ACME 24500 - HŽ Y

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kako sada nabaviti ove vagone??
Otici direktno u Memobu??
Moko je znao imati ponešto od memoba artikala, možda bude imao na raspolaganju i koji set ovih vagona (probaj kontaktirati Branka).
Ako ne, naručiti modele mailom direktno od memobe!
 

nik

Veteran foruma
Biće čitava plejada vagona, samo za starije nedostaje poklopac za vodu na krovu, koga koliko vidim na ovoj verziji nema.

Nadam se i nekoj plavo-sivoj varijanti
Pa to nije problem. ACME uzme onaj krov sa poklopcima i između njih 'popika' 4 ovakva luftera. Ni ovo nije novi alat nego su sa krova bez poklopaca obrusili' onih 10 luftera i 'popikali' ovih 6 zajedno sa senzorom grijanja u sredini. Isto kao na OSE kušetu.
Sve je to bilo predloženo i detaljno opisano u mom mailu Memobi poslanom 4.2.2014, neposredno nakon najave ovog seta a isto sam napisao i u postovima #4, #5, #6 i #7 ove teme, 29.1.2014.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Pričekati nekoliko godina kad dojade ti setovi i bit će ih sigurno za 3-4 godine po burzama...
@prle kc , sad su nam makete, obb i db modeli prioritet, pa kad vidimo kvalitete tih hž-jž vagona uživo, ići ćemo u nabavu lagano.
Složit ćemo i vitrine za njih ak budu vrijedili poslije.
Otpeljemo 2-3 kombija paradajza u LJ, malo usput pokupimo modele, pojedemo krafne u Trojanama i to bu to!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja ne cekam nista ;) ..niti vise preskacem bilo sta domace.
Vec sam pokrenuo operativu u Becu da ide u kupovinu ;)

Sto se tice cijene.. ne znam kolika je serija izbacena al tesko da ce se neka velika usteda u cijeni moc ostvariti ikada..
A i realno koliko cekam ovako nesto nekih 10-20 EUR nije sad presudno..
 

nik

Veteran foruma
A evo i numeracija:

51 78 29-70 072-6 B
51 78 20-70 203-1 Bl

(gamos81.altervista.org)
B 072-6 bi, prema mojoj evidenciji, trebao imati raznobojna sjedala originalnog tipa u kupeima pa me zanima da li je tako i na Memobinom modelu.
Za razliku od njega B 085-8 kojeg sa spomenuo na početku teme ima sva originalna smeđa sjedala.

Ako dobro vidim ispod folije na gornjoj slici Bl 203-1 ima stari generator sa kardanom što je, vjerojatno, korektno (vagoni 'podserije 200' imaju ili generator ili alternator) ali bi varijanta sa dvostrukim alternatorom (kao na Bl 207-2 kojeg sam prije spomenuo) bila jednostavnija u proizvodnji (bez dodatnog 'kemijanja') i možda više 'u duhu' ovog bojenja i sadašnje ere, no to je već stvar ukusa i nikako nije nedostatak.
 

nik

Veteran foruma
Evo konačno i boljih slika ovih modela.

1:87 A.C.M.E. MEMOBA24500 Különkiadás HZ személyvagonszett, 2 db Y vagonból, eltérő forgózsámolyokkal, jelenlegi festésben HR-HZ PP 51 78 29-70 072-6 B (30.04.13) * HR-HZ PP 51 78 20-00 203-1 Bl (30.01.13.) K.: VI.


mem%2024500-0.JPG


mem%2024500-1.JPG


mem%2024500-7.JPG


mem%2024500-2.JPG


mem%2024500-8.JPG


http://www.modellkit.hu/tools/newsp...0&category_id=&parent_id=0&arcyear=&arcmonth=
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
B 072-6 bi, prema mojoj evidenciji, trebao imati raznobojna sjedala originalnog tipa u kupeima pa me zanima da li je tako i na Memobinom modelu.
Je, tako je i na modelu!
 

nik

Veteran foruma
Ne mogu na ovim slikama sa blicom procijeniti koje je boje HŽ logo i broj/serija vagona. Trebali bi biti sivi a moguće da su na modelima i srebrni.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
A evo i numeracija:

51 78 29-70 072-6 B
51 78 20-70 203-1 Bl

(gamos81.altervista.org)

Greška na altervista stranici; numeracija ovog Wegmann-a nije 20-70, nego 20-00.
Dakle , 51 78 20-00 203-1.
Najbitnije je, da broj štima na modelu!;)
 

nik

Veteran foruma
Ako dobro vidim rešetka je na ovom Bl modelu odlivena zajedno sa karoserijom vagona. To bi značilo da su kombinirani dijelovi alata karoserije vagona sa diskovima (stranice) i sa papučama (krov). Ukoliko se kombiniraju 'obratni' dijelovi (krov od vagona sa diskovima te stranice vagona sa papučama) možemo, iz upotrebu jetkane bočne rešetke kao na OSE kušetu, dobiti vagon sa 10 prozora kao tip '76. dok je bio nov (npr. zagrebački ili beogradski).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ako dobro vidim rešetka je na ovom Bl modelu odlivena zajedno sa karoserijom vagona. To bi značilo da su kombinirani dijelovi alata karoserije vagona sa diskovima (stranice) i sa papučama (krov). Ukoliko se kombiniraju 'obratni' dijelovi (krov od vagona sa diskovima te stranice vagona sa papučama) možemo, iz upotrebu jetkane bočne rešetke kao na OSE kušetu, dobiti vagon sa 10 prozora kao tip '76. dok je bio nov (npr. zagrebački ili beogradski).
Da, zato sam i stavio fotke rešetke i krova!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh