Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Manjak prostora..pa sve stoji..
Kolega Torente mi je dao idealan prijedlog da završim želj./autobusnu stanicu (koju sam počeo davno al i ona stoji) kao dioramu koju ću ubacit kad nekad maketa bude.. a zasada je mogu nekad složiti na pod da provozam koju kompoziciju i pobam multimausa..
Tako možda još koju uradim al sve po planu da ugradim na konačnu maketu i zasada će bit dosta.. :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Evo od silne rasprave o busevima ja malo svoje izvukao iz kutije i posložio provizorno stanicu koju pravim (ali sam trenutno u stvaralačkoj bolkadi) jednostavno sve imam u glavi al nikako provest udjelo... Inače stanica je doslovno provizorno jer na pleksiglasu su još zaštitne folije i uopće nije sve postavljeno kako treba :D
 

Attachments

  • DSCN0276.jpg
    DSCN0276.jpg
    265.3 KB · Pregleda: 53
  • DSCN0275.jpg
    DSCN0275.jpg
    247 KB · Pregleda: 54
  • DSCN0273.jpg
    DSCN0273.jpg
    275.9 KB · Pregleda: 56
  • DSCN0272.jpg
    DSCN0272.jpg
    271.9 KB · Pregleda: 54
  • DSCN0271.jpg
    DSCN0271.jpg
    263.1 KB · Pregleda: 55

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

.....
 

Attachments

  • DSCN0280.jpg
    DSCN0280.jpg
    246.4 KB · Pregleda: 43
  • DSCN0279.jpg
    DSCN0279.jpg
    251.3 KB · Pregleda: 45
  • DSCN0277.jpg
    DSCN0277.jpg
    258.9 KB · Pregleda: 44
  • DSCN0285.jpg
    DSCN0285.jpg
    266.8 KB · Pregleda: 45

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

....
 

Attachments

  • DSCN0290.jpg
    DSCN0290.jpg
    250.7 KB · Pregleda: 33
  • DSCN0289.jpg
    DSCN0289.jpg
    270.1 KB · Pregleda: 33
  • DSCN0288.jpg
    DSCN0288.jpg
    255.7 KB · Pregleda: 32
  • DSCN0286.jpg
    DSCN0286.jpg
    268.7 KB · Pregleda: 32

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

inače retrovizore nisam stavljao..tj samo na dva busa i to po jedan jer mogu s njima nesmetano u kutiju.. ostali čekaju maketu ili vitrinu..
 

Attachments

  • DSCN0295.jpg
    DSCN0295.jpg
    250.2 KB · Pregleda: 34
  • DSCN0292.jpg
    DSCN0292.jpg
    258.4 KB · Pregleda: 33
  • DSCN0282.jpg
    DSCN0282.jpg
    262.8 KB · Pregleda: 33
  • DSCN0281.jpg
    DSCN0281.jpg
    266.4 KB · Pregleda: 34

hyperion

Veteran foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

djzlaja kaže:
Evo od silne rasprave o busevima ja malo svoje izvukao iz kutije i posložio provizorno stanicu koju pravim (ali sam trenutno u stvaralačkoj bolkadi) jednostavno sve imam u glavi al nikako provest udjelo... Inače stanica je doslovno provizorno jer na pleksiglasu su još zaštitne folije i uopće nije sve postavljeno kako treba :D
Zar nisu vremena takvih autobusnih kolodvora već prošla, barem što se suvremene arhitekture i građevinarstva tiće?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

A rekao sam da je sve samo provizorno postavljeno... uopće nije završen objekat..ni 40 posto .. poslikao sam više radi dojma poredka buseva na stanici... jer imao sam želju da ih vidim sve na kolodvoru pa sam usput i slikao pa nabacio na forum...
a baš suprotno kolodvor će biti u modernističkom stilu... ostakljen, tj zidovi od staklenih površina.. onaj dio gdje je auatobusna stanica će s "leđa" gdje sam slikao biti zatvoren (dakle uopće nema još na stanici zidova donjeg dijela, to če biti čekaona iznad koje je peron i pruga, ako misliš na taj dio jer taj dio izgleda sada jednostavno pa možda zbog toga misliš??).. a etažu više (dakle iznad a ne u ravnini s autobusnim kolosvorom) će biti željeznički peroni s nadsteršnicam..perone će djelomično pokriti krov koji će se nastavljati od zgrade postaje...
Sve je po uzoru na stanicu u Mostaru samo malo intervenirano na glavnoj zgradi..
A iako je stanica u Mostar stara po datumu izgradnje (više od 30-ak godina????), mislim da je dosta dosta modernije gradnje i po materijalim i načinu te da spada u modernije stanice po stilu.. to je nekako moj dojam...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Ma odlicno je djzlaja to je to sto ja volim na maketama: osecaj da si na nekoj pravoj autobuskoj stanici, na domacem terenu
za razliku od nekog skupa svakojakih buseva poreklom od Tokija do Sidneja na jednoj stanici!
BRAVO ! :palci_gore:
 

Attachments

  • BussCroatia.jpg
    BussCroatia.jpg
    73.9 KB · Pregleda: 20

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Lijepa kolekcija domaćih buseva! :palac_gore:

Imaš oba Autotransa Setre?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Hvala ljudi...

A Thommo, nemam drugu setru od Autotransa.. vidim ima je još za kupit pa sam odlučio pričekat malo još jer stalno nešto drugo uleti :) ..
Inače Autotrans nam je čest posjetitelj u Mostaru..svaki dan ga srećem :palac_gore:
Ima još dosta naših modela koji mi nedostaju u zbirci al planiram ih sve nabaviti.. i nek nam je Wiell E Coyot zdrav pa i prerada od njega ima dosta koje moram imati u kolekciji. (dvije sam kupio na forumu davni dana pa sam malo ublažio glad za tim prerdama klopa )
 

nik

Veteran foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

djzlaja kaže:
Stigla mi je danas pošiljka kamiončića :) :) :) :) :) :)
kad smo danas u Cestovnim vozilaima malo sam poslikao.. Iako sam sebi zacrtao kupiti 3 dekodera jer mi stiže multimaus ipak nisam odolio pa sam kupio ovu ekipu.. Imam još noviteta koji trebaju da stignu.. 3 domaća modela al o tom potom..
Isprika za privi nekoliko slika jer sam kupio novi aparat pa nisam ga pohvatao odmah pa sam tek kasnije ukljućio opciju za slikanje iz bliza a bilo mi ljeno ponovno slikat :crvenilo:

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=24527#p24527" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=24527#p24527</a>

Fotkano davno u mom susjedstvu...
fe13008.jpg

>:)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Stvarno interesantno :palac_gore:
Jel znaš možda jel ovo neka firma poznata za trgovinu naftom pa ima predstavništo..ili je ovo kamion po principu kupi i uvezi iz njemačke i uz najmanju intervenciju i farbanje stavi svoj logo firme i broj telefona????
Stvarno sam se iznenadio kad sam vidio fotku :palci_gore: Nik stvarno imaš oko!!!
 

nik

Veteran foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

djzlaja kaže:
Stvarno interesantno :palac_gore:
Jel znaš možda jel ovo neka firma poznata za trgovinu naftom pa ima predstavništo..ili je ovo kamion po principu kupi i uvezi iz njemačke i uz najmanju intervenciju i farbanje stavi svoj logo firme i broj telefona????
Stvarno sam se iznenadio kad sam vidio fotku :palci_gore: Nik stvarno imaš oko!!!

Upravo ovo drugo...
 

speed2

Član foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

nik kaže:
Fotkano davno u mom susjedstvu...

Ima li još što kamiona (ili autobusa) davnih dana slikanih u tvom susjedstvu? Može i van njega :D
 

nik

Veteran foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

speed2 kaže:
nik kaže:
Fotkano davno u mom susjedstvu...

Ima li još što kamiona (ili autobusa) davnih dana slikanih u tvom susjedstvu? Može i van njega :D

Našlo bi se...
 

speed2

Član foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

@nik; bio bih ti zahvalan, ako bi to mogao podijeliti s nama (a možeš i s menom :D )
Obožavam vidjeti te starije fotke kamiona i autobusa.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh