Izrada/prerada lokomotive JŽ 661 2. deo

klek

Član foruma
Što se tiče posla odlično samo bar meni na prvi pogled možda malo pretamno.Vidim da se priča o mješanju boje :?:
 

gagy222

Aktivan član
evo nisam par dana slikao ali idemo dalje:linije i gelenderi :)
 

Attachments

  • IMG_2756.JPG
    IMG_2756.JPG
    356.2 KB · Pregleda: 201
  • IMG_2758.JPG
    IMG_2758.JPG
    332.1 KB · Pregleda: 199

Železničar

Poznati forumaš
Svaka cast majstore :naklon:
Jos samo poradi na asimetricnim postoljima i bice ko Slavkova!
Inace boja je ispala jako dobro :palac_gore:
Koji broj ce dobiti mashina?

P.S. kako tstojis sa nogom? :polomljen:
 

gagy222

Aktivan član
broj ce te videti na kraju kad zasija ;) a noga je sve bolje i bolje jos ne mogu da potrcim ali vec mogu da brzo hodam. :palci_gore:
 

Železničar

Poznati forumaš
Sledece leto obavezno dolazis u Sombor da uradimo brzinsku i bruto probu na mojoj maketi, a sredicu da se provozamo na 1:1 Kenediju >:) Sombor-Bogojevo-Sombor, ima samo jedan mali problem, ako povedes klinca bice nas petoro u kabini no posto je klinac mali napravice se izuzetak.
Inace dan kada smo se stastali Brzi voz 628/629 i moja malenkost zamalo nisam poginuo: kad sam isao na stanicu zapalio se autobus JGSP NS (863) :x:o:
Ajde samo napred sa radom (i slikama) obavezno da bude gotovo za prvi maj a po mogucnosti 2 dana pre roka :D
 

Attachments

  • DSCF4029.JPG
    DSCF4029.JPG
    110.5 KB · Pregleda: 126

gagy222

Aktivan član
malo detalja na krovu.
 

Attachments

  • IMG_2761.JPG
    IMG_2761.JPG
    486 KB · Pregleda: 99
  • IMG_2763.JPG
    IMG_2763.JPG
    386.2 KB · Pregleda: 97

SHUCA

Poznati forumaš
:palci_gore: Samo tako ....
Praksa stvara majstore :!: . Davno sam predvideo da ćeš biti sve bolji i bolji.
To volim videti-kada se neko potrudi. Iskustvo koje si stekao ti daje mogućnost
da razmisliš o još kojem modelu. Ovakav talenat je šteta protraćiti :palac_gore:
 

gagy222

Aktivan član
tacno tako SHUCO, na greskama se uci a osecaja imam pa sam neke stvari popravio nabavio bolje materijale i tako. i naj vaznije je da na nekim stvarima ne gubim mnogo vremena kao pre. skratio sam vreme za izradu nekih delova lokomotive a da izgledaju mnogo bolje nego pre. ovih dana cu paralelno da islikam proslu lokomotivu i ovu, razlike su velike.
a mislim da ce biti jos koji model samo da svedem kraju ovo sto imam u planu pa cu da vidim sta dalje. vreme me ubija jer ga nemam dovoljno, a to je naj vaznije.
 

gagy222

Aktivan član
pa znas kako ja mogu odjednom da pocnem da radim 2-3 lokomotive jer mi je to naj bolje kad pravim mere na styrenu isto mi je da li pravim za jednu ili tri a samo posle malo vise vremena gubim na urezivanje vrata. samo sklapanje traje jako kratko ali sve ostalo oduzima vremena prednji farovi detalji na krovu gelenderi pogotovo oni gore jer sam svaku sipku iz lokomotive izvukao kao na pravoji i slicne stvari. a mogu samo uvece da radim naj vise oko 2 sata to mi je jedino slobodno. decali isto nisu problem to brzo ide a ne ko na predhodnim kad sam farbao te linije. tako da obecavam neke rokove je vrlo ne ozbiljno od mene jer pojma nemam koliko dana uopste ne mogu da se uhvatim da radim nesto na njoj. :(
 

gagy222

Aktivan član
testovi za kraj. jos po koja sitnica ali manje vise to je to....
 

Attachments

  • IMG_2773.JPG
    IMG_2773.JPG
    377.3 KB · Pregleda: 154
  • IMG_2772.JPG
    IMG_2772.JPG
    376.8 KB · Pregleda: 153
  • IMG_2771.JPG
    IMG_2771.JPG
    359.4 KB · Pregleda: 152
  • IMG_2769.JPG
    IMG_2769.JPG
    407.4 KB · Pregleda: 151
  • IMG_2787.JPG
    IMG_2787.JPG
    362.5 KB · Pregleda: 149

gagy222

Aktivan član
i naravno ..... pala je noc.... ali svetla ima.
 

Attachments

  • IMG_2786.JPG
    IMG_2786.JPG
    180.8 KB · Pregleda: 101
  • IMG_2784.JPG
    IMG_2784.JPG
    199.9 KB · Pregleda: 102
  • IMG_2783.JPG
    IMG_2783.JPG
    196.2 KB · Pregleda: 100
  • IMG_2782.JPG
    IMG_2782.JPG
    180.7 KB · Pregleda: 99
  • IMG_2781.JPG
    IMG_2781.JPG
    187.4 KB · Pregleda: 98

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Prelijepo! :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
Reci sad kakve LEDice si upotrebio? Za glavna svetla i reflektore bijele LEDice a za brojeve - žute plosnate?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh