JŽ/SŽ serija 362 (HŽ serija 1061) - prototip i model

crhav

Aktivan član
Posto ACME nije ni ovaj puta izvukla nasu Zutku, imali uopce nade da ju ikad vidimo? Ili ce nas ROCO iznenaditi.
Obe fabrike su vec izbacile talijansku E636 u svim mogucim kombinacijama brojeva. Cak i Rivarossi/Lima radi isti model.
Prema tome smatram da bi sada bio red i na nas..................
Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Prema tome smatram da bi sada bio red i na nas..................
Velimir
Apsolutno se slažem!
Mada se bojim da bi jedna ideja o realizacij JŽ 362 modela mogla završiti slično kao i ideja o realizaciji jednog JŽ 33 modela...
.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ima nas koji nećemo kupovati acme vagone (hž, jž), tako dugo dok nećemo imati adekvatnu lokomotivu (tvorničku) za zapregu!
Pod to mislim na žutku, Aseu, a i koji regan bi dobro došao.
Do tada - DB; OBB - :plaza:
:o
 

wiggum

Veteran foruma
A ima i nas koju kupujemo nase modele i polako punimo depoe, pa dok izade neka loksa odmah kompoziciju vozimo, a ne da ju tek onda idemo grcevito traziti (i masno placati). DB i ÖBB modela bude uvijek, starih i novih, a nasih pitanje. Rizik u koji ja nebi ulazil. No svatko zna svoje :pivo:
 

malimiha

Član foruma
Svega će biti dovoljno, ali problem budu novci. Proizvođači izbacuju modele sa novim brojevima ali svaka nova serija je skuplja :palac_dolje:
 

nik

Veteran foruma
Posto ACME nije ni ovaj puta izvukla nasu Zutku, imali uopce nade da ju ikad vidimo? Ili ce nas ROCO iznenaditi.
Obe fabrike su vec izbacile talijansku E636 u svim mogucim kombinacijama brojeva. Cak i Rivarossi/Lima radi isti model.
Prema tome smatram da bi sada bio red i na nas..................
Velimir
ACME u principu ne prezentira strane novitete u Novegru nego u Nurnbergu pa ne vidim razloga za negodovanje.
 

nik

Veteran foruma
Apsolutno se slažem!
Mada se bojim da bi jedna ideja o realizacij JŽ 362 modela mogla završiti slično kao i ideja o realizaciji jednog JŽ 33 modela...
.
Još i puno gore. Serija 33 je samo varijanta natpisa odnosno bojenja a 362 je kompletno novi model. Kako je Roco odustao i od već najavljene Brižite jasno je da za Žutku tamo nema apsolutno nikakve šanse.
 
  • Like
Reactions: Mon

Thommo

 
Osoblje foruma
file.php


Sa www.lokalpatrioti-rijeka.com

Čini mi se da je ova lijeva 013. Nik, koje bi godine ovo moglo biti?
 

adi

Član foruma
Priveo sam model kraju i spreman je za farbanje.zanima me dali bi kog zanimalo da napravim koji odljevak ove lokomotive.ovo je poseban model i mislim da je nijedna firma nece nikad proizvest.ja sam radio iskljucivo za sebe ovu lokomotivu.namucio sam se dobro i steta bi bila da ostane unikat.nemam nekih financijski interesa od ovog.ako.bi se naslo 3-4ljudi da ih zanima ja bih napravio nekoliko odljevaka tako da se pokriju troskovi silikona i resina a mozda i ja popijem koju kavu
 

adi

Član foruma
Napravio sam na bazi liminog modela.posto se on moze naci prilicno jeftino.a imam i rocovo pdvozje pa cu pogledat dali bi se moglo nekako pripravit za roco.ako koga interesuje neka javi.nemora se kupit odmah.ja cu odlit nekoliko komada pa nek se nadje.
 

crhav

Aktivan član
evo moje zutke sa modificiranom upravljacnicom.trenutno u radu ali napriduje.

Zasto ne napravis koju bolju snimku pa da se moze odluciti ili ne na tvoju ponudu!! Osim toga kolika bi bila cijena.........

Velimir
 

adi

Član foruma
Kolega bit ce koja ostrija slika.ima zainteresirani pa cu odlit nekoliko komada pa neka se nadje.zavrsit cu jednu do sajma tako da se moze uzivo vidit.odljevak ce bit 200kn a ofarbat i decali jos 200kn.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh