Izrada/prerada lokomotive JŽ 661 2. deo

gagy222

Aktivan član
SHUCA kaže:
Da malo OT....

Uh bre Gagy...imas nesto drugo za mrezicu :??
Za HO ladno uzmi cedku za caj na buvljaku i skini mrezicu..
Ona je pod 90 stepeni -kao na originalu.... Ovo ti kvari utisak.


ovde nista nije OT sve je korisno kao i uvek....
probacu da vidim kakvih ima, nekako nisam video neke sitne ali kad skinem gips sa noge moram ja licno ici u potragu. lako cu ja ovo skinuti od prsluka. dok se ne ofarba skoro sve moze.
 

gagy222

Aktivan član
i ovako stoji na postoljima. idealno bi bilo raspored tockova sa ALCO C628 i ove stranice od SD40 (valjda) naravno uklopljene da odgovaraju tom rasporedu tockova. ali za sada prolazi i ovako.
 

Attachments

  • IMG_2697.JPG
    IMG_2697.JPG
    338.4 KB · Pregleda: 216
  • IMG_2698.JPG
    IMG_2698.JPG
    343.8 KB · Pregleda: 212

SHUCA

Poznati forumaš
gagy222 kaže:
i ovako stoji na postoljima. idealno bi bilo raspored tockova sa ALCO C628 i ove stranice od SD40 (valjda) naravno uklopljene da odgovaraju tom rasporedu tockova. ali za sada prolazi i ovako.
A kada ti se bude smucilo- zamoli drugaricu da ti nabavi XANTOPREM gumu (zapremina kutije cigara) i katalizatora :eek: a onda se javi da ti pokazem kako dobijes ASIMETRICNO postolje od ALCO lok. a da ima JZ okvire G-16 s:xx: Normalno, do tada nabavi mali set "SIMGAL-R"
Bez toga NISTA :D
Kad prohodas,ocekujem te na berzi u BGD...Neke stvari MORAS GLEDATI kako se rade. :?:

Sto se cedke za caj tice-mislio sam na one najjeftinije od plastike,sto ih ganci prodaju okolo, po ulicama... za 0,5 eura :zvizdi:
Tu imas finu mrezicu od polypropilen-plastike -

Samo napred Gagy.... :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

gagy222

Aktivan član
ne dovrseni odbojnici, raonik i rupa za kopcu.
 

Attachments

  • IMG_2707.JPG
    IMG_2707.JPG
    321.8 KB · Pregleda: 177
  • IMG_2711.JPG
    IMG_2711.JPG
    341.7 KB · Pregleda: 180

kiler

Član foruma
gagy222 kaže:
i ovako stoji na postoljima. idealno bi bilo raspored tockova sa ALCO C628 i ove stranice od SD40 (valjda) naravno uklopljene da odgovaraju tom rasporedu tockova. ali za sada prolazi i ovako.


:eek: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

Lost Train

Član foruma
Naravno kolega na starom mjestu cemo da pregledamo loksu uzduz i popreko.Analizirat cemo svaku sitnicu jel tako vule? :palac_gore: :palac_gore:
 

polval

Član foruma
Gagy , model je izvanredan. Silueta 661 je pogodjena 100% pogotovu visina frema iznad obrtnih postolja.
A gde si nabavio stiren?

Pozdrav
Tino
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
gagy, na ovim zadnjim fotkama se ne vidi baš najbolje, jesi li joj napravio ovaj 'trbuščić' na čeonoj ploči iznad odbojnika?

(photo:Renato Cazin 'Railfaneurope')
 

Attachments

  • 212.jpg
    212.jpg
    86.4 KB · Pregleda: 126

gagy222

Aktivan član
polval kaže:
Gagy , model je izvanredan. Silueta 661 je pogodjena 100% pogotovu visina frema iznad obrtnih postolja.
A gde si nabavio stiren?

Pozdrav
Tino

oko 2m kvadratna mi je doneo uja iz firme HIPOL iz Odzaka jel oni su radili one case za pavlaku a ove tanje providne i ostalo sam porucio kod Branka u MOKO. to sto sam kod Branka kupio je sa PIKO sajta pod plastruct.(http://piko.de/produkt_db/check.php?pag ... id=6&sss=8 ) dugo sam cekao ali neka isplatilo se. to mi je sigurica preko Ebay ne kupujem a drugde nigde nemam.
 

gagy222

Aktivan član
Sky kaže:
gagy, na ovim zadnjim fotkama se ne vidi baš najbolje, jesi li joj napravio ovaj 'trbuščić' na čeonoj ploči iznad odbojnika?

jesam, bas pre rezervoara. :)
 

gagy222

Aktivan član
ma nema gde nisam na internetu nasao o Styrenu ali kad ja ne mogu da kupujem tako preko net-a a i ne volim tako da kupujem i pozalio se Branku i on izvadi katalog i resim problem. i sad bar imam katalog i sta mi zafali samo porucim, tako mi je naj jednostavnije kad vec idem tuda. da ne idem verovatno bi bilo kupovine na druge nacine. :) nema sta ne rade i kakve sve oblike mozes naruciti. :palac_gore: .
 

polval

Član foruma
Stiren je zakon za modelarstvo, valjda ce ga neko doneti i u Makedoniji, a dok ga ne donesu dobro ce doci plasticni delovi od kompjuterskih kucista i stari lenjiri, ma moze i novi :)

Pozdrav
Tino
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh