H0 HŽ 2061-015 (Kennedy)

A

Anonymous

Guest
Znam da su viđene u ovim kombinacijama

2061 003 zelena
2061 011 zelena
2061 012 siva
2061 015 plava
2061 023 zelena
2061 025 zelena
2061 033 plava

Svakako istraži kako te Thommo uputio
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Podaci koje trenutno imam, a korisni su za izradu H0 modela:

-2061 003 zelena: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka
-2061 007 zelena: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka
-2061 011 zelena: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka
-2061 012 siva: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka
-2061 015 plava: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka
-2061 021 zelena+crna polja na bočnim stranama: podserija 2xx
-2061 023 zelena: podserija 2xx (HŽM Zagreb)
-2061 024 zelena+crna polja na bočnim stranama: podserija 0xx
-2061 025 zelena+crna polja na bočnim stranama: podserija 0xx
-2061 026 plava: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka + zamjenjena žablja svjetla
-2061 032 zelena+crna polja na bočnim stranama: podserija 0xx
-2061 033 plava: podserija 0xx + uzdignute žaluzine hladnjaka + zamjenjena žablja svjetla
-2061 039 zelena+crna polja na bočnim stranama: podserija 0xx
-2061 042 zelena (crna polja?): podserija 2xx
-661 216 zelena+crna polja na bočnim stranama (HŽM Zagreb)

Ukoliko netko raspolaže sa podacima za ostale lokse, neka slobodno stavi na popis! ;)

Možda nekome nije od presudnog značaja, ali nije loše znati podseriju lokse čiji broj se koristi za izradu modela!
Naime, HŽ je u svom voznom parku imao 2061 loksi iz više podserija...
Iako su tijekom svoje eksploatacije lokse bez obzira na podseriju doživjele raznorazne modifikacije,
podserija 0xx (kakvih je HŽ najviše imao), se razlikovala u odnosu na podseriju 1xx i 2xx...

Model 2061 015 iz uvodnog posta baziran je na novom odljevku izrađenom za našu podseriju 0xx,
dok su moje lokse izrađene od odljevka za podseriju 1xx/2xx:



BTW za model 2061 007 bi također prikladniji bio odljevak 0xx, ali ipak ovi modeli su izrađeni prije više od 3 godine ;)
Za JŽ 661-217 odljevak je točan , a u mjerilu 1:1 može se uživo vidjeti u našem željezničkom muzeju Zagreb kao HŽ 2061 023, tj. sada prenumerirana u 2061 032 ;)

Pozdrav
 

polval

Član foruma
Jesu li ovo modeli 661 od g. S. Jovanovica? Moze li detaljnije fotke 661-2XX (one pozadi, JZ :) ) Izgleda mi jaaaaaakoooo dobro izradjena. Hvala.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
polval kaže:
Jesu li ovo modeli 661 od g. S. Jovanovica? Moze li detaljnije fotke 661-2XX (one pozadi, JZ :) ) Izgleda mi jaaaaaakoooo dobro izradjena. Hvala.

Jesu, to su modeli g. Jovanovića ;) Mislim, da su mu to prvi modeli koje je radio za HR.
Neke detalje na loksama sam s vremenom sam 'doradio'....
Ono, na što bih jedino imao zamjerke na ovom modelu su dekali, ali o tome su ljudi već pisali...

Moje skromno mišljenje glede odabira boje lokse; plava ili zelena?!
Ne mogu reći da je plava shema bojanja diesela loša, ali mislim da je zelena boja ipak neki zaštitni znak lokse...
Zlatne godine za ove diesele su ipak bile u vrijeme JŽ-a, i vjerujem da će ih većina ljudi ipak pamtiti kao zelene..
No, ponavljam: to je moje mišljenje! ;)

Iz tog razloga sam upravo u svom voznom parku obavezno htio imati jednu JŽ loksu....
BTW ova 661-217 je zadnja loksa koja je po isporuci pripala ŽTP-u Zagreb ;)

Evo nekoliko slikica:






Ovdje u zelenom polju unutar žutih crta fali još ispis JŽ :S:




Pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
Ako je potrebno izabrati boju lokice, onda zelena za JŽ, a plava za HŽ. Zašto?

Zelena boja je zaštitni znak američkih lokomotiva s Dieselovim motorom za vrijeme JŽ-a. To je jedno cijelo razdoblje vuče prepoznatljivo baš po toj boji. Plava boja je došla kao zaštitni znak HŽ-a nakon lutanja u zelenoj i sivoj.
 

polval

Član foruma
Sky, hvala za slike.

Nighttrain, u pravu si. Osim ako zelimo korektno docarati epohu.

Pozdrav
Tino
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nightrain kaže:
Ako je potrebno izabrati boju lokice, onda zelena za JŽ, a plava za HŽ. Zašto?
.....Plava boja je došla kao zaštitni znak HŽ-a nakon lutanja u zelenoj i sivoj.

JŽ mora biti zelena (stvar epohe), ali plava za 2061 mi osobno baš i ne miriše :S:
Nije pitanje plave boje kao zaštitnog znaka HŽ-a, već činjenice da je upravo HŽ taj,
koji ih se sustavno riješio! Nisu niti stigli toliko poplaviti...
Daklem, uz Kennedy-a teško da bum vezao plavu boju u pozitivnom smislu ;)

Pa zato, ako za razliku od JŽ-a, za HŽ imam mogućnost izbora između zelene i plave, hm...

No, sve je to stvar ukusa! ;)

Pozdrav
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
znam da je možda krivo mjesto i, možda negdje već postoji odgovor ali ipak pitanje:
slike modela su me malo (da malo) zapalile pa me sad zanima gdje se odnosno kod koga, mogu nabaviti ti modeli?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
robogovi4 kaže:
Pozdrav,
znam da je možda krivo mjesto i, možda negdje već postoji odgovor ali ipak pitanje:
slike modela su me malo (da malo) zapalile pa me sad zanima gdje se odnosno kod koga, mogu nabaviti ti modeli?

Evo:
http://asalat.50megs.com/661.html

Najbolje ti je da odmah direktno kontaktiraš g. Jovanovića, podaci o adresi nalaze se na web stranici ;)

Pozdrav
 

Stanley

Poznati forumaš
Nije 015, ali je Kennedy i to 025.
Jučer su forumaši s http://www.zeljeznice.net, ukupno 26 želudaca, imali tradicionalno (četvrto po redu) krkanje uz roštilj u Hrvatskom Zagorju, ovaj put na jezerima u Bedekovčini:

Jedan od forumaša donio je i pokazao nam ovu ljepoticu, rad majstora Slavka:


Opći je dojam da model ''u živo'' izgleda bolje nego na slikama, a vlasnik je vrlo zadovoljan.
 

Attachments

  • 3.JPG
    3.JPG
    245 KB · Pregleda: 135
  • 1.JPG
    1.JPG
    256.4 KB · Pregleda: 137
  • 2.JPG
    2.JPG
    285.3 KB · Pregleda: 135

Ivan

Član foruma
Pozdrav prijatelji koja cijena ovog modela ja planiram napravit maketu ali iz kartona 160 x 80.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ivan kaže:
Pozdrav prijatelji koja cijena ovog modela ja planiram napravit maketu ali iz kartona 160 x 80.

Ako ne znamo čitati forum, jedan post ispred roštiljade:
Sky kaže:
robogovi4 kaže:
Pozdrav,
znam da je možda krivo mjesto i, možda negdje već postoji odgovor ali ipak pitanje:
slike modela su me malo (da malo) zapalile pa me sad zanima gdje se odnosno kod koga, mogu nabaviti ti modeli?

Evo:
http://asalat.50megs.com/661.html

Najbolje ti je da odmah direktno kontaktiraš g. Jovanovića, podaci o adresi nalaze se na web stranici ;)

Pozdrav
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pored Slavka i Markez je na putu da napravi Kenedijku.
Razlika ce najverovatnije da bude u tome da ce Slavkova i dalje da bude za DC sa dekalima
a Markezova kombinovana za DC+DCC sa tampon-stampom.
 

Attachments

  • foto_07.jpg
    foto_07.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 229
  • foto_10.jpg
    foto_10.jpg
    33.8 KB · Pregleda: 230

NClight

Hybernated
Razlike će biti i u drugim stvarima: pogonu (kod Markeza motor Maxon, tvornička postolja) šasiji (metalna šasija, laserski rezana kao kod "Karavele") i izradi samog modela (plastika a ne resin, etch dijelovi itd... pramodel u rapid-prototypingu...) najvjerojatnije tj. sigurno i priprema za zvuk te LED svjetla. Za očekivati je i Markezov imodularni pristup modelu sa mogućim izmjenama dijelova da se dobiju značajnije podserije.

Veseli me što će nakon dugih godina suše napokon biti više izbora za različite ukuse i to iz dobro poznatih radionica ;) :ples
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Hmmm, da , a hoće li biti i za HŽ tipična verzija, odnosno serija 2061-0XX? Vidim da se priprema JŽ serija 200..
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Stanley kaže:
Nije 015, ali je Kennedy i to 025.
Hm, 025 je uništena tijekom rata u Drnišu, ali onda ne bi trebala u numberboardu imati broj 216 :??:
216 je još koliko-toliko u jednom komadu..., u muzeju!
 

NClight

Hybernated
Wile E Coyote kaže:
Hmmm, da , a hoće li biti i za HŽ tipična verzija, odnosno serija 2061-0XX? Vidim da se priprema JŽ serija 200..
Kod Markeza vjerojatno hoće zbog modularnih dijelova... no za svaku sigurnost, provjeriti ćemo ;)

Sprema se još nešto, prema najavi u dvije riječi od Markeza jaaakoooo zanimljivo, ali nikako da isčupam cjelovitu informaciju jer šuti ko' zaliven >:E:
No, kako bilo da bilo, nakon godišnjih odmora imati ćemo više info o svim modelima koji se spremaju... strpljen-spašen >:)

Apropos HŽ muzeja, zar nisu dvije 661 spakirane tamo?
Ima li još poneka muzejska skrivena po ex-yugi?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ajde Markež, javi kaj se sprema... I mi u Sloveniji nešto spremamo, nadam se da za berzu u novembru... Naravno izliveno iz plastike ;)
 

NClight

Hybernated
Markez je trenutno na godišnjem (u Opatiji!)... za koji tjedan će se znati detalji kad se vrati u Švicu :plaza:
Nadam se da će imati nešto za pokazati >:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh