JŽ 642/643 MOKO

Koje bojanje/oznake 642/643 su vam zanimljive?

  • JŽ - Jugoslavenske ž.

    Votes: 20 66.7%
  • HŽ - Hrvatske ž.

    Votes: 12 40.0%
  • ŽS - Ž. Srbije

    Votes: 5 16.7%
  • ŽFBH - Ž. Federacije BiH

    Votes: 3 10.0%
  • MŽ - makedonske Ž.

    Votes: 2 6.7%

  • Total voters
    30
  • Poll closed .

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Možeš ali oni te budu terali, da uradiš model ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Gorchi kaže:
Možeš ali oni te budu terali, da uradiš model ;)
Hehehe Gorchi, da sam ja tako dobar majstor ne bih kineze moljakao vec bi sam izradio JZ model! :D
 

damir661

Veteran foruma
Re: Moko SŽ 642

Jel se to meni cini ili na ogradicama fali poprecna preckica, posebno na onim na bokovima lok, vidim dsa na 643 ima, a na 642 :??:
hval za slike Gorchi, odusevljen sam sa JZ 18 i 363 Brizitkom, da i moze nesto vise o njoj?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

DA, fotografije su super a o modelima i da ne pricam!
Ja bih rado "skalapio" onaj set JZ 661 x3, naravno ukoliko je u H0. :ljubav
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Onda možeš sada moliti da Branko i njegov konstrukter čita ovo pa da se preradi postojeći model u JZ. Ali ipak vjerojatno treba biti barem 150 kupaca da se ovaj zahvat finansijski isplati.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Moko SŽ 642

damir661 kaže:
Jel se to meni cini ili na ogradicama fali poprecna preckica, posebno na onim na bokovima lok, vidim dsa na 643 ima, a na 642 :??:
hval za slike Gorchi, odusevljen sam sa JZ 18 i 363 Brizitkom, da i moze nesto vise o njoj?
Za Brižitu mogu reći da je to proizvod Modellanda i da joj cijena bila 400 EURa :eek: :eek: :eek: a za JZ 18... To misliš onu parnu lokicu iznad moje JŽ 06-018? To je inaće proizvod Kleinmodelbahna, čak su kolesa originalna. Ali kaj je na njoj psebno je to da ima ugradjen ESU LokSound dekoder i da je zvuk izradio prijatelj vlasnika (i svijh ostalih modela na gornjem tiru - Gerhard Painer).A zvuk je posudila Austrijska BBÖ 629 :) Imam i nekoliko videa sa zvukom ali još ih nisam stavio na YouTube.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Ja mislim da bi moglo da se proda 150 komada ali ne odjedanput.
Ali kako stvari sada stoje najverojatnije ce proci jos neko vreme no sto se neko odluci da uradi
JZ verziju ovog modela... nazalost...
 

damir661

Veteran foruma
Re: Moko SŽ 642

Za Brižitu mogu reći da je to proizvod Modellanda i da joj cijena bila 400 EURa

Jel to ona u stvari prepravljena od one Jouef SNCF elektricne sto lici na nju? Mogli bi u posebnoj temi vise o prepravkama tog modela u Brizitku 363
 

polval

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Na slikama modeli izgledaju izvanredno. Cestitke g. Kovac :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:

Pozdrav
Tino
 

Branko

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Svima velika hvala na čestitkama.

V naslednjih poletnih mesecih bomo prvo izvedli nadgradnjo vseh treh modelov lokomotive serija 642/643 z zvokom prave lokomotive in delovanje modelov tudi za AC (izmenični tok).

Lep pozdrav iz Slovenije
Branko
P.s. Konec meseca junija pričakujemo še zadnji del izdelanih modelov tako, da vam priporočam, da si jih čimpreje naročite ali rezervirate, ker je serija s tem že končana in se ne bo več možno ponovitve.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Za sve ljubitelje JŽ, copy-paste iz foruma vlaki.info:
kit kaže:
Včeraj, ko me je pot vodila mimo Domžal, sem se ustavil tudi v trgovini Kovač na Viru.
Kakšno uro pred mojim prihodom je prispela tja ena od vzorčnih modelnih novosti 2011 trgovca MOKO, ki bo nosila oznake JŽ 643-042.
Slike so bile narejene z mobijem :D




Čeprav bodo nekateri vihali nosove in dejali, da je to star model, bo pa vseeno kot obliž za YU nostalgike. :aplauz: :aplauz: :aplauz: Branko
Tekst nije bitan ali slike govore za sebe. Ah da, ovo je model MoKo Džurice, znaći više o njoj pitajte g. Branka ;)
 

damir661

Veteran foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Imam zamerki na svetla, za vreme JZ-a mislim da 643 sigurno nisu imala takva svetla, u pocetku su imala ceona svetla izdignuta od frema lok, a u novije vreme (pred raspad JZ) ona dupla, koje je ugradjivala mariborska radionica na samu grudnu gredu.

Zatim, pitao bih da li su na kabini uradjene table, ili samo natpisi (ne vidi se dobro na slici), a imam utisak i da fali tabla proizvodjaca, a sto se logotipa JZ tice, on je kolko znam uvek stajao na prednjim ogradicama kod 643 lokomotive i u zavisnosti od perioda bio je ili JZ grb iz 60tih, ili sedamdesetih (onaj bez petokrake).
 

matija

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Pa sad ne bih da tražim 643, ali poenta je u tome da su postojale i sa farbanim logom, a ne samo sa onim koji su bili na pločici prikačenoj na ogradi. U Subotičkom depou ih ima barem petnaestak komada i ni jedna nije ista, što se farova tiče, što se podvoza tiče ,prozora i logoa. Inače slovenci koliko znam ni na jednoj loksi nisu imali izlivene table sa oznakama nego je bilo farbano, tako je i danas.
 

Izidor

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

matija kaže:
Pa sad ne bih da tražim 643, ali poenta je u tome da su postojale i sa farbanim logom, a ne samo sa onim koji su bili na pločici prikačenoj na ogradi. U Subotičkom depou ih ima barem petnaestak komada i ni jedna nije ista, što se farova tiče, što se podvoza tiče ,prozora i logoa. Inače slovenci koliko znam ni na jednoj loksi nisu imali izlivene table sa oznakama nego je bilo farbano, tako je i danas.

Mislim, da nisi u pravu oko tablica :
http://modelni.vlaki.com/Material/artic ... 43%201.pdf

na 3. strani je fotka jedne 643 iz Slovenije, koja ima izlivene baš sve tablice. >:finger:

No svaka loksa je imala neke svoje karakteristike. :??:

Model JŽ643-042 napravljen je verovatno po uzoru JŽ 643-042, koja je tada pripadala ŽG, ŽTP Ljubljana? :hmmm :hmmm

Ljepo bi bilo, da nam Branko pokaže po kojim slikama je bio napravljen model, da budu svi dojmovi oko toga onda završeni. :citaj: *mudri*

Nadam se, da nisu uzeli napise sa različitih lokomotiva, jer onda to nije neki pravi, nego fantazijski model :polomljen: .

Nadam se, da če nam Branko pokazati slike, po kojem je rađen model. :naklon: :molitva

lp
Izidor
 

damir661

Veteran foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Slazem se da se od negde pocetka osamdesetih na 642 i 643 vidjalo sve i svasta sto se tice ceonih svetala, ali ako nista drugo mislim da se barem znaju originalna, a to su kao na 643-015 u linku koji je dao Izidor. Zatim slicne stvari su se desavale i sa logotipima, ali na 643 misli mda se nikada nije stampao logo na sam sanduk zbog ovog "V" na celima, vec je bio na ogradicama.

A za table no coment.
 

matija

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

OK predjem se UPRAVU SI. Standardna i stara priča. kada neko nešto napravi cepamo dlaku na pola ne da je samo tražimo u jajetu, a ti si velemajstor za to. Postavi sliku Slobodanove koju ti imaš u zbirci, napiši koliko si je platio pa onda komentariši, i uporedjuj te dve. Cena=kvalitet.
A niko nije spomenuo da je lokomotiva šira od originala za čitavih3,5mm, što je više nego deset posto, a to je ROCO-va greška.
 

nik

Veteran foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Fotka 'sestre' 643-040, nove iz tvornice.

P1050819.jpg


Obje su građene u ĐĐ 1977. za Ljubljanu.

http://www.pospichal.net/lokstatistik/22608-jz643.htm
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh