanemariv - a 6-osovinka će brzo na cestu! *mudri*

I stvarno! Umjesto uništenog Actrosa 6x4, za sad će ga zamijenjivati SK 2448 6x4.

IMG_9017.jpg


IMG_9015.jpg


IMG_9014.jpg
 

vule

Poznati forumaš
ajd poslikaj kaj je slomljeno imam raznih djelova od Herpe ,Albeda i Kibri-a,pa nekaj skemijamo
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Vule hvala na ponudi ali već je otišao za dijelove... Sedlo, osovine, rezervar, dobro će mi doći za buduće prerade.

Važno da je ebay vratio lovu za transakciju, pa sam na kraju 6-osovinku dobio gotovo besplatno. >:D:
 

vule

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Vule hvala na ponudi ali već je otišao za dijelove... Sedlo, osovine, rezervar, dobro će mi doći za buduće prerade.

Važno da je ebay vratio lovu za transakciju, pa sam na kraju 6-osovinku dobio gotovo besplatno. >:D:
SUPER
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dobar ovaj DAF. :palac_gore:
Thommo, jel moze koja fotka traktora odozdo, da vidimo kako je Herpa resila prednju osovinu?
 

Killer9990

Poznati forumaš
Thommo kaže:
DAF 3300 6x4 s klasičnom dvoosovinskom kipericom. Zakretni kotači na traktoru. Izvrstan Herpa model! :palac_gore:

IMG_9770.jpg


IMG_9772.jpg


IMG_9774.jpg


IMG_9776.jpg


Thommo, a jel to standardno došlo na tom modelu (zakretna osovina), ili:
a) prijašnji vlasnik je to kupio i ugradio ?
b) ti si kupio zakretnu osovinu i ugradio ?
 

speed2

Član foruma
Koliko ja znam bila je jedna serija tih starih modela od Herpe sa zakrentom prednjom osovinom. Bio je i Iveco Turbo u ponudi s takvom prednjom osovinom, ali bio je i bez nje.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za one koji se nisu prodavali s zaokretnom osovinom može se kupita taj dodatak kao dodatna oprema;

Evo kako to izgleda:
npr za Roco No 502 (MB 1017 A).. bitno je samo da imaju pripremu na koju postoji mogućnost ugradnje tih zaokretnig osovina:
Neznam (imao sam negdje to al nemogu naći :D ) koji je to artikl kod herpe al lako je pronać tko ima volje

$T2eC16dHJHIE9nysfCCHBQJU8Yzom!~~60_12.JPG

Graphic1.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo na ovoj se slici vide te kukice koje su ostavljenje za tu "rabotu"
Inače to je Herpa 741910
Nevidi se baš najbolje al dvije su i u njih se utakne nosač točka koji se može zaokretati..

herpa prerada.jpg
 

speed2

Član foruma
ovo bi bilo zgodno nabaviti, pa staviti na tegljača koji ima vodeću osovinu, da se i ona okreće :)
Ili na troosovinski bus da mu se prva i prateća osovina okreću.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Pa moguce je nabaviti.
Ako se dobro sjecam, 10 ili 11 eura.
A sadrzi 1 ili 2 seta/mehanizma za zakretanje kotaca.
(govorim za herpu)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
He he he vidim da vas je zainteresirala ova zakretna osovina! :plaza:
Nego, da odemo u drugu krajnost... Danas sam mom klincu (4 god.) isprintao i složio ova dva modela. Bio je oduševljen, igrao se s njima sat-dva! :D

IMG_9801.jpg


IMG_9803.jpg


Ako netko želi probati animirati klinca, ili odraslog koji još nije odrastao, ;) evo i skica za printati.



Malo bolji "painter" bi u Windows Paintu mogao od crveno bijelog Poljaka napraviti riječki, splitski ili ZET MAN Sg220.

002-20.jpg


ZET_MAN_SG_220.jpg
 

Attachments

  • man_ng313rl4_ZET_papir.gif
    man_ng313rl4_ZET_papir.gif
    19.8 KB · Pregleda: 13
  • MAN-SG192-Lodz-MPK-1143-model.gif
    MAN-SG192-Lodz-MPK-1143-model.gif
    20.7 KB · Pregleda: 13

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh