Izrada/prerada lokomotive JŽ 661 2. deo

Schigi

Član foruma
doslo vreme da se menja avatar :)

svaka cast za model, sigurno najbolji 'built from scratch' Kenedi :win1:

moja jedina zamerka (ako se naravno uzme u obzir da ces maske obrtnih srediti) bi bila upravo vezana za osvetljenje jer sam i sam 'pecnut' po tom pitanju :crvenilo: .. radi se o tome da obicne bele LED bas i ne daju svetlost koju bi davale prave sijalice pa je velika vecina modela (pogotovo onih koji repliciraju modele iz te ere i ranije) opremljena onim 'zlatno belim' ili 'toplo belim' LED-icama

mislim da ce se vecina kolega modelara sloziti sa mnom... kod nas imaju da se kupe od 5mm toplo bele:

http://kelco.rs/katalog/komponente.php?IDgroupweb=2730

i posto je 39din komad nista te ne kosta da probas ;)

i nisam ispratio, vidim roco multimaus pa ne znam jel Kenedi dobila dekoder :?:
 

gagy222

Aktivan član
za boju svetala si u pravu ali naj bitnije mi je da sam smanjio jacinu pozicija sto je na prosloj bas bila primedba sto se vidi i na avataru. probacu te diode sigurno ako eventualno ne resim nekako drugacije.

ima decoder tako da se na dugmetu br 1 pale pozicije i rasveta brojeva i napred i nazad kao i na pravoj a reflektor samo u smeru voznje.
 

Schigi

Član foruma
ima decoder tako da se na dugmetu br 1 pale pozicije i rasveta brojeva i napred i nazad kao i na pravoj a reflektor samo u smeru voznje.

:naklon: :naklon: :palac_gore:

probacu te diode sigurno ako eventualno ne resim nekako drugacije.

sad kad imas dekoder i male sijalice mogu da odrade posao ;)
 

mmatja

Poznati forumaš
Pozdrav,
A ovako izgledaju Slavkovi SZ 661 U Lendavi posle dotjerivanja... :zvizdi: Jedina mana su naljepnice, koje če biti potrebno popraviti, posebice u naznačenim predjelima. Ove slike je dobio i Slavko, tako da če znati gdje mu je bila mana...

dsc01032.jpg


dsc01037.jpg


dsc01040.jpg


dsc01044.jpg


dsc01045.jpg


dsc01047.jpg


Ima još...
 

mmatja

Poznati forumaš
Normalno, da imaju oba dva 661-032 i 661-164 druge motore
pic1338.jpg


I naravno LokSound dekoder
pic2393.jpg


Brisače stakla, stranska ogledala i naravno mašinovodja
pic2483.jpg


Duga svetla
pic2491.jpg


I još u tandemu
pic2505.jpg


Kao što rekoh. Jedina im je slaba mana naljepnice, koje če se ukratkom popraviti.
L.P.
 

gagy222

Aktivan član
:palac_gore:

sve u svemu kad radite nesto, bitno je doterati do kraja pa kakav god rad da ispadne i uciti na greskama.
ovde su 4 lokomotive koje su zasluzne za ovo sto sam prikazao do sada poredjane od 1. do 4.i naravno koje sada sluze za razne testove. >:D: zadnja 5. po redu 661-104 nema na slici za poredjenje jer je kod drugog vlasnika i zelim mu srecno koriscenje, a kad se ne koristi da krasi neku policu. ;)
IMG_2789.JPG
IMG_2790.JPG
IMG_2791.JPG
 

SHUCA

Poznati forumaš
Odlicno Gagy :palci_gore:
Ovde i ostali mogu videti postepeni napredak...

Mmatja,

Osnova ocuvanja detalja na modelima su PODREZANI NOKTI :!: :zvizdi:
Ovo se desava i sa tampon tiskom na fabrickim modelima,ako ih na najisturenijim delovima
nepazljivo hvatas :D
Mene samo zacudjuje da niko nije od prvog RISA shvatio uzrok :hmmm
 

mmatja

Poznati forumaš
SHUCA kaže:
Odlicno Gagy :palci_gore:
Ovde i ostali mogu videti postepeni napredak...

Mmatja,

Osnova ocuvanja detalja na modelima su PODREZANI NOKTI :!: :zvizdi:
Ovo se desava i sa tampon tiskom na fabrickim modelima,ako ih na najisturenijim delovima
nepazljivo hvatas :D
Mene samo zacudjuje da niko nije od prvog RISA shvatio uzrok :hmmm
A mene začudjuje, da se to dogadja samo na Kennedy-ima... :zvizdi: Treba samo bolja kvaliteta tiska na kvalitetniju foliju, kod stavljanja naljepnica na model upotrebiti Mr Mark Softer i Mr Mark Setter, nakraju prelakirati bezbojnim lakom i toga više neče biti :prof:
L.P.
 

gagy222

Aktivan član
to sam tako ja odradio. prvo lakiranje decala posle stampe pa kad se satave na povrinu lokomotive onda bezbojni mat lak i to neki na sintetickoj bazi da ne bi dizao REVELL farbu kao sto se meni desilo.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Mmatja i Gagy, na onim fotosima sto ih je postovao Mmatja,vidi se POKIDANA
FOLIJA (decal folija), a ne samo sastrugan nanos boje !
Hocu reci,da ovde nije problem u decal foliji niti u vrsti boje !
Jednostavno -nepaznja vlasnika :!: Stoji da je nalepnica mehanicki inferiornija od
stampanog detalja,ali ovolika ostecenja :??: Nije mi jasno :?:
Ja ,za "N" modele koristim iste folije stampane SITO TISKOM u profi stampariji,ali i tu NOKTI umeju napraviti
slicna ostecenja,ako folija nije zasticena!
NAJBOLJU zastitu decala dobijam prskanjem spreya AUTO MATT lak -acryl.
Tako se dobije dosta jaci zastitini film preko decala,tako da nokti teze naprave ovakve riseve.
Ipak... I TAKO spremljeno TREBA PAZITI :prof: I NOKTE REZATI >:)
 

mmatja

Poznati forumaš
SHUCA kaže:
Mmatja i Gagy, na onim fotosima sto ih je postovao Mmatja,vidi se POKIDANA
FOLIJA (decal folija), a ne samo sastrugan nanos boje !
I baš se tu vidi, da folija i tisak niso najbolji i na nivou...
...Jednostavno -nepaznja vlasnika :!:
Ovdje ču se uzdržat bilokakvog komentara, što se baratanja sa modelima pritiče, da ne bi koga uvrijedio..
L.P.
 

kiler

Član foruma
gagy222 kaže:
:palac_gore:

sve u svemu kad radite nesto, bitno je doterati do kraja pa kakav god rad da ispadne i uciti na greskama.
ovde su 4 lokomotive koje su zasluzne za ovo sto sam prikazao do sada poredjane od 1. do 4.i naravno koje sada sluze za razne testove. >:D: zadnja 5. po redu 661-104 nema na slici za poredjenje jer je kod drugog vlasnika i zelim mu srecno koriscenje, a kad se ne koristi da krasi neku policu. ;)


:zvizdi: :zvizdi: :zvizdi: :zvizdi: :zvizdi:
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
mmatja kaže:
Normalno, da imaju oba dva 661-032 i 661-164 druge motore
pic1338.jpg


I naravno LokSound dekoder
pic2393.jpg

L.P.

Pozdrav

Super uradjena digitalizacija :palac_gore:
Da li si ti imao od pocetka dupli pogon na tockovima? Ili si sam monitirao extra pogon?
Pokusavam da izvucem informaciju od Slavka , da li moze da od pocetka pravi na cetri tocka pogon, ali ne dobivam konkretan odgovor... :??:

podzrav Dani
 

mmatja

Poznati forumaš
Izvođač ove prerade je trenutačno odsutan, i još neko vrerme če tome biti tako. Ja sam samo u njegovo ime stavio slike ovamo. Kakav konkretan odgovor od njega u vezi toga, možeš očekivat tek za koji mjesec ili dva...Treba se još malo strpiti...
L.P.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh