ACME 24500 - HŽ Y

exClan_001

Bivši član foruma
Uglavnom ostalo je par setova još. Upravo sam naručivao jučer, a na upit o stanju lagera dobio odgovor;

"Es sind nicht mehr so viele Sets lagernd.

Nicht zu lange warten mit der Bestellung!"

MfG memoba, Stephanie Veith

Daklem tko misli nabavljati, reagirati odmah !

Koga zanima može me do pon. kontaktirati na PP ili mob 092/123-62-72
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Uglavnom ostalo je par setova još. Upravo sam naručivao jučer, a na upit o stanju lagera dobio odgovor;

"Es sind nicht mehr so viele Sets lagernd.

Nicht zu lange warten mit der Bestellung!"

MfG memoba, Stephanie Veith

Daklem tko misli nabavljati, reagirati odmah !

Koga zanima može me do pon. kontaktirati na PP ili mob 092/123-62-72

Evo danas je stigao :)......... svjeze raspakirani set :)
I meni su rekli da imaju jos nekoliko setova (ili je to marketinski trik :) jer ako im nestane setova ACME ce im napraviti nove :)

20140926_175726_resized.jpg
20140926_175844_resized.jpg
 

nik

Veteran foruma
E, sad bi bilo dobro da im nakon rasprodane ove serije, ACME napravi drugu seriju takvog seta, ali sa novim brojevima vagona (isto, kao što je memoba to izvela kod LSM, u slučaju OBB 'upgrade livery' dvospratnih kola za spavanje)! :)
I to ona dva 'moja'; 085-8 B sa smeđim sjedalima i 207-2 Bl sa alternatorom.:zvizdi:
I neka poprave boju loga i natpisa u sivu...:D
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
I to ona dva 'moja'; 085-8 B sa smeđim sjedalima i 207-2 Bl sa alternatorom.:zvizdi:
Bit će, da memoba ne čita tvoje postove, kada ih nije napravila odmah u prvoj rundi...
 

nik

Veteran foruma
Bit će, da memoba ne čita tvoje postove, kada ih nije napravila odmah u prvoj rundi...
Pa prva runda je najavljena prije mojih postova (ali nakon mog posta prošlu jesen, nakon izlaska Hellas Istanbula, kada sam pisao o mogućnosti izrade ovakvog vagona sa glatkim krovom i 6 luftera; nažalost rušenjem servera nestao je i taj post)...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pa prva runda je najavljena prije mojih postova (ali nakon mog posta prošlu jesen, nakon izlaska Hellas Istanbula, kada sam pisao o mogućnosti izrade ovakvog vagona sa glatkim krovom i 6 luftera; nažalost rušenjem servera nestao je i taj post)...
Pa, na Hellas-u je ACME prvi put prezentirao ideju i mogućnost izrade 'glatkog krova sa popikanim lufterima', ne? Znači, prije tvojih postova?
 

nik

Veteran foruma
Pa, na Hellas-u je ACME prvi put prezentirao ideju i mogućnost izrade 'glatkog krova sa popikanim lufterima', ne? Znači, prije tvojih postova?
Naravno, pa na osnovu tog OSE vagona sam i spomenuo mogućnost izrade HŽ-ove modifikacije sa 6 luftera a bez poklopaca. Tada se vidjelo da ACME ima volje brusiti suvišne luftere sa krova pa onda lijepiti nove. Za razliku od mog tadašnjeg prijedloga odnosno konstatacije u vezi HŽ vagona, koji onda ispadne korektan, ACME je previdio ili zanemario da OSE vagon ima visoki krov pa smo onda dobili taj, u stvarnosti nepostojeći, hibrid od OSE vagona. Ja takav, pomalo truli, kompromis ne bih nikada išao predlagati kao mogući model. Na kraju će se vidjeti da jako fali ovaj visoki krov za kušet; trebao bi biti sa lufterima za JŽ verzije a onda se za OSE opet samo obruse i nalijepe novi. Tko zna, možda ACME na kraju ipak dođe i sam na to pa napravi taj visoki krov; onda bi imali korktne zeleni beogradski i srpski, tamnoplavi i zeleni skopski, zeleni sa plavom gredom sarajevski, bijelo-svjetloplavi makedonski te kričavozeleni grčki a to nije malo modela.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Naravno, pa na osnovu tog OSE vagona sam i spomenuo mogućnost izrade HŽ-ove modifikacije sa 6 luftera a bez poklopaca.
E vidiš, ovo je bitna razlika; ti si na forumu samo nešto spomenuo što je ACME evidentno već znao!
(kako izvesti HŽ varijante modela na temelju postojećeg ACME alata)!
Sada bi bilo ok od memobe, da na temelju 'moje' ideje :vrag:o istom setu ali sa drugim brojevima vagona,
da izraditi set (ukoliko im se ovaj postojeći rasproda), ali sa brojevima 'tvojih' vagona , ne?:palci_gore:
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
E vidiš, ovo je bitna razlika; ti si na forumu samo nešto spomenuo što je ACME evidentno već znao!
(kako izvesti HŽ varijante modela na temelju postojećeg ACME alata)!
Sada bi bilo ok od memobe, da na temelju 'moje' ideje :vrag:o istom setu ali sa drugim brojevima vagona,
da izraditi set (ukoliko im se ovaj postojeći rasproda), ali sa brojevima 'tvojih' vagona , ne?:palci_gore:
Ne, ja sam spomenuo mogućnost izrade pregrađenog HŽ vagona kao korektnog modela korištenjem tehnologije koju je ACME upotrijebio da napravi nekorektni model OSE vagona, sa krivim krovom; taj grčki kušet je ujedno i jedan od 'najneuspjelijih' ACME modela dosad. Znači moj prijedlog je bio kako na pravi način upotrijebiti postojeću tehnologiju. ACME ju je prije toga, nažalost, upotrijebio isključivo na krivi način.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne, ja sam spomenuo mogućnost izrade pregrađenog HŽ vagona kao korektnog modela korištenjem tehnologije koju je ACME upotrijebio da napravi nekorektni model OSE vagona, sa krivim krovom; taj grčki kušet je ujedno i jedan od 'najneuspjelijih' ACME modela dosad. Znači moj prijedlog je bio kako na pravi način upotrijebiti postojeću tehnologiju. ACME ju je prije toga, nažalost, upotrijebio isključivo na krivi način.
Pa promašen oblik (visina) samog krova na grčkom kušetu nema nimalo veze sa tehnologijom brušenja postojećih luftera na postojećem
starom krovu i montažom novih! ACME je sasvim korektno na grčkom kušetu odradio pozicioniranje novih luftera i senzora.
Ne vidim, kakva je to bila drastična razlika da ACME to ne bi znao sam primjeniti i na HŽ modelu? Dovoljno im je bilo samo malo prostudirati sliku
krova potencijalnog HŽ vagona za model....
 

nik

Veteran foruma
Pa promašen oblik (visina) samog krova na grčkom kušetu nema nimalo veze sa tehnologijom brušenja postojećih luftera na postojećem
starom krovu i montažom novih! ACME je sasvim korektno na grčkom kušetu odradio pozicioniranje novih luftera i senzora.
Ne vidim, kakva je to bila drastična razlika da ACME to ne bi znao sam primjeniti i na HŽ modelu? Dovoljno im je bilo samo malo prostudirati sliku
krova potencijalnog HŽ vagona za model....
Prostudirali su 'malo' i krov na OSE kušetu pa smo zgroženi rezultatom...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Prostudirali su 'malo' i krov na OSE kušetu pa smo zgroženi rezultatom...
Nisu ga imali što studirati, ako ga uopće nisu niti dirali! ;) Da li je to izvedeno namjerno ili čisti previd, to ne znamo!
Ako malo razmisliš, za svaki onaj kušet koji si nabrojao po upravama ex YU i shemama bojanja (grčki je već zeznut),
postoji i adekvatna zamjena u kušetu sa običnim krovom, bez da diraju alat!
Da se razumijemo: i ja se toplo nadam, da će ACME uraditi i tu verziju visokog krova (zato mi ovakav grčki iz Hellasa nije niti interesantan)!
A tehnologija brušenja i pikanja novih luftera je nešto drugo, i princip preinake krova sa lufterima je uvijek isti, nevezano radi li se grčkoj,
HŽ ili nekoj trećoj verziji!
Valja samo popikati točan broj luftera i napraviti njihov razmještaj u zavisnosti koja verzija vagona se radi!
Ako je ACME već išao raditi novi dio (u ovom slučaju luftere i senzore), onda je očito već prilikom izrade grčkog kušeta imao računicu
da te dijelove može kasnije iskoristiti i na nekim drugim verzijama ex Yu modela, pa u ovom slučaju i HŽ modele!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Tko zna, možda ACME na kraju ipak dođe i sam na to pa napravi taj visoki krov; onda bi imali korktne zeleni beogradski i srpski, tamnoplavi i zeleni skopski, zeleni sa plavom gredom sarajevski, bijelo-svjetloplavi makedonski te kričavozeleni grčki a to nije malo modela.
Pa, korektne ex YU beogradske, zagrebačke, skopske..... imaš već i sad (naravno, sa običnim krovom)!;)
 

nik

Veteran foruma
Pa, korektne ex YU beogradske, zagrebačke, skopske..... imaš već i sad (naravno, sa običnim krovom)!;)
Naravno da imamo te korektne ali ACME-u odgovara da proda još i još modela kroz godine a i nama to kao modelarima odgovara da kupimo još i još i još različitih domaćih modela...:D
 

nik

Veteran foruma
Nisu ga imali što studirati, ako ga uopće nisu niti dirali! ;) Da li je to izvedeno namjerno ili čisti previd, to ne znamo!
Ako malo razmisliš, za svaki onaj kušet koji si nabrojao po upravama ex YU i shemama bojanja (grčki je već zeznut),
postoji i adekvatna zamjena u kušetu sa običnim krovom, bez da diraju alat!
Da se razumijemo: i ja se toplo nadam, da će ACME uraditi i tu verziju visokog krova (zato mi ovakav grčki iz Hellasa nije niti interesantan)!
A tehnologija brušenja i pikanja novih luftera je nešto drugo, i princip preinake krova sa lufterima je uvijek isti, nevezano radi li se grčkoj,
HŽ ili nekoj trećoj verziji!
Valja samo popikati točan broj luftera i napraviti njihov razmještaj u zavisnosti koja verzija vagona se radi!
Ako je ACME već išao raditi novi dio (u ovom slučaju luftere i senzore), onda je očito već prilikom izrade grčkog kušeta imao računicu
da te dijelove može kasnije iskoristiti i na nekim drugim verzijama ex Yu modela, pa u ovom slučaju i HŽ modele!
Senzor su već imali sa FS X vagina a za luftere neznam napamet ali možda su i njih već imali za nešto.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Naravno, pa na osnovu tog OSE vagona sam i spomenuo mogućnost izrade HŽ-ove modifikacije sa 6 luftera a bez poklopaca. Tada se vidjelo da ACME ima volje brusiti suvišne luftere sa krova pa onda lijepiti nove.
Jel ti to stvarno misliš, da su išli brusiti krovove za produkciju 150+ vagona? :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:
Vjerojatno su samo upotrebili alat sa nekog vagona, koji ima poklopce za vodu i dva luftera, za ostale su vjerojatno izbušili rupe i stavili luftere tamo plus senzor. Brže, jednostavnije i puuuuuuuno jeftinije. A rezultat je bolji nego brušenje.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh