Tomislav-HO modeli

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ono je ac 4400, dakle ima četverotaktni motor i on tako zaista radi, na digitalu se vjerojatno bolje čuje, sd su EMD i one imaju dvotaktni motor pa zato i drugačiji zvuk.
Lokomotive sa dvotaktnim motorom a dizelke? To jos nisam cuo da postoji..
! @challenger?
 

nik

Veteran foruma
Lokomotive sa dvotaktnim motorom a dizelke? To jos nisam cuo da postoji..
! @challenger?
:hahahaha::hahahaha::hahahaha:
JZ_661-145_La_Grange.jpg~original

lokomotiva_jz_663_006__scan__by_rotkod-d6mdha4.jpg

73305_332780710161052_151482002_n_zpscba2e9db.jpg~original

...itd.
 
Last edited:

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Brojcile,ne 1 nego -1 iz opceg poznavanja EMD-a
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hehe..sto godina se bavim mehanikom ali prvi put cujem da postoji dizel dvotaktni motor!
Boze svasta..
Jbg ja se ne zanimam za pravu zeleznicu i skoro da nista ne znam o tome..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nisam se nikad susreo sa takvim motorom..ne znam da li se jos negde ugradjuju motori takve vrste?
Radio sam svakakve motore ali u mom okruzenju nisam cuo za dizel dvotaktni! Kako bih voleo da vidim kako to izgleda unutra cilindri klipovi jooooj..ja sam veliki zaljubljenik u dvotaktne masine,ne moze nista tako dobro da se cuje kao dvotakt!!!!
 

nik

Veteran foruma
Nisam se nikad susreo sa takvim motorom..ne znam da li se jos negde ugradjuju motori takve vrste?
Radio sam svakakve motore ali u mom okruzenju nisam cuo za dizel dvotaktni! Kako bih voleo da vidim kako to izgleda unutra cilindri klipovi jooooj..ja sam veliki zaljubljenik u dvotaktne masine,ne moze nista tako dobro da se cuje kao dvotakt!!!!
Pa imaš to u vlastitoj firmi...
t6612.jpg~original

t6611.jpg~original

yv17.jpg

IMG_6240.jpg

:hihihi:
 
Last edited:

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Brojčile, pa zar nisi čuo za traktor " cvajtak" stari dajc na jedan cilindar ili kramer, ili onaj strojček za piljenje drva!?dvotaktni dizel radi malo drugačije od benzinca, zrak ulazi kroz doljne kanale, ali sa strane, ne kroz karter kao na benzincu, sagorena smjesa izlazi kroz gornje kanale ili na EMD motorima na ispušne ventile.kada klip dođe u gornju mrtvu točku brizgalica štrcne gorivo u predkomoru na starom motoru ili direktno na klip na EMD.
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Hehe..sto godina se bavim mehanikom ali prvi put cujem da postoji dizel dvotaktni motor!
Boze svasta..
Jbg ja se ne zanimam za pravu zeleznicu i skoro da nista ne znam o tome..
Lokomotive sa dvotaktnim motorom a dizelke? To jos nisam cuo da postoji..
! @challenger?
:spank: -5.Mozda bi bilo dobro da se malo zanimas i za pravu zel.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pa imaš to u vlastitoj firmi...
t6612.jpg~original

t6611.jpg~original

yv17.jpg

IMG_6240.jpg

:hihihi:
Nik..sad znam sad da su one dvotaktne ali NE ZNAM za neke druge masine koje su dizel a dvotaktne! Bas sam malo pre pricao sa drugarom mehanicarom i on nikad nije cuo za tu vrstu motora!
To nista nije toliko strasno kad ne znas jbg nisam se rodio naucen!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Prava zeleznica me veoma ocarava ali me toliko ne zanima..zanima me ali slabo ucim o njoj!
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Nebi ni ja imao pojma o tome da su dvotaktni motori u EMD-ima da nisam malo
bolje proucio podatke o nasim lokomotivama na drugom forumu.
I tako to nismo ucili ni u autoskoli,niti ni na kojem doskolovanju u novije vrijeme.
Podjela je na dizele i benzince,s time da su ovi drugi dvotaktni,cetverotaktni i spominje se Wankel?
Ili sam mozda nesto propustio ili me nije zanimalo:hmmm:?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nebi ni ja imao pojma o tome da su dvotaktni motori u EMD-ima da nisam malo
bolje proucio podatke o nasim lokomotivama na drugom forumu.
I tako to nismo ucili ni u autoskoli,niti ni na kojem doskolovanju u novije vrijeme.
Podjela je na dizele i benzince,s time da su ovi drugi dvotaktni,cetverotaktni i spominje se Wankel?
Ili sam mozda nesto propustio ili me nije zanimalo:hmmm:?
Da,klasika benzin-dizel-dvotaktni-cetvorotaktni a skoro sam na YT nasao motor sa 5 taktova koji se i dalje razvija!
Naime,kompresovana smesa benzina i vazduha/zraka ide ponovo na sabijanje u treci cilindar od ukupno 2 i taj treci sluzi samo za ponovno sabijanje smese..hehee veoma cudno!
Da da cuveni Wanklerov motor sa trouglastim klipovima..
 

Bulares

Aktivan član
Evo ga napokon....
Najjednostavniji nacin da se cuje loksa i da se vidi svih 18 vagona.
Steta sto je druga samo digitalizirana,bilo bi bolje da su obadvije sa pripadajucom cisternom.
Kontejnere mi se nije dalo vaditi iz kutije da popunim vagone,ne zamjerite.
A sto se zvuka tice,ovo je na analogu,neznam koje jos funkcije ima.
Odlična lokica, sline mi cure samo šteta što zvuk nije njen. Netko je na žalost malo falia kod odabira prime movera. No bez obzira n azvuk nebi se žalio da je na mojoj maketici :)
 

Bulares

Aktivan član
Odlična lokica, sline mi cure samo šteta što zvuk nije njen. Netko je na žalost malo falia kod odabira prime movera. No bez obzira n azvuk nebi se žalio da je na mojoj maketici :)
Uh jesmo blanuo bezveze. Ako se ovdje radi o modelu AC4400CW on ima motor GE-FDL-16. Nema turbine barem koliko ja čujem.
Evo malo o samoj lokomitivi:
http://locomotive.wikia.com/wiki/GE_AC4400CW
http://www.american-rails.com/ge-ac4400cw.html
The GE AC4400CW featured the builder's four-cycle model 7FDL16 prime mover
A evo i soundtraxx zvuka:
http://www.soundtraxx.com/dsd/tsunami/showwistle.php?s=gefdl16modern
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh