Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Herceg kaže:
http://www.peterbraun.info/peter-owl/kaessbkipper1.jpg ovako ti to izgleda u stvarnosti :)

znam.. zato mi je i bilo čudno rješenje...

Evo dokaza da to Wiking može bolje.. (ovoj je Wiking novije generacije- što se i vidi)
 

Attachments

  • man kiper.jpg
    man kiper.jpg
    262.7 KB · Pregleda: 172

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
:hmmm kad neznate koliko komada imate nekih cestovnjaka, pa sami sebe šokirate :eek: e to je već za zabrinuti se :D

Evo šta sam danas za MB Puch-ove shvatio i pobrojao :geek:
al oped nešto računam treba mi još par komada :idea:
 

Attachments

  • 2012-03-31 17.06.30.jpg
    2012-03-31 17.06.30.jpg
    163.5 KB · Pregleda: 172
  • 2012-03-31 17.06.14.jpg
    2012-03-31 17.06.14.jpg
    190.4 KB · Pregleda: 173

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Stigla su mi dva Herpina modela:
1.Actros (kako reče kolega Herceg-ništa posebno)ali kupio sam ga zbog prikolice jer točno je ono što sam tražio(ima logo koji se da vidjeti na našim prostorima a i ovaj tip prikolice mi se sviđa) .. Nije mi prvi kamion od Herpe al me oduševio i podsjetio zašto je Herpa zakon..imam retrovizore al ih nisam stavljao :D

2. Herpin auto-transporter mercedes NG.. e taj dugo pikiram jer ima sentimentalnu vrijednost (iako nisam baš našao istovjetan tip kamiona kao ni boju al svejedno) inače model je čudo :palac_gore: ..znao sam da platforma ide u svim smjerovima al ovo kako je napravljeno i kako dobro sve i realno izgleda e to se nisam nadao..ovo je model iz moje kolekcije koji će najviše biti van kutije >:p>
 

Attachments

  • 2012-04-21 00.13.12.jpg
    2012-04-21 00.13.12.jpg
    221.8 KB · Pregleda: 124
  • 2012-04-21 00.12.53.jpg
    2012-04-21 00.12.53.jpg
    241.8 KB · Pregleda: 125
  • 2012-04-21 00.13.29.jpg
    2012-04-21 00.13.29.jpg
    234.2 KB · Pregleda: 131
  • 2012-04-21 00.15.15.jpg
    2012-04-21 00.15.15.jpg
    233.5 KB · Pregleda: 124

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
hyperion kaže:
Čemu služe kutijce iza, u njima su Puchovi?

Da to su kutije u kojima su došli, neke su orginalne, većina ne al u tome su meni stigli ;)
Interesantno je da sam još puhova pronašao po kutijama (vojni, na njih sam zaboravio odkad su dobili prekomandu :plaza: )

hyperion kaže:
Koliko su koštala?

Koštali su 20,00 EUR + poštarina.. na aukciji naravno, rabljeni su al kao novi..
Da nebude zabune, auta na šlepi su odprije kupljeni i ona su Wiking, samo sam ih stavio za slikanje i da vidim kako izgleda jer sam taj prizor i to baš s tim autima mnogo puta vidio i gledao utovar-istovar :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nedavno sam dobio na dar (nakon dugih pregovora :D ) dva audi modela (naravno 1/87)
i to A5 3,2 FSI i A6 3,2 FSI

Tko je proizvođač neznam jer nepiše, autići su u orginalnim AUDI kutijama zaštićeni s srebrenom naljepnicom/hologramom s audi logom kao garancija orginala. tj audi shop prodajni materijal, prodaju se u ovlaštenim audi salonima..
 

Attachments

  • Graphic4.jpg
    Graphic4.jpg
    126.8 KB · Pregleda: 47
  • Graphic3.jpg
    Graphic3.jpg
    147.8 KB · Pregleda: 47
  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    118.3 KB · Pregleda: 47
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    152.1 KB · Pregleda: 47
  • grapix1.jpg
    grapix1.jpg
    131.7 KB · Pregleda: 47

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Odavno nisam ništa stavljao (stizalo je krdo vojnih kamiona i topništva :) ) ali ovu ću zadnju pošiljku staviti :D
 

Attachments

  • Graphic5.jpg
    Graphic5.jpg
    150.5 KB · Pregleda: 70
  • Graphic4.jpg
    Graphic4.jpg
    144.1 KB · Pregleda: 70
  • Graphic3.jpg
    Graphic3.jpg
    147.7 KB · Pregleda: 70
  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 72
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    139.7 KB · Pregleda: 70

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
:arrow: " Roswel i Zeller" su AWM, sve ostalo je Herpa
 

Attachments

  • Graphic10.jpg
    Graphic10.jpg
    130.7 KB · Pregleda: 82
  • Graphic9.jpg
    Graphic9.jpg
    142.3 KB · Pregleda: 84
  • Graphic8.jpg
    Graphic8.jpg
    160.7 KB · Pregleda: 80
  • Graphic7.jpg
    Graphic7.jpg
    137.1 KB · Pregleda: 80
  • Graphic6.jpg
    Graphic6.jpg
    128.6 KB · Pregleda: 81

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kolega Herceg me molio da uslikam motore ispod kabina od specijalki.. Interesiralo ga je koliko detaljno se u tom dijjelu išlo a i interesantno je to da je jedan V8 drugi V10..pa je i mene ponukalo da provjerim Herpu da nisu "pobrkali" cilindre (znam da je znalo biti slučajeva da je isti motor na modelu npr V10 iako na kabini piše npr V8..)

(inače ovo je ujedno i moj odgovor na onu temu/poređenje Welly-Herpa s cjenama i td... (neuzimajući šarafe odozdo na šasiji, debelu tj nerealnu debljinu limova, ao sitnim detaljima da negovorimo, gledajući ove motore jasno je:
- da nisu ista kategorija jer jedno je istinski model a drugo graniči s igračkom (naravno imam i ja Wellya dosta ali je tako :D ) - :prof:

evo kako to izgleda
 

Attachments

  • Graphic11.jpg
    Graphic11.jpg
    109.4 KB · Pregleda: 70
  • Graphic12.jpg
    Graphic12.jpg
    151.5 KB · Pregleda: 70

Killer9990

Poznati forumaš
djzlaja kaže:
Odavno nisam ništa stavljao (stizalo je krdo vojnih kamiona i topništva :) ) ali ovu ću zadnju pošiljku staviti :D

Fantastični kamioni
:ljubav
Tos si kupio onaj 'limited edition' komplet 2 tegljača ?
:razz:
 

Killer9990

Poznati forumaš
A što se motora tiče, taj V10 je dragulj i raritet
:)

Zato ja imam 3 modela s motorom
:ljubav

A i super si uslikao motor i dobro je napravljeno jer se svi detalji vide koji se trebaju vidjeti
:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Killer9990 kaže:
Tos si kupio onaj 'limited edition' komplet 2 tegljača ?
:razz:

Jeste, točno, ma ima već dosta mjeseci je stajala u Beču ova pošiljka, samo su mi je tek dopeljali :D

Killer9990 kaže:
A i super si uslikao motor i dobro je napravljeno jer se svi detalji vide koji se trebaju vidjeti
:palac_gore:

A za motore sam s samsung S II uslikao..pa smanjivao veličinu slike radi foruma; al glupo je kad skontaš nakon milon slika koje uslikaš skupljim fotoaparatom da ustvari ti mobitel slika tisuću puta bolje :D
a stvarno su čudo ove motore odradili :palac_gore:
 

Killer9990

Poznati forumaš
[/quote] A za motore sam s samsung S II uslikao..pa smanjivao veličinu slike radi foruma; al glupo je kad skontaš nakon milon slika koje uslikaš skupljim fotoaparatom da ustvari ti mobitel slika tisuću puta bolje :D
a stvarno su čudo ove motore odradili :palac_gore:[/quote]

Pa ne znam baš ! Ja doduše nemam niti neki zvjerski fotoaparat niti mobitel sa zvjerskim fotoaparatom, ali optika je optika, a leća je leća i ne možeš ti pobjediti dimenzije (što se objektiva tiče)

A što se motora tiče - ja imam tga 41.660 , e2000 41.604 & f2000 evo 41.604 sa takvim motorima i svi su u konfiguraciji 8x4/4 !

Još i katalizatori/zadnji lonci ispušnog sustava
:palci_gore:
 

speed2

Član foruma
djzlaja kaže:
Kolega Herceg me molio da uslikam motore ispod kabina od specijalki.. Interesiralo ga je koliko detaljno se u tom dijjelu išlo a i interesantno je to da je jedan V8 drugi V10..pa je i mene ponukalo da provjerim Herpu da nisu "pobrkali" cilindre (znam da je znalo biti slučajeva da je isti motor na modelu npr V10 iako na kabini piše npr V8..)

Kad si kod "brkanja" motora imam slučaj gdje je kod Herpe, npr. u Scanije 124 420, V8 motor (umjesto 6 cilindara), Actrosa 2540 također V8 (isto bi trebalo biti 6 cilindara...)... A koliko sam primjetio (ne bitno koju će oznaku staviti za model) mislim da svi Manovi od Herpe F 90/ F 2000 ispod kabine imaju V10 motor( 500 i 600 ks)... :(

Sad, nisam nikad išao za time da li u cijeloj seriji jednih modela kamiona stavljaju iste motore, ne bitno koliko cilindara i obujma imaju naspram pravih...?
 

manv6

Član foruma
Zlaja svaka čast samo man i možeš li mi slikati crnog tgx xlx i reči koji je kod inače super kolekcija. :)
 

Herceg

Član foruma
speed2 kaže:
djzlaja kaže:
Kolega Herceg me molio da uslikam motore ispod kabina od specijalki.. Interesiralo ga je koliko detaljno se u tom dijjelu išlo a i interesantno je to da je jedan V8 drugi V10..pa je i mene ponukalo da provjerim Herpu da nisu "pobrkali" cilindre (znam da je znalo biti slučajeva da je isti motor na modelu npr V10 iako na kabini piše npr V8..)

Kad si kod "brkanja" motora imam slučaj gdje je kod Herpe, npr. u Scanije 124 420, V8 motor (umjesto 6 cilindara), Actrosa 2540 također V8 (isto bi trebalo biti 6 cilindara...)... A koliko sam primjetio (ne bitno koju će oznaku staviti za model) mislim da svi Manovi od Herpe F 90/ F 2000 ispod kabine imaju V10 motor( 500 i 600 ks)... :(

Sad, nisam nikad išao za time da li u cijeloj seriji jednih modela kamiona stavljaju iste motore, ne bitno koliko cilindara i obujma imaju naspram pravih...?
da da to sam i ja skužio svaka čast na detaljima al eto to malo smeta meni manje više
zato uradiš naljepnicu na npr actrosa 2548 i to je to >:)
f90 donekle može stat v10 (462-502) al već f2000 malo teže :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Meni se čini da crni TGX ima XXL kabinu?

manv6 kaže:
Zlaja svaka čast samo man i možeš li mi slikati crnog tgx xlx i reči koji je kod inače super kolekcija. :)
 

Herceg

Član foruma
Thommo kaže:
Meni se čini da crni TGX ima XXL kabinu?

manv6 kaže:
Zlaja svaka čast samo man i možeš li mi slikati crnog tgx xlx i reči koji je kod inače super kolekcija. :)
Valjda misli na onoj zadnjoj slici zadnjeg ima xlx kabinu kao i crveni.....
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Herceg kaže:
manv6 kaže:
Zlaja svaka čast samo man i možeš li mi slikati crnog tgx xlx i reči koji je kod inače super kolekcija. :)
Valjda misli na onoj zadnjoj slici zadnjeg ima xlx kabinu kao i crveni.....
Kolega manv6 evo slike (nije moglo prije zbog radova/kvara na računalu na kojem smanjujem slike :D )

Taj je došao samo kao tegljač zato je na kraju na skupnoj fotki :D
 

Attachments

  • Graphic111.jpg
    Graphic111.jpg
    121.1 KB · Pregleda: 162
  • Graphic11.jpg
    Graphic11.jpg
    133.2 KB · Pregleda: 164
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    106.1 KB · Pregleda: 167
  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    117.5 KB · Pregleda: 164
  • Graphic3.jpg
    Graphic3.jpg
    86.3 KB · Pregleda: 168

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh