H0 HŽ 2061-015 (Kennedy)

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
NClight kaže:
Apropos HŽ muzeja, zar nisu dvije 661 spakirane tamo?
Jesu, 216 i 217!
216 (sudionica želj. nesreće u Zagrebu 1974., umirovljena 1991.), nikad nije bila fizički prenumerirana u HŽ broj.
217 kao aktivna imala je broj 2061 023, a po dolasku u muzej prenumerirana je u 032! :uvrnut
 

gljiva

Član foruma
kennedy lokomotiva

Za ne vjerovat ali ovu sam lokomotivu kupio prije tri godine mislim i izgubio sve podatke o osobi koja je napravila tako da neznam kako doci do informacija vezanih za ovu lokomotivu.
Mislim da je rijec o g. Slavku.

Dakle pitanje je gdje bih mogao nabavit novi motor i prijenos za ovu lokomotivu?
 

Attachments

  • P9120531.JPG
    P9120531.JPG
    86.5 KB · Pregleda: 177

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Re: kennedy lokomotiva

Mislim da je to klasican Mehano motoric i prenos znaci nadji negde neku loksicu i premesti sve!
A sta se desava sa Kenedy kad moras menjati to sve?
 

gljiva

Član foruma
Re: kennedy lokomotiva

brojcile kaže:
Mislim da je to klasican Mehano motoric i prenos znaci nadji negde neku loksicu i premesti sve!
A sta se desava sa Kenedy kad moras menjati to sve?

Problem je sta nemam nista sta bi moglo odgovarat ovom motoru.
Pa uglavnom nisam zadovoljan kako funkcionira na tracnicama pogotovo u zavojima.
Nije problem u radiusu.

Ne znam kamo da pocnem trazit djelove a da sam sto posto siguran da ce odgovarat.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: kennedy lokomotiva

Probaj da malo podmazes kardane i prenos na tockove.
Ponekad to moze da pomogne i puno poboljsa voznju.
 

gljiva

Član foruma
Re: kennedy lokomotiva

Mon kaže:
Probaj da malo podmazes kardane i prenos na tockove.
Ponekad to moze da pomogne i puno poboljsa voznju.

Hvala na pomoci Mon, ali sve moguce isprobano.
 

Schigi

Član foruma
Re: kennedy lokomotiva

meni se na osnovu slike cini da je isuvise blizu kardanski zglob onom lezistu na osovini motora i da ne dozvoljava dovoljan hod obrtnog postolja... ako se iz kenedija u zavojima cuje kao neki zvuk grebanja onda moguce da je upravo u tome problem :??:
ako loksa u zavojima kao 'secka' dok vozi ja bih proverio one bronzane kolektore kako prianjaju uz tockove...
sto se tice motora, trebalo bi ga testirati izvan lokse i videti kako radi.. ako je loksa dugo stajala desava se da se osovina rotora zbog jakih magneta malo iskrivi i kao 'leluja' sto je sasvim dovoljno da kardanski zglob (zbog blizine) ne moze da radi kako treba..
verujem da si sve ovo vec znao ali reko ajde, mozda si nesto prevideo jer je bolje uvek probati popraviti originalno nego zamenjivati (pogotovo jer deluje kao da je kardan napravljen od rezina u kucnoj varijanti specijalno za to rastojanje)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Re: kennedy lokomotiva

Takodje mislim da je kardan prekratak i preblizu motora pa zbog toga pravi probleme..
 

NClight

Hybernated
To je sve više-manje Mehano(tehnika) s par izmjena oko kardana. Za dijelove iskoristi bilo koju noviju Mehano loksu (amerikanku) a za kardan ima i drugih riješenja... samo je pitanje dali si voljan probati >:)
 

gljiva

Član foruma
NClight kaže:
To je sve više-manje Mehano(tehnika) s par izmjena oko kardana. Za dijelove iskoristi bilo koju noviju Mehano loksu (amerikanku) a za kardan ima i drugih riješenja... samo je pitanje dali si voljan probati >:)

Ovo je mucenje NClight.

klopa Ja sam spreman na sve. Da cujem o cemu se radi :molitva
 

SHUCA

Poznati forumaš
Kao prvo- Nađi deo sa balastom-rezervoare !
Bez toga ,nije čudo da pri ulasku u krivinu počne lebdeti!!!
2. Proveri ispravnost i snagu motora.
3. kardane/PUŽEVE lako proveris kad ukloniš motor-treba da se lako okreću prstom :!:
4. OVO JE KUPOVINA IZ DRUGE RUKE ??? Zar je nisi proverio pri kupovini ?
 

NClight

Hybernated
Zamjena za klasičan kardan može biti sklop sa metalnim cijevima i silikonskim cjevčicama za sam kardanski spoj vratila (osovina). Nije novotarija, dugo je poznato u svijetu modelarstva a izvodi se jednostavno da se silikonska cjevčica navuče numjesto kardana na šipke i zategne ili zalijepi.

U nedostatku hrabrosti, potraži spomenute mehano dijelove, ili za samograditelje nešto zanimljivo (oprez, cijene su za neke stvari varljive!)
http://www.hollywoodfoundry.com/shopdis ... echanisms#

Na dnu strane zadnjih 5-6 artikala može biti zanimljivo svima koji traže kardane... i slične prostote >:)
 

gljiva

Član foruma
SHUCA kaže:
Kao prvo- Nađi deo sa balastom-rezervoare !
Bez toga ,nije čudo da pri ulasku u krivinu počne lebdeti!!!
2. Proveri ispravnost i snagu motora.
3. kardane/PUŽEVE lako proveris kad ukloniš motor-treba da se lako okreću prstom :!:
4. OVO JE KUPOVINA IZ DRUGE RUKE ??? Zar je nisi proverio pri kupovini ?

Nije problem u balastu jer sam ga skinuo prilikom rastavljanja.
 

gljiva

Član foruma
Re: kennedy lokomotiva

brojcile kaže:
Takodje mislim da je kardan prekratak i preblizu motora pa zbog toga pravi probleme..

Evo gospodin Slavko se ponudio da posalje nove kardane koje sada ugradjuje na nove modele.
Mozda se vec time da sve dovest u red.
 

Sulle

Novi član
Wile E Coyote kaže:
Pozdrav, dečki.

Evo konačno je stigla u moju flotu i ova ljepotica. Dugo sam se dvoumio koje HŽ bojanje da naručim. Zelenu sam odmah eliminirao jer je već viđena. Ostala je plava i endemska siva 2061-012. Odlučio sam se za plavu a ako bude love naručit ću si i sivu.

Evo je solo:
20611ad3.jpg

20612dr8.jpg


I s prijateljicom Helgom, iako mislim da se nikad nisu uistinu srele:
helgaikennedyuy0.jpg


Pitanja? Komentari?

Pozdrav!

Mene zanima koliko si platio loksu ?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh