ACME Jugoslavija Express

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
Pretpostavljam da je do greške iznad bočnih vrata došlo zato jer su neki vagoni u ovom bojenju stvarno i imali taj tamnoplavi okvir
Te tamnoplave okvire imaju i danas... (barem ovi koji su ostali u plavoj shemi).

Da ali ACME je za model odabrao baš vagon koji ga nema, odnosno tada ga nije imao... :S:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Da ali ACME je za model odabrao baš vagon koji ga nema, odnosno tada ga nije imao... :S:

Pretpostavljam, da je ta shema sa svjetloplavim okvirom bila aktuelna samo u početku, kasnije se valjda prakticiralo da budu tamnoplavi...
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
Da ali ACME je za model odabrao baš vagon koji ga nema, odnosno tada ga nije imao... :S:

Pretpostavljam, da je ta shema sa svjetloplavim okvirom bila aktuelna samo u početku, kasnije se valjda prakticiralo da budu tamnoplavi...

Da ali set predstavlja baš tu ranu fazu, iako nije nemoguće ni da je sa jedne strane vagona bilo jedno a sa druge drugo...
:D
 

rolwie

Član foruma
zvgkymmr.jpg


80 635
 

nik

Veteran foruma
Da, problem je što set predstavlja vlak iz 1989-91. a ova druga slika je iz 2007. što znači skok iz Ep.IV u Ep.VI...
 

wiggum

Veteran foruma
nik kaže:
Da, problem je što set predstavlja vlak iz 1989-91. a ova druga slika je iz 2007. što znači skok iz Ep.IV u Ep.VI...

Revizija je iz '89./'90., a ovo plavo iznad vrata je iz '07. Dakle isti model se može koristiti i za početak 90-ih (zbog revizije) i za 2000.+ godine (zbog plavog iznad vratiju). Mislim da je to ispao (slučajno) dobar kompromis pošto za svaku epohu vagon ima svoju karakteristiku. Nebi trebalo nikome predstavljati problem ovo plavo iznad vratiju (ako ga koristi na Jugoslaviji) ili revizija iz '89. ako ga koristi za današnje vlakove.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
nik kaže:
Da, problem je što set predstavlja vlak iz 1989-91. a ova druga slika je iz 2007. što znači skok iz Ep.IV u Ep.VI...

Revizija je iz '89./'90., a ovo plavo iznad vrata je iz '07. Dakle isti model se može koristiti i za početak 90-ih (zbog revizije) i za 2000.+ godine (zbog plavog iznad vratiju). Mislim da je to ispao (slučajno) dobar kompromis pošto za svaku epohu vagon ima svoju karakteristiku. Nebi trebalo nikome predstavljati problem ovo plavo iznad vratiju (ako ga koristi na Jugoslaviji) ili revizija iz '89. ako ga koristi za današnje vlakove.

Pretekao si me sa mišljenjem! ;)
Ovaj kompromis i meni osobno više odgovara, jer ovaj trobojno-plavi (kada ga već dobivam u setu), mogu barem iskoristiti za neki sastav novijeg datuma..
 

nik

Veteran foruma
wiggum kaže:
nik kaže:
Da, problem je što set predstavlja vlak iz 1989-91. a ova druga slika je iz 2007. što znači skok iz Ep.IV u Ep.VI...

Revizija je iz '89./'90., a ovo plavo iznad vrata je iz '07. Dakle isti model se može koristiti i za početak 90-ih (zbog revizije) i za 2000.+ godine (zbog plavog iznad vratiju). Mislim da je to ispao (slučajno) dobar kompromis pošto za svaku epohu vagon ima svoju karakteristiku. Nebi trebalo nikome predstavljati problem ovo plavo iznad vratiju (ako ga koristi na Jugoslaviji) ili revizija iz '89. ako ga koristi za današnje vlakove.

Ma to sve stoji i OK je. Doduše trebali su onda raditi onja drugi vagon koji je već '90. imao tamnoplavo iznad vrata ali za njega vjerojatno nisu imali dobre slike. Nema veze; većina neće ništa dirati a ja ću na svome svjetloplavom bojom pofarbati i to i 'tunel'.
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
wiggum kaže:
Revizija je iz '89./'90., a ovo plavo iznad vrata je iz '07. Dakle isti model se može koristiti i za početak 90-ih (zbog revizije) i za 2000.+ godine (zbog plavog iznad vratiju). Mislim da je to ispao (slučajno) dobar kompromis pošto za svaku epohu vagon ima svoju karakteristiku. Nebi trebalo nikome predstavljati problem ovo plavo iznad vratiju (ako ga koristi na Jugoslaviji) ili revizija iz '89. ako ga koristi za današnje vlakove.

Pretekao si me sa mišljenjem! ;)
Ovaj kompromis i meni osobno više odgovara, jer ovaj trobojno-plavi (kada ga već dobivam u setu), mogu barem iskoristiti za neki sastav novijeg datuma..

Ali nećeš moći koristiti narančasti Bl jer su, koliko pamtim, nakon rata kroz Hrvatsku išli samo noviji vagoni sa MD52 postoljima i 3 stepenice.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
....koliko pamtim, nakon rata kroz Hrvatsku išli samo noviji vagoni sa MD52 postoljima i 3 stepenice.

Ljubljana 2000. godina. Nevezano uz ACME set, ovaj naranđasti bi čak mogao biti stari papučar:
 

Attachments

  • Ljubljana 14 September 2000.jpg
    Ljubljana 14 September 2000.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 179

damir661

Veteran foruma
Meni je isto draže što je uradjen sa skroz plavim okvirima za vrata, jer je sigurno više godina bio sa takvim vratima, dok je sa svetlo plavim bio možda svega godinu-dve.

Ja pre svega na duže staze ne mislim koristiti ovaj trobojni za YU express, već se nadam izlasku skroz plavog ŽTO Bd, koji bi uskočio umesto ovog trobojnog.
Trobojni može glat pasovati za sve vozove od 1989-2006/7
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Meni je isto draže što je uradjen sa skroz plavim okvirima za vrata, jer je sigurno više godina bio sa takvim vratima, dok je sa svetlo plavim bio možda svega godinu-dve.

Ja pre svega na duže staze ne mislim koristiti ovaj trobojni za YU express, već se nadam izlasku skroz plavog ŽTO Bd, koji bi uskočio umesto ovog trobojnog.
Trobojni može glat pasovati za sve vozove od 1989-2006/7

Da, to trobojno farbanje (i plavo i narančasto) je stvarno izuzetno dugo bilo u upotrebi i to gotovo bez ikakvih izmjena. Slično je i sa kušetima (zelena plus narančaste).
A što se skroz plavog beogradskog spavaćeg tiče to bi lako mogao biti baš ovaj najavljen za tekuću godinu.
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
....koliko pamtim, nakon rata kroz Hrvatsku išli samo noviji vagoni sa MD52 postoljima i 3 stepenice.

Ljubljana 2000. godina. Nevezano uz ACME set, ovaj naranđasti bi čak mogao biti stari papučar:
Ljubljana 14 September 2000.jpg

Papučar sa toplozračnim grijanjem...? :hmmm
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Papučar sa toplozračnim grijanjem...? :hmmm

Ništa čudno, kemija...
Ima ih na ŽS, imaju i alternator...
Obrati pozornost na rešetku, postavljena je točno na sredini vagona...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Papučar sa toplozračnim grijanjem...? :hmmm

Da ne odlazimo previše u OT i da ne razbijaš glavu vagonom ( :D ), evo i slikice našeg forumaša asalata, uzete sa Railfaneurope:


Ovim vagonom htjedoh samo skrenuti pozornost da se i nakon rata na hrvatskim prugama moglo vidjeti ŽS vagona starije generacije..
 

Attachments

  • Bl-JZ--Beograd[1].jpg
    Bl-JZ--Beograd[1].jpg
    133.8 KB · Pregleda: 75

hyperion

Veteran foruma
Sky kaže:
Ljubljana 2000. godina. Nevezano uz ACME set, ovaj naranđasti bi čak mogao biti stari papučar
14. september 2000, tako živo pamtim taj dan. :) To si ti fotkao?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
hyperion kaže:
14. september 2000, tako živo pamtim taj dan. :) To si ti fotkao?
Ne, fotka nije moja. Autor fotke je Frank Valoczy. Radi se o vlaku Zurich-Beograd!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Ima isto takvih i AB
Točno. Tako prerađenih ima i starih kušeta (vagoni iz generacije sa starim čelima), kakve smo donedavno mogli viđati na EN vlaku 'Venezia'! Čak su im stavljena i čeona prijelazna vrata sa ovalnim prozorima...

No, odosmo u OT! :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh