Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Evo za Herbie-a par zajedničkih slika MB-ova.
znam da on voli ove kamione a stigla su mi dva nova pa sam ih uslikao zajedno ;)

Kamion br .2 i 4 (s koje god da strane brojite su novi) :)
 

Attachments

  • DSCN0564.JPG
    DSCN0564.JPG
    264.8 KB · Pregleda: 81
  • DSCN0563.JPG
    DSCN0563.JPG
    245.9 KB · Pregleda: 78
  • DSCN0560.JPG
    DSCN0560.JPG
    258.5 KB · Pregleda: 78
  • DSCN0559.JPG
    DSCN0559.JPG
    256 KB · Pregleda: 78

Herbie

Član foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

djzlaja kaže:
Evo za Herbie-a par zajedničkih slika MB-ova.
znam da on voli ove kamione a stigla su mi dva nova pa sam ih uslikao zajedno ;)

Kamion br .2 i 4 (s koje god da strane brojite su novi) :)

Herbie više ne voli Mercedese SK jer teško podnosi tvoje slike :) Šalim se malo, a tvoje slike su uvijek dobro došle.
Posebno mi se sviđa ovaj Mercedes 1738 jer ima otvorenu mogućnost otvorene poluprikolice, a super mi je i ovaj lijevi od njega jer ima crte po kabini.

Oprosti što te ovo pitam, ali ja se sjećam dosta SK kipera pa me zanima da li si ikad razmišljao da nabaviš kojeg SK, a da ima poluprikolicu kiper?

P.S. I meni trebaju stići dva Mercedesa SK kipera pa više nisam toliko ljubomoran na tvoje Mercedese SK :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Herbie kaže:
Oprosti što te ovo pitam, ali ja se sjećam dosta SK kipera pa me zanima da li si ikad razmišljao da nabaviš kojeg SK, a da ima poluprikolicu kiper?

Zašto ovo "oprosti" ;) , uostalom sličnog smo razmišljana,
par tih kaiona kipera sam pokušao kupiti (ove s poluprikolicim) al imam peh baš kao da se netko zaljepi za njih kad i ja pa nabije cijenu pa nikako da kupim, :(
A kupio sam 2 kipe za poluprikolicu koju spominješ, plan je da kupim nekog kineza pa od pokuprikolice (koju treba naravno skratiti) nadogradim te kipe koje sam kupio, i naravno da ih zakačim za neka od ova dva SK tegljača koja imam il nabavim još koji..

Herbie kaže:
P.S. I meni trebaju stići dva Mercedesa SK kipera pa više nisam toliko ljubomoran na tvoje Mercedese SK :)

Bože sačuvaj za ljubomoru.. :ljubav ima ih i previše po e-bay za sitne novce :ples
Samo naprijed kolega, i naravno slike na forum kad stignu kamioni :palac_gore:
 

Attachments

  • DSCN0568.JPG
    DSCN0568.JPG
    261.9 KB · Pregleda: 53

Herbie

Član foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Znam da smo sličnog razmišljanja, ali bojim se da nisam već naporan sa pitanjima o kiperima. Često postavim pitanje planiraš li kupiti/preuredi model u kipera, ali to je zbog toga što sam od malih nogu u svijetu kipera.

Zanimljiva je ova ideja o preuređivanju poluprikolice. Planiraš li mijenjati gume na kineskim poluprikolicama i koje bi stavljao?

Malo skrećem u O.T. , ali je pitanje vezano uz proizvodača Mercedese SK. Naišao sam na prodaju modela sa donje slike, ali ne znam što se može očekivati od modela. Cijena je dosta povoljna, ali ne znam ništa o proizvođaču.


Da li si se susreo s takvim modelom i kako bi djelovao uz Herpine poluprikolice?
 

nik

Veteran foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Herbie kaže:
Znam da smo sličnog razmišljanja, ali bojim se da nisam već naporan sa pitanjima o kiperima. Često postavim pitanje planiraš li kupiti/preuredi model u kipera, ali to je zbog toga što sam od malih nogu u svijetu kipera.

Zanimljiva je ova ideja o preuređivanju poluprikolice. Planiraš li mijenjati gume na kineskim poluprikolicama i koje bi stavljao?

Malo skrećem u O.T. , ali je pitanje vezano uz proizvodača Mercedese SK. Naišao sam na prodaju modela sa donje slike, ali ne znam što se može očekivati od modela. Cijena je dosta povoljna, ali ne znam ništa o proizvođaču.


Da li si se susreo s takvim modelom i kako bi djelovao uz Herpine poluprikolice?

Model je vrlo dobar, ima mekane gume na kotačima a vrata kabine se OTVARAJU.
 

Herbie

Član foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

nik kaže:
Model je vrlo dobar, ima mekane gume na kotačima a vrata kabine se OTVARAJU.

Da li bi na njega odgovarale Herpine poluprikolice?
 

nik

Veteran foruma
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Herbie kaže:
nik kaže:
Model je vrlo dobar, ima mekane gume na kotačima a vrata kabine se OTVARAJU.

Da li bi na njega odgovarale Herpine poluprikolice?

Vjerojatno jer B&S nije radio ništa osim tog sa tvoje slike...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Herbie kaže:
Znam da smo sličnog razmišljanja, ali bojim se da nisam već naporan sa pitanjima o kiperima. Često postavim pitanje planiraš li kupiti/preuredi model u kipera, ali to je zbog toga što sam od malih nogu u svijetu kipera.

Nemožeš biti dosadan svi su manje više fanovi samo neki su prikriveni ;) ako nekad netko ti neostavi odgovor to je možda jer nema konkretan odgovor a ne što je pitanje dosadno... ;)

Herbie kaže:
Zanimljiva je ova ideja o preuređivanju poluprikolice. Planiraš li mijenjati gume na kineskim poluprikolicama i koje bi stavljao

A za prvu ruku ostaju kineski kotači a ako negdje nabasam na herpine kotače, naravo.. imam još nekih kamiona kojima je u planu izmjena kotača al polako nije prioritet.. ima puno ih i za detalje obojiti, tipa, štopove, brisače i to al biti će vremena..

A ovaj model što si sliku stavio je i na očigled dobar, još posle Nik-ovog opisa nemaš šta razmišljati :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Ajd u poluvremenu tekme..da nabacim sliku vozila koja sam u nedjelju kupio na e-bay-u.. al pošto stižu preko njemačke s krdom još vojnih vozila nemam kad čekati da stignu da poslikam..
Inače iz slike se vidi da me ona tematika o kojoj smo raspravljali na 12. strani ove teme još drži.. tj da se nisam smirio dok nisam kompletirao taj vozni park.. još mi fale figurice..
 

Attachments

  • vozila pod pratnjom.JPG
    vozila pod pratnjom.JPG
    26.2 KB · Pregleda: 84

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Mon kaže:
Dobro je, ja sam se bas bio pitao gde nam je djzlaja nestao
a on eto, bio otisao u "lov"!
:palci_gore:
Tu sam, tu sam ja stalno.. istina točno mjesec dana me nema "aktivno" bio na putu i "poso me ubi" ali na forumu svratim bar 3 puta dnevno :palac_gore: i naravno e-bay..
samo nisam imao vremena za raditi ništa na preradi ni modelima pa nisam pisao niša..
a iskreno u neke teme je bolje i nezalaziti :)

I naravno čestitke na "funkciji" moderatora :) kolega, mislim da je pun pogodak ta ideja (najiskrenije :palac_gore: )
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Povećao sam kolekciju autobusa Hr prijevoznika za još jedan komad..
Dugo sam ga snimao na Berkina.de(to je naziv prodavatelja na e-bay) ali njihovi modeli su za nekih 3-6 EUR skuplji nego u redovnoj prodaji (mada su to modeli koji se više ne proizvode; mislim na naše prijevoznike)
Ovaj (isto potpuno nov sa svim pratećim dijelovima) sam uspio s poštarinom kupiti za cijenu koja je na Berkina .de bez poštarine, dakle za cca 20,00 EUR..

Nije mi još stigao al ću staviti slike iz ponude :)
 

Attachments

  • atlas 1 reitze.jpg
    atlas 1 reitze.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 171
  • atlas 2 reitze.jpg
    atlas 2 reitze.jpg
    27.7 KB · Pregleda: 173
  • atlas 4 reitze.JPG
    atlas 4 reitze.JPG
    42.4 KB · Pregleda: 172

Herceg

Član foruma
zlaja super vozni :palci_gore: (ps. kad sam vidio koliko imaš naoružanja moramo se fino gledat da ne zapucaš na moj kraj :D )zar i sad imaš ovu šlepu od lijanovića <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=7511&mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=7511&mode=view</a> moja je trajala dobrih 10 min dokle se nisam uhvatio alata skino plastičnu salamu obrusio joj nosače i napravio rupe za kotače u podu nje kad se nešto vozi da imam nekakvo osiguranje :D
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=10649&mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=10649&mode=view</a> imam sličnu prikolicu traktorsku od siku kao nova je i otvara se zadnja stranica trazio sam je danas nemogu je nać da vidim točan omjer i ako budeš imao vremena aj jednu izmjeri unutarnje mjere :plaza:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
e da dobro si prepoznao taj promotivni kamion....

imam ih dva komada drugi nisam ni slikao (dobio sam ih na dar, a bili su čak jedno vrijeme u prodaji, za nekih 9,50KM odnosno cca 35,00 KM) jedan sam razmontirao odmah i provizorno stavio na njega karambolirani Golf V za potrebe slikanja, a s "salame skino omot i od nje ću napraviti spremnik za gorivo kad bude na maketi..
Drugi kamion nisam dirao al ga čeka slična sudbina. Ustvari oba ću doraditi, biti će parkirani na teretnom terminalu negdje na maketi (po sličnom principu ko što si ti opisao) samo mi se neda ništa na njima raditi dok nezamjenem točkove jer su katastrofa :)

prikolica je Wikingova u mjerilu 1:87 kad dojdem kući premjerim ti pa napišem..
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: moja kolekcija HO Cestovnih vozila (zlaja)

Thommo kaže:
Lijepa kolekcija domaćih buseva! :palac_gore:

Imaš oba Autotransa Setre?

Evo je,
nakon dugo vremena imam sva tri Autotransa, druga setra je stigla prije pa skoro mjesec dana, a Man danas.. njega sam dugoooo dugooo gledao kod berkina shop na e-bayu (još i prije nego je stavljan link na forum kad je netko od kolega kupovao taj bus - dakle ima 100 godina >:p> ) i jeste da su bubnuli tu cijenu od 22,99 EUR al vrijedi ga imati u kolekciji, bus je ekstra :)
 

Attachments

  • 5 DSCN2416.JPG
    5 DSCN2416.JPG
    258.7 KB · Pregleda: 78
  • 4 DSCN2399.JPG
    4 DSCN2399.JPG
    260.8 KB · Pregleda: 75
  • 3 DSCN2415.JPG
    3 DSCN2415.JPG
    253.2 KB · Pregleda: 77
  • 2 DSCN2406.JPG
    2 DSCN2406.JPG
    248.6 KB · Pregleda: 77
  • 1 DSCN2407.JPG
    1 DSCN2407.JPG
    259.7 KB · Pregleda: 78

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Čestitam na kompletiranju ATR flote, imam ih i ja, jedino šteta što Autotrans nema nijedan od ova tri busa u svom stvarnom voznom parku. Ali za imati u kolekciji su A MUST!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Wile E Coyote kaže:
Čestitam na kompletiranju ATR flote, imam ih i ja, jedino šteta što Autotrans nema nijedan od ova tri busa u svom stvarnom voznom parku. Ali za imati u kolekciji su A MUST!
Hvala kolega, busevi su stvarno zakon :palac_gore:
A zar ATR nema ove buseve???? :??:

Za ovu Setru s "nižim krovom" sam 100 % siguran da imaju i da je još aktivan, često vozi na ralacijijama Rijeka- Split -Makarska- Dubrovnik .tj u tim kombinacijama/relacijama.. Sretao sam je barem 3-4 puta ovog ljeta u Splitu i nedavno kad sam bio na odmoru u Makarskoj.
Man je također sigurno bio u floti ali neznam da li je još jednom sam ga vidio na TV prije nekih 7-8 mjeseci u prilogu iz Rijeke dok su neki interviju radili prošao je u pozadini kadra...

A za Setru s "visokim krovom" e tu nisam siguran ali mislim da sam je vidio na autocesti A1 jednom kad sam išao u Zg al nisam siguram

One tvoje prerade makaranina, imoćanina (u nedjelju na A1 prije Vegorca) i karlovčanina sam sve vidio; al naravno ti i slike imas vjerovatno jer si ih prerađivao ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Malo sam kopao po internetu..
Ima dosta ovih podverzija ovih setri pa nisam ni sam siguran (npr ovaj s nižim krovom da li je to baš S317 GT HD -kao awm model) ali sam nabasao na par slika pa mislim da bi mogli biti ovi jer su dosta slični (zadnje 4 slike)???
A ova prva slika to nije sigurno ona setra S417 ali je slična pa me to možda zabunila, možda sam tu sreo :??:
 

Attachments

  • P3220023.jpg
    P3220023.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 27
  • Atr1157-3_resize.jpg
    Atr1157-3_resize.jpg
    100.4 KB · Pregleda: 27
  • P4016631_resize.jpg
    P4016631_resize.jpg
    129.6 KB · Pregleda: 25
  • 21032008048.jpg
    21032008048.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 25

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh