JŽ 23-0xx parnjača na bazi Piko modela

Mon

Osoblje foruma
...Brawa za 2012. najavljuje prusku seriju G7.1 u 7 varijanti farbanja......
Brawa 40734 od 500 eura pa naviše... Model bez dekodera i ostalog (40732) nešto jeftiniji...:papa:
BRAWA 40734.JPG
Brawa 40702 - oprema ista kao i 40734 i naravno, cena je ista: preko 500 eura
BRAWA 40702.JPG

Mon

Osoblje foruma
Mon, par postova natrag ti sve piše...
Ma znam nego se nisam najjasnije izrazio (nije mi prvi put :D): jesi li ti ugradio dekoder ili si je sa dekoderom kupio?
Vidim da se na eBay-u ponekad prodaju i modeli sa već ugrađenim dekoderom, zato pitam...

Ukoliko si ti ugradio taj ESU (ne sumnjam da jesi ali ipak da se osiguram ;)), koji je ESU-kataloški broj zvuka?

sini

Bivši član foruma
Ma znam nego se nisam najjasnije izrazio (nije mi prvi put :D): jesi li ti ugradio dekoder ili si je sa dekoderom kupio?
Vidim da se na eBay-u ponekad prodaju i modeli sa već ugrađenim dekoderom, zato pitam...

Ukoliko si ti ugradio taj ESU (ne sumnjam da jesi ali ipak da se osiguram ;)), koji je ESU-kataloški broj zvuka?
Ugradio sam ga sam ali moram prečekirati koji zvuk sam upotrebio

LP Sini

crhav

Aktivan član
Mon, da ti iskreno kazem te "sitnice" skoro ni ne vidim! Mislim, da je to originalna oznaka "G44..", osim toga ako nemas povecalo (meni treba...) nemozes niti procitati.
Velimir

Sviđa mi se: Mon

Mon

Osoblje foruma
23 je G7, a 23 I je BR55, mislim.Imaš obe na sliki u Bratetovoj knjigi.
LP Miloš
Hvala za info Miloše.
Pretpostavljam da je razlika onda (pored možda ostalog) i u broju peskara.
23-102 se spominje da je sužbovala u Sloveniji; na listama iz lokomotivske službe u Skoplju da je 23I-102 službovala u Makedoniji. Na žalost nemam sliku da bi je usporedio sa slovenskom.
.

Gorchi

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Neko je tražio sliku 23-102... Ova je iz Kidričevog, pronađena na internetu. Slika Tadeja Brateta iz knjige poslijednje parne lokmotive na Slovenskom je slična ali nije takva.

JZ 23-102-Kidricevo.jpg

I da potkrepim Miloša, evo još jednu pravu 23.

JZ 23-014 Ljubljana (A.Luft).jpg

JŽ 23-014, Ljubljana. Foto A. Luft.

Mon

Osoblje foruma
Kako je moguće da dve lokomotive imaju iste oznake tj da budu označene sa 23-102 ?
Ili je ona iz Skoplja izašla iz JŽ sistema odlepršala u Sloveniju i postala industriska loksa u Kidričevu?
Ili?
:hmmm:
PS: iz koje je godine fotografija 23-102 u Kidričevu?
.

Gorchi

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Mon, na žalost nema podatka ni u Bratetovi knjigi, ni nemam napisano kod slika. Ali kako si rekao, potpuno je moguće da je došla iz Makedonije. Za vrlo kratko vrijeme u Srbiji ili Makedoniji bile su 36 pa su došle natrag u Sloveniju, navodno zbog komplikovanog održavanja. Za 33-107 i 33-110 sam čuo da su došle u Sloveniju dosta kasno i radile samo nekoliko godina...

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh