ACME Jugoslavija Express

nik

Veteran foruma
Vidim da je moje prigovaranje tu na forumu dalo rezultate i da su sve moje kritike urodile promjenama na modelima. Pogotovo to što je narančasti novosadski Bl zamijenjen beogradskim sa Wegmann postoljima (a novosadski će izaći u 'Avali'). Jedina neočekivana izmjena je tamnozelena greda na zagrebačkom ABl vagonu ali i to je korektno jer je bilo i jednih i drugih.
 

gradina73

Član foruma
Vidio sam slike na reisezugwagen.eu i stvarno super izgledaju setovi :palci_gore: !!!

Nadam se, da cu ih i ja iduce sedmice imati u svojim rukama :palci_gore: !!!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Memoba shop:

ACME 55060


ACME 55061
 

Attachments

  • acme_am55060[1].jpg
    acme_am55060[1].jpg
    97.3 KB · Pregleda: 64
  • acme_am55061[1].jpg
    acme_am55061[1].jpg
    98.6 KB · Pregleda: 64

Mon

 
Osoblje foruma
nik kaže:
Vidim da je moje prigovaranje tu na forumu dalo rezultate i da su sve moje kritike urodile promjenama na modelima...
Svim proizvoditeljima je puno bolje da prvo konsultuju forume kao sto je u ovom slucaju ACME i uradio.
Bravo i za ACME i za nik-a!
:palci_gore:
 

damir661

Veteran foruma
Samo su propustili deo da na papagaju urade višu crnu gredu, ostala je ista, kao i na prototipu
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Samo su propustili deo da na papagaju urade višu crnu gredu, ostala je ista, kao i na prototipu

Je ali je upravo toliko niža kao i one uže na ostalim vagonima... :D

Ima još 'greškica' kao npr. da je 'prekinuta crta' na zagrebačkim vagonima bijela a trebala bi biti bijelo-krem (bijela je bila samo na plavim vagonima).

Dalje ćemo ih 'secirati' kad nam dođu u ruke. ;)
 

nik

Veteran foruma
Sastav 3. ACME seta (55075) bi trebao prema svemu sudeći biti slijedeći.

ABlm (Bg) Z2

Bcl (Bg) Y

Bl (Zg) Y

Zagrebački Bl bi trebao imati generator sa kardanom i diskove (to je varijanta koju ACME dosad nije napravio).
 

Attachments

  • jz bcl bg.jpg
    jz bcl bg.jpg
    351.7 KB · Pregleda: 86
  • jz bl 1988.jpg
    jz bl 1988.jpg
    470 KB · Pregleda: 86

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Nadajmo se da će ACME uraditi i verziju Goša Y-'76

Pa samo će umjesto alternatora staviti generator sa kardanom. Dodatna 4 'luftera' kao i oblik bočne rešetke će zanemariti. Tako su barem napravili sa jučer izašlim narančastim Bl vagonom. On je isto taj "tip '76." samo što ima alternator. Da li je to originalno ili je pregradnja iz kasnih 80-ih (kad je i prefarban) to neznam.
 

rolwie

Član foruma
l956i6od.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Nadajmo se da će ACME uraditi i verziju Goša Y-'76
Kada je ACME već krenuo u izradu GOŠA Y modela, bilo bi šteta da sada ne nastavi sa daljnjim razvojem podvarijanti...
 

rolwie

Član foruma
all the time, the story of the wagons gosa at acme will be continue in the coming years. not too much models in too short time, that can then pay nobody.and the development need time and perfect work.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
rolwie kaže:
all the time, the story of the wagons gosa at acme will be continue in the coming years. not too much models in too short time, that can then pay nobody.and the development need time and perfect work.
:palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh