Zanimljive makete, diorame i moduli

1borna

Veteran foruma
Jedan dvorac je prema slikama pravog napravio od kartona i smjestio ga na planinu iznad grada
thumb103_0304.jpg
thumb104_0428.jpg

Dorađena okretaljka sa puno pruga (ložiona ima 18 vrata)
110_1009.jpg

Prilaz stanici
MR100_0051.jpg

104_0452.jpg
 

1borna

Veteran foruma
I u Indiji se igraju vlakićima, kako nemaju proizvođača svojih modela rade ih sami ili prerađuju od drugih sličnih željeznica.
main.php

Mr. Lloyd Pierce je jedan od uspješnih, ova lokomotiva Indijskih željeznica je samogradnja, ima dim, zvuk i digitalna je.
main.php
main.php

/ovo mi izgleda poznato/
main.php

a ovo baš i ne
main.php

Ako vas zanima više možete naći na http://www.irfca.org/gallery/main.php?g2_page=3
 

1borna

Veteran foruma
Modellbau-Team Köln je napravio maketu jednog dijela Norveške- stanica Finse gdje se pruga penje na 1222 metara visine, zimi znade biti preko 6 metara snijega pa su potrebne posebni tuneli/galerije na kritičnim mjestima.
Kako je to jednokolosječna pruga maketa bi bila uska i jako dugačka pa su je izveli u proširenom izdanju sa više pruga.
Više slika je na http://www.modellbahn-links.de/modellbahn/modellbahn-anlagen/modellbau-team-koeln-norwegen/
img_3645.jpg
img_3646.jpg
img_3656.jpg
img_3654.jpg

Svi objekti su izvedeni po uzoru na prave
 

1borna

Veteran foruma
Maketa Tillhausen u H0 je lijepa maketa, dosta vjerno izvedena i nije pretrpana.
Ima 1 kolodvor sa kojeg polazi i uskotračna pruga do male stanice u brdima, malo otvorene pruge sa mostovima preko jedne rijeke i planinski dio sa uskotračnom prugom.
Prostorija za maketu je uska i dugačka pa je diktirala oblik makete
zimmer.jpg

tillhausen3a.jpg

Ispod vidljivog dijela postoje još 2 nivoa sa skrivenim stanicama
tillhausen3a3.jpg
tillhausen3a5.jpg
tillhausen3b.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Pruga je položena na zalijepljeno pluto (Maerklin K)
bau20100729g.jpg

Kako se buka ne bi prenosila preko vijaka ili čavlića i nju je lijepio za pluto svakih 15-ak cm
bau20100729e.jpg

Vlakovima upravlja preko TrainControllera
bau20100912fk.jpg

Sve je uredno spojeno i posloženo
bau20100912b.jpg

Sada smo već u 2011 (4.godina) kada je počeo sa slaganjem heliksa
tillhausen110305j.jpg

/nastavit će se/
 

adi

Član foruma
Sve ove makete su ljepe ali nisu za nas.onaj radio 5 godina ovaj 4godine.jedna ima 100m2 druga 50m2.sve nesto golemo i neizvedivo za nas.to jest ljepo za oko ali ja bi osobno volio vise vidit nesto manje(maks.do 4 metra duzine)sto bi se dalo i napravit.borna nemoj me pogresno shvatit.cjenim tvoj trud i doprinos ovom forumu:palci_gore:.samo bi mi bilo draze gledat neke "maketice"gdje bi ja mogo ukrast koju ideju.ovako kad vidim ova golema prostranstva mogu samo da placem:(
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja to vec odavno pisem da je Borna unistio draz ove teme sa gomilom materijala..svakodnevno postavljanje materijala sa YT a svaka 100 maketa je zanimljiva!
Nekad i ne udjem da vidim sta je postavio jer predpostavljam da nije zanimljivo nista!

Krivo mi samo sto se ljuti na mene..samo kad bi malo sagledao realnost ne bi se ljutio vise!

Ja volim velike makete..ali ih je tesko pratiti jer se rade godinama! Borba je zapoceo sa predstavljanjem barem 10 maketa tako da je to jako tesko pratiti!
 

adi

Član foruma
Pa tema se zove zanimljive makete.tako da borna nije bas pogrjesio:hihihi:.one jesu zanimljive ali ja to pogledam jednom i nikad vise.ko to moze imat u danasnje doba?zivio sam dugo u njemackoj i znam vecinom su to ljudi koji nemaju ni zene ni djece pa sve sto zarade utuku u maketu.daj borna stogod za nas sa puno djece malo vremena malo prostora i malo love.:crvenilo:.imas jednu kavicu od mene kad te sretnem(a moze i piva):pivo:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne bih bas rekao da su sve zanimljive..dobro,mozda meni nisu zanimljive!
Ali vecina maketa koje se ovde izlazu su sablonske pa mi mozda zbog toga nije zanimljivo!
 

1borna

Veteran foruma
Već sam nekoliko puta napisao da tema sa manjim maketama gotovo da i nema (ili nisu nešto baš)
Ovu zadnju se može zamisliti i kao kraću od nekih 3- 3,5 m?
Da prestanem i ovdje pisati kao što sam prestao i u zanimljivostima iz svakodnevnog života i u još nekim temama?
Uostalom mogu prestati sa svime, imat ću više vremena za strane forume jer koji puta potrošim i sate da uobličim
nešto u npr crticama iz povijesti ili ovdje!
Za (prerani) oproštaj od Tillhausena evo malo videa
 

adi

Član foruma
Nema potrebe da prestanes pisati.ti si najaktivniji clan i stalno neke teme aktualiziras komentiras ili lajkujes.ovo malo pozitivne kritike nije poziv da odustanes od pisanja vec samo mala smjernica u kojem smjeru bi valjalo ici.ja znam da su male makete postale dosadne(ako nema bar 50 lokomotiva) ali onako nesto u stilu acine makete mi se svidja.to je u nasim mogucnostim(mada i tu ode 2000€ dok trepnes okom)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Već sam nekoliko puta napisao da tema sa manjim maketama gotovo da i nema (ili nisu nešto baš)
Ovu zadnju se može zamisliti i kao kraću od nekih 3- 3,5 m?
Da prestanem i ovdje pisati kao što sam prestao i u zanimljivostima iz svakodnevnog života i u još nekim temama?
Uostalom mogu prestati sa svime, imat ću više vremena za strane forume jer koji puta potrošim i sate da uobličim
nešto u npr crticama iz povijesti ili ovdje!
Za (prerani) oproštaj od Tillhausena evo malo videa
Borna nisi mali i znas na sta se misli kad se kaze preterivanje..niko ne kaze da SKROZ PRESTANES pisati nego da NE ZATRPAVAS FORUM SA SVIM I SVACIM..

Kazes prestao si pisati u temi o vidjenim zanimljivostima..pa ako je zanimljivo da se svaki dan slikas na plazi ili u svome domu onda bi mi svi trebali svakodnevno da izbacujemo svoje slike kako se krecemo po ovoj planeti! Jer..meni je jako zanimljivo kad trcim po kuci sa sprata na prizemlje po 100 puta na dan pa ne kacim to ovde! Kapiras?

Imam FB profil kao i ti pa tamo svaki dan stavljam takve slike od svega i svacega jer je to tamo ok..a ovde nije ok jer je ovo modelarski forum!

Molim te pazljivo citaj sta pisem pa neces izvrtati ovu poentu u mojim postovima upucenu tebi! Takodje to pominjanje da ces skroz prestati..znamo da od toga nema nista a iskreno niko i ne zeli da ti prestanes sa pisanjem jer si dosta KORISNIH stvari ovde doneo sa neta..samo znas da preterujes i dodje do prezasicenja!

Pisali smo ti iz tima 100 puta da ne stavljas gomilu videa sa YT pogotovo koje su OT jer kako ti kazes "kad sam vec tu da postavim i ovo"...to je prijatelju OT sa predumisljajem!

Ako ti ovo sto sam ja napisao ne razumes..onda ti necu vise NIKADA prigovoriti u ozbiljnom smislu(vec samo u sali tipa: Borna opet ti hahaha)..jer necu da me ljudi ovde zamrze i da ispadne da sam ti se nakacio na ledja i ako dosta njih deli misljenje sa mnom ali se ne izjasnjavaju javno!



Molim te da mi odgovoris na ovo..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh