Tomislav-HO modeli

hyperion

Veteran foruma
Gospodinu Nenadu koji je bio dosadašnji vlasnik hvala na poštenju i iskrenosti u vezi modela jer sam ih kupio na neviđeno...a ovo do sada je za svaku pohvalu
Hyperion zna o kome se radi a vjerojatno i Borna
Taj gospodin je moj jako dobar prijatelj, vidjeli ste ga u temi Druženja forumaša - čevapi i Pan radler. I ja sam također od njega kupio neke modele, koje ču uskoro predstaviti (tako da nema straha, da ne bi imao što objaviti što sam dobio ispod... hmmm, bor nismo postavljali :hihihi:).
 

nik

Veteran foruma
Tu sam dečki tu sam, Borna me pročitao ko knjigu iako polako filtriram , već sam odvojio oko 30-ak modela koji idu na prodaju što na forum što na ebay ( Naravno i nešto od Maerklina pa se nadam kompenzaciji sa Bornom)
Za Dražena sam čuo pa čak i popio piće a šta da mu čovjek kaže ( iza svakog uspješnog muškarca stoji žena...i kvoca mu ;))
Brojčile ...prodaja Amerike za sad ne jer imam svega 5 kompozicija ( i to sa ovom koju slika Tomislav...)
Greška je što sam jednu vitrinu pripremio samo za Amere a u nju stane još jedna kompozicija tako da ju moram pomno odabrati.
Kod Tomislava će ovo ostat jedno duže vrijeme dok on sve dobro ne isproba istetstira i poslika.
Ovo što smo do sada vidjeli mislim da nisam pogriješio u kupnji...
Gospodinu Nenadu koji je bio dosadašnji vlasnik hvala na poštenju i iskrenosti u vezi modela jer sam ih kupio na neviđeno...a ovo do sada je za svaku pohvalu
Hyperion zna o kome se radi a vjerojatno i Borna
Tomislave samo nastavi kad god budeš imao vremena ja ću ti svakako biti zahvalan jer takvi modeli zaslužuju slikanje uz tvoje modele i fantastično sučelje u kojem se trenutno nalaze...
Ti modeli su prilično novi i jako malo korišteni. Jedino po njima može biti nešto prašine i eventualno neka sitna ogrebotina jer ipak nisu cijelo vrijeme bili u svojoj kutiji. I nešto prljavštine na kotačima jer se to brzo skupi.
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Tomislave pada snjeg a svima nam je dosadno i čekamo i čekamo ( doduše možda ja najviše)...
 

1borna

Veteran foruma
Tomislav vjerojatno čisti snijeg!
/ja sam se rano jutros dobro najeo te očistio snijeg ispred svoje kuće u dužini nekih 50 metara, prošetao peseke, glasao,
otišao po kruh a još malo pa ću početi čistiti aute od supruge, kćeri te svoj/
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Meni su djeca prvi put spavala iza 5h ujutro i ja se majmun dignem i kad sam vidio snjeg morao sam ic odmah sina probudit , u 5:45 smo već bili vani , prije 30 min sam ušao u kuću , Borna i ja imam otprilike toliko snjega...ali duplo manje godina ;-)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Tocno tako,zimske radosti.
Na poslu sam do sutra ujutro,pa vjerujem da ce sutra biti ostatak slika kontejnerskih vagona.Jedino nemogu obecati snimku sa soundom,problemi sa kompjuterom.
Pokusat cu nesto iskemijati.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Evo ga napokon....
Najjednostavniji nacin da se cuje loksa i da se vidi svih 18 vagona.
Steta sto je druga samo digitalizirana,bilo bi bolje da su obadvije sa pripadajucom cisternom.
Kontejnere mi se nije dalo vaditi iz kutije da popunim vagone,ne zamjerite.
A sto se zvuka tice,ovo je na analogu,neznam koje jos funkcije ima.
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Odlično izgleda, zvuk je solidan iako mi se nekako čini da ne paše uz tu loksu ili se varam ( ima više traktorski zvuk )...
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Odlično izgleda, zvuk je solidan iako mi se nekako čini da ne paše uz tu loksu ili se varam ( ima više traktorski zvuk )...
Iskreno,nikad nisam obracao paznju na zvuk ove lokomotive.
Meni je vise zanimljiv stari EMD,SD-i.
Mozda neko moze reci vise o zvuku ovog modela,malo je i pretih,mozda na digitaliji radi glasnije?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
I meni se cini da nije njen zvuk ali sacekaj da je probas na digitalu...Ovaj model bi trebao da ima turbinu ali na ovoj se turbina ne cuje.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ako ce se cekati mene da digitaliziram maketu,onda necemo cuti full sound ove lokomotive do sudnjeg dana.
Dobro,mozda par dana prije:hmmm:.
Do onda ce vec i Goran doci po nju i napraviti svoju maketu.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hehehe evo ja se nudim da je isprobam i te njene zvucne karakteristike.. Tomislave,ajde otvori je pa pogledaj koji je dekoder u njoj_ Bas me zanima..a ako ti se ne svidja sto ima zvuk,uvek mozes prodati taj dekoder na primer meni hehehee!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Iskreno,nikad nisam obracao paznju na zvuk ove lokomotive.
Meni je vise zanimljiv stari EMD,SD-i.
Mozda neko moze reci vise o zvuku ovog modela,malo je i pretih,mozda na digitaliji radi glasnije?
Da te stare lokse su mrak sa njihovim zvukovima..pravi disel sound!
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Hehehe evo ja se nudim da je isprobam i te njene zvucne karakteristike.. Tomislave,ajde otvori je pa pogledaj koji je dekoder u njoj_ Bas me zanima..a ako ti se ne svidja sto ima zvuk,uvek mozes prodati taj dekoder na primer meni hehehee!
Ocito ti je nesto promaklo,ne pratis temu:spank:.
Ovi modeli loksi i vagoni nisu moji vec od kolege Gorana,kod mene na maketi samo za probu.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Prije pospreme modela natrag u kutije jos par slika na utovaru kontejnera.
Steta pospremati ovakve modele u kutije,ali bolje sprijeciti kakva ostecenja.
P1010170.JPG P1010171.JPG P1010172.JPG P1010173.JPG P1010174.JPG
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
I sad par snimaka mojih Mehano kompozicija.
Prvi je Coal train sa 4 SD-a.Prva dva pogonski,treci i pusher su dummy.
Osvijetljenje moj rad,vidjen u postovima prije,sound je Mehano tvornicki:cool_2:
Slijede jos Benzin Express i BN Express.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
I BN Express,ili Salata express zbog zelene boje.
Jos dok nadjem vremena moram snimiti Thalisa sa medjuvagonima,osmodijelni set
i Amtrak set,nedavno obojanih vagona.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ono je ac 4400, dakle ima četverotaktni motor i on tako zaista radi, na digitalu se vjerojatno bolje čuje, sd su EMD i one imaju dvotaktni motor pa zato i drugačiji zvuk.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh