Zlajina kolekcija HO cestovnih vozila

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
KAPO kaže:
Prvi je Setra S 417 GT – HD
A na AWM modelu piše oznaka S417 HDH, dakle nije isti model ali je sličan, ovaj AWM-ima kromiranu lajsnu koja kod šofera s gornjeg dijela prozora se spušta prema dole dok na slici ta Setra nema.. ali pretražujem forum o autobusima, pa možda iskrsne negdje.. našao sam i sliku Mana ali stariju varijantu s malim kratkim retrovizorima :??: :??: :??:
 

KAPO

Poznati forumaš
Setra S 417 GT – HD ima klimu a S 417 HDH nema!
Autotrans ima MAN Lion's Coach sa 2 i 3 osovine, a model mi nekako ne liči na Lion's Coach. :??:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
KAPO kaže:
Setra S 417 GT – HD ima klimu a S 417 HDH nema!
Autotrans ima MAN Lion's Coach sa 2 i 3 osovine, a model mi nekako ne liči na Lion's Coach. :??:

Model je Man Lion's Star..
Ovako na brzinu ispalo bi da od tri modela samo Setra S317 ima u stvarnosti :??:
Druga dva su slična ali ne ista (mada to meni osobno ne smeta ;) )
A valjda nas druge kolege dopune/isprave..
 

speed2

Član foruma
Kad sam prvi put vidio (bilo je to prije više godina) ove modele, mislio sam da neke Autotrans i ima.
No nažalost, ispalo je međutim drugačije... tako da se držim ovog što je rekao Coyote.

djzlaja kaže:
Malo sam kopao po internetu..
Ima dosta ovih podverzija ovih setri pa nisam ni sam siguran (npr ovaj s nižim krovom da li je to baš S317 GT HD -kao awm model) ali sam nabasao na par slika pa mislim da bi mogli biti ovi jer su dosta slični (zadnje 4 slike)???
A ova prva slika to nije sigurno ona setra S417 ali je slična pa me to možda zabunila, možda sam tu sreo :??:

Ova predzadnja slika je slika Setre S319, koja je duža nego S317. Iako s ove strane nalikuje modelu, mislim da se s druge nalaze druga dvokrilna vrata, što je za prigradski prijevoz.

Slična situacija je i s APP Požega autobusima. Ni S 317 GT- HD, ni S 417 HDH ne postoje. Ali ih je lijepo vidjeti u 1: 87.
Sad, kako baš da su takvi modeli ispali, tko ih je naručivao (proizvođač autobusa ili kupac?)... ako netko zna, nebi bilo zgoreg da napiše nešto o tome.

ps; moderatori- ako ste za (onda vi to i napravite :D :D ) kako se čini otvoriti temu povijest hrvatskih modela vozila? Pa tu možemo diskutirati o njihovom nastanku, godini proizvodnje itd. ... Nekako mi se čini da bi o ovom svemu član nik(ola) mogao znati :) Nik?

EDIT: dopuna: gledam modele od Croatia Busa. Npr., Cityliner ispada kao prototyp od rietzea. Zašto? Zato jer su na bus stavili branik, uz koji svijetla ne idu. Znači, npr. u stvarnosti bi na ova svijetla i masku išao noviji branik. Nisam baš to viđao u ostalih Rietze modela, gdje je sve normalno, kao u pravih. Ovaj od CB- a ispada izuzetak.
 
A

Anonymous

Guest
djzlaja kaže:
Malo sam kopao po internetu..
Ima dosta ovih podverzija ovih setri pa nisam ni sam siguran (npr ovaj s nižim krovom da li je to baš S317 GT HD -kao awm model) ali sam nabasao na par slika pa mislim da bi mogli biti ovi jer su dosta slični (zadnje 4 slike)???
A ova prva slika to nije sigurno ona setra S417 ali je slična pa me to možda zabunila, možda sam tu sreo :??:


1. S 417 GT HD
2. lijevo S 319 UL desno S 317 UL
3 S 319 UL
4 S 317 UL
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A da, ovo za dupla vrata i dužinu, sam naknadno posumljao i skonto ali više nisam htio naglabati.. ostavio sam da vidim šta će drugi reći...

Našao sam spisak cijele flote ATR s garažnim brojevima i linkom na slike, na ovom vjerovatno svima poznatom linku;
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=150.435
Pa može nekome biti zanimljivo meni je rješilo neke nedoumice :zvizdi:

Da rezimiramo: Coyote je bio u pravu niti jedan model neodgovara stvarnom modelu, što samo i dokazali u raspravi :palac_gore:
Isprika za moje sumlje :hmmm:

P.S.
Speed2 slažem se s tobom i ja sam čekao Nik-ov komentar ali ovde je ipak odlučio pustiti neke od nas neznalica = čitaj mene; da sam zaključim neke stvari :prof:
Bilo bi zanimljivo saznati povjest nastanka modela, a što se tiče ovih nedostataka a ja sam im odmah oprostio, busevi su ipak prva liga
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nešto sitno novoga...
MB cisterna definitivno ide u vojnu varijantu (dugo sam tražio ovaj model da odgovara kamionima koje već imam)
Puchovi idu na preradu u Policijske ;)
 

Attachments

  • slike ho 003.jpg
    slike ho 003.jpg
    259.2 KB · Pregleda: 83
  • slike ho 002.jpg
    slike ho 002.jpg
    260 KB · Pregleda: 84
  • slike ho 001.jpg
    slike ho 001.jpg
    281 KB · Pregleda: 87

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dva šlepera:
zeleni je za kolegu Hercega..
a bijeli sam kupio samo radi cisterne prikolice..imam neki plan za nju :>idea:
 

Attachments

  • slike ho 006.jpg
    slike ho 006.jpg
    273.9 KB · Pregleda: 73
  • slike ho 004.jpg
    slike ho 004.jpg
    265.2 KB · Pregleda: 72

Herceg

Član foruma
more li se raskačit šlepa od kamiona? Moram ti reć šlepa je izgubila nevinost s domino kockama >:) >:) >:)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
U desno ili ljevo (mislim da je lijevo) stavi tegljač naspram prikolice pod kutem od 90 stupnjeva i podigni... tako je kod većine


nadam se da dobro vuče ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo da stavim zadnje prerade koje sam završio nako pa nakon skoro 2 mjeseca..jer paralelno prerađujem pa sigurno 10-ak projekata..
HŽ 1141 213 (koji je gotovo kraju), mnoštvo policijskih vozila, jedan transporter, MI-8 u HRZ boje i td i td..
ove sam danas sastavio.. nisam lakiranjem zadovoljan (iamo sam problema s bezbojnim i kombinacijama aqua-uljna baza al ovih komada će još biti pa popravim/usavršim preradu :crvenilo: )
 

Attachments

  • Graphic4.jpg
    Graphic4.jpg
    169.8 KB · Pregleda: 93
  • Graphic3.jpg
    Graphic3.jpg
    143.6 KB · Pregleda: 95
  • Graphic2.jpg
    Graphic2.jpg
    179.1 KB · Pregleda: 96
  • Graphic1.jpg
    Graphic1.jpg
    202 KB · Pregleda: 93

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mon kaže:
Na slikama auta izgledaju odlicno djzlaja, zasto si nezadovoljan ucinkom?

A na VW Craveli mi se raspao decal taman kri kraju pa sam poravio crnom i vidi se..na istom tom autu s druge strane na prednjim vratima, je bila zbog kombiniranja s bojama različiti baza poskočila boja, sad izgleda kao da je bio udaren pa loše "kitovan i farban" pa nije ni to loše ima toga u stvarnosti.. ;)

Na džipovima nije crvena crta koju sam decalima izvlačio baš fino pravo legla al je to jako teško izvesti.. i na mjestima ima ove zezancije s bojom i na džipovim al.. ajde može proći :hmmm

Planiram ih još dosta napraviti pa ove vjerovatno "zaprljam" i bacim negdje na off road uvjete kad bude maketa .. neko spašavanje ili sl. :crk:

P.S. Na ovome džipu sam odradio zaštitu prozora, s onom mrežom o kojoj smo diskutirali, to mi je dosta efektno ispalo, tu sam zadovoljan poprilično
 

Mon

 
Osoblje foruma
Uhhh...
Pa s obzirom na navedeno off-road ti i nije losa ideja. :palac_gore:
Bar ne za ta auta koja su malo losija...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Stiglo je dosta modela odavno nisam ništa stavljao..
al sada ću samo staviti sliku jednog wikinga s čudnim rješenjem dizanja prikolice??? ovo me pravo iznenadilo, neznam šta da mislim :??:
 

Attachments

  • slike bec 100.jpg
    slike bec 100.jpg
    111.3 KB · Pregleda: 32
  • slike bec 102.jpg
    slike bec 102.jpg
    272.5 KB · Pregleda: 30
  • slike bec 099.jpg
    slike bec 099.jpg
    258.1 KB · Pregleda: 31

Herceg

Član foruma
Po meni je ovo ok ;) jer ova polugica za dizanje da je naprijed više bi se isticala i nebi kamion mozdo mogao skreća zapinjala bi..a ovo je ipak model pa sigurno gledaju da to što bolje urade.........
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Herceg kaže:
Po meni je ovo ok ;) jer ova polugica za dizanje da je naprijed više bi se isticala i nebi kamion mozdo mogao skreća zapinjala bi..a ovo je ipak model pa sigurno gledaju da to što bolje urade.........

Nije stvar u položaju.. nego u realnosti..
Ok je stavljena i funkcionalna je al mi nije jasna veze s realnošću..pitao sam jer neznam baš ovj kamion iz stvarnosti pa zato ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Još jedan od nedavno :ljubav

P.S. naravno trebati će ga doraditi ;)
 

Attachments

  • slike bec 103.jpg
    slike bec 103.jpg
    260.2 KB · Pregleda: 21
  • slike bec 100.jpg
    slike bec 100.jpg
    263.2 KB · Pregleda: 22
  • slike bec 102.jpg
    slike bec 102.jpg
    259.1 KB · Pregleda: 22

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh