Modeli iz Virovitice

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Jedna vitrina će biti samo Amerikanci ; tražim još onu loksu sa okrenutom kabinom pa da završim od Amera to što sam htio imati iako kad gledam njihove Oe modele parnjačica što su vozile po šumama i razvažale drva sav se raspametim
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Strasno kakav krs od pejzaza..mucenice kroz sta su morale da voze! |Bilo je tu i raznih kvarova udaraca u debla i slicno predpostavljam! Treba se provuci kroz sav taj krs:mamurluk:
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Predobra slika , vidim da ima neobične kotače kao zubčanike , količina što vuče je impresivna , diorame i makete sa tom scenografijom me uvijek oduševe , šteta što nam preci nisu bili liberalniji u vezi amerike pa da su takve uskotračne lokse vozile i kod nas
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Predobra slika , vidim da ima neobične kotače kao zubčanike , količina što vuče je impresivna , diorame i makete sa tom scenografijom me uvijek oduševe , šteta što nam preci nisu bili liberalniji u vezi amerike pa da su takve uskotračne lokse vozile i kod nas
OK,sto se tice nasih predaka:hmmm:i nisu pogresili.Ove lokse su iskljucivo radile u industriji(rudnici,sume,topionice metala itd) i to na mjestima
gdje brzina nije igrala nikakvu ulogu ali vucna sila jeste.
U bivsoj YU bi se mozda mogla upotrijebiti u sumama,ali su to dobro obavili i nasi konjici.Bili su puno laksi za odrzavanje:D
A sad par fotki da vidis kako je to sve radilonam_vintage_cassscenicrr_wm_shaynr6_closeup_51_2011_1000.jpg
Isto kao i auto,3 cilindra,klipovi,klipnjace spojene na vratilo i dalje..
truck_shaft.gif
Preko front line sfaft,ili ti osovine na zubcanike i tockove.Prosto?odlicno rjesenje za povuci velike terete i za uspone preko 4%.
Brzina?20-25 km/h.Od Sarajeva do Konjica bi joj trebalo 3 dana,ako se sta ne pokvari uzput:)
Sve u svemu,odradile su odlican posao:palac_gore:
Strasno kakav krs od pejzaza..mucenice kroz sta su morale da voze! |Bilo je tu i raznih kvarova udaraca u debla i slicno predpostavljam! Treba se provuci kroz sav taj krs:mamurluk:
Slazem se,totalno unistena priroda:wc:.Trebalo bi nekog uz zid:neznam:Ni danas nisu puno bolji:mamurluk:.
A udesa je bilo iiihaha,jer su te pruge bile sklepane po principu drzi vodu dok majstori odu.
Alternativa je bila?aa7f28e9-f45b-4d8e-b243-db3a26b84d25-A71331.jpg
A pogledaj trupce,veci od volova.Taman bi ti uzelo 5000 godina da prevezes svu ovu sumu:D
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Dakle zahvalio bih gospodinu Siniju na izvrsnim preradama i voznim karakteristikama gore odslikanih lokomotiva ( slike made by Vedi)
Bez obzira što mislili o njemu ali model iz njegove radionice izađe izvrstan

Dakle JŽ 53 je prerada iz Roca, JŽ 33 je prerada iz Kleinbahna ( ujedno je stavljen novi motor, bruinirani kotači) i JŽ 23 je prerada iz Pika , u sve je ugrađen ESU decoder , i kodirane na realni mod vožnje ( nema jurcanja)

P.S. police sa bojama su od Vedija...izvrsnog maketara i poznavaoca željeznica
 
Last edited:

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
33-ojka ti je roco a 53-ojka od kleinbahna?
Ispravi me ako sam u krivu jer mi se čini da je jž 33 bivša obb 152.
za 23 si u pravu!
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Da i to spašena nakon skoro koliko 15 ili 20 godina( bila je u nekom Zagrebačkom podrumu, sva u vlazi dosta oštečena
Sad je kompletna digitalizirana , dorađena ( još jedan modul industrijski ) nova upravljačka ploča da se može i analogno upravljat, sve skretnice električne ili pogon dodan...dosta novaca i vremena a da ne kažem da na restauraciji reljefa baš nismo puno radili ali kreće se polako
 

nik

Veteran foruma
Da i to spašena nakon skoro koliko 15 ili 20 godina( bila je u nekom Zagrebačkom podrumu, sva u vlazi dosta oštečena
Sad je kompletna digitalizirana , dorađena ( još jedan modul industrijski ) nova upravljačka ploča da se može i analogno upravljat, sve skretnice električne ili pogon dodan...dosta novaca i vremena a da ne kažem da na restauraciji reljefa baš nismo puno radili ali kreće se polako
Pa nije ona bila više od 10 godina izvan KŽMZ. Zar nisi sa maketom dobio i sivu upravljačku ploču, ili je u međuvremenu bila 'izgubljena'? Čudi me da si trebao dodavati pogone na skretnice jer su svojevremeno sve bile u funkciji.
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Imam negdje slike početnog stanja postat ću ih samo da nađem , a do tada ću počet sa bojanjem i pošumljavanjem te tapeciranjem ;-)
E da bio je sivi šalt pult , one krute žice smomorali sve zamjenit , semaforu su također u pripremi ima dosta toga
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Noviteti u depou Virovitica(Koprivnica:hihihi:).
Goranovi modeli,kod mene za potrebe predstavljanja.
Ukratko,SD60M Athearn Genesis i 4 komada Walthers Gold line 3 level auto rack vagona.
Napotrebno nista vise pisati o modelima.
P1010333.JPG P1010334.JPG P1010335.JPG P1010336.JPG P1010337.JPG
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Prekratka kompozicija za ovo moderno čudo od lokse!?
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
A tandem vuča?
To bi bilo još zgodnije.
 

1borna

Veteran foruma
Ama kud bi išli vozit te amere po EU maketi starog kova?
Kao prvo ti visoki vagoni nebi mogli proći kroz (brojne) tunele!
Ako Goran već imade dosta USA modela napravit ćemo barem jednu usku i dugačku shelf maketu da ih može provozati.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Makar slozimo krug po podu ispod makete,barem tracnica imamo?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh