Mon - H0 kolekcija

wiggum

Veteran foruma
Mon kaže:
Konacno sam u kolekciju stavio i Rocovog gresnog JZ-SZ ceda. ;)
Veliki :naklon: Coppazu za pokloncic!
Imaš SŽ već? :D

Thommo kaže:
Koja je pozadina priče tog vagona/modela? Imala ga je samo ŽG Ljubljana, a kasnije SŽ?
Ima ga i ŽFBiH.
 

Mon

 
Osoblje foruma
wiggum kaže:
Imaš SŽ već? :D
Kolega wiggume, znas da me interesuju samo JZ stvarcice! :plaza:

Thommo kaže:
Koja je pozadina priče tog vagona/modela? Imala ga je samo ŽG Ljubljana, a kasnije SŽ?

Kad je model u pitanju, radi se o Rocovoj gresci pri ispisivanju oznaka na samom modelu - hteli su da napisu SZ a napisali su JZ.
Da su stvarno hteli da to bude JZ model onda bi istog oznacili i latinicnim i cirilicnim slovima JZ-JIII, ne bi postavili logo SZ na model
i ne bi na kutiji pored broja artikla napisali SZ. :)
 

wiggum

Veteran foruma
Mon kaže:
Kad je model u pitanju, radi se o Rocovoj gresci pri ispisivanju oznaka na samom modelu - hteli su da napisu SZ a napisali su JZ.
Da su stvarno hteli da to bude JZ model onda bi istog oznacili i latinicnim i cirilicnim slovima JZ-JIII, ne bi postavili logo SZ na model
i ne bi na kutiji pored broja artikla napisali SZ. :)

Jedna od te 2 slovne oznake (ili SŽ ili JŽ - ne znam točno koja) rađena za neki slovenski dućan. Mislim da je prvo bio JŽ model, a onda (po narudžbi dućana) i SŽ model.
 

Coppaz

Član foruma
Koliko ja znam, Roco je ukupno napravio samo dva JŽ-modela i oba su bili lokomotive (35+361). Neki model teretnog vagona se ne sećam uopšte, niti ga ima u nekkom Roco-katalogu. Informacije koje sam ja pronašao oko ovog modela su sažeti ovde (na engleskom).

Inače, niti postoji neki drugi logo… ni od JŽ ili od SŽ... i niti postoje neki drugi znakovi osim te od SŽ. Najverovatnije је tako da Roco su pogrešili ovde (pogrešan dućan?). Bez obzira na to, kao model nije loš.
 

nik

Veteran foruma
Napravili su vagon koji je imao pločice sa greškom (JŽ umjesto SŽ ali broj 79 i SŽ logo) pa su onda to 'popravili' tako da su napravili nove 'točne' zamjenske pločice (pri čemu više nisu uspjeli 'pogoditi' istu srebrnu boju).
>:)
 

nik

Veteran foruma
Lijevo su pločice koje su isporučivali uz vagon a desno one koje su se dobijale nakon reklamacije.

Tada sam bio nabavio hrpu tih 'popravljenih' pločica pa mijenjao svima u Zagrebu kojima je trebalo.

Na slici je originalna kartonska 'Roco-Service' kutijica iz 90-ih u kojoj su mi pločice i stigle iz Salzburga.
 

Attachments

  • IMG_3238.JPG
    IMG_3238.JPG
    124.1 KB · Pregleda: 80
  • IMG_3239.JPG
    IMG_3239.JPG
    139.9 KB · Pregleda: 81

Mon

 
Osoblje foruma
Kolega Mario :naklon: mi je svojom kolekcijom dao ideju da i ja ugostim jednog bomboncica specijalnog tipa, iako nije JZ model.
Odlucio sam se za Fleischmann 5834 zbog kocnicarske kucice - odlicno pase da bude parkiran pored neke peskare ili vucen tamo-vamo pomocu neke od nasih manjih parnjaca, 61 ili 62 na primer. :palac_gore:
Flm 5834 - DSC04801.JPG

Flm 5834 - DSC04802.JPG
 

Davor

Veteran foruma
Vidim objavu u temi i pomislih: stigao treći set Jugoslavije.:fp:
Damire, naivno je verovati da svaki pogodan model u Mon-ovim rukama neće biti rtvovan.
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Evo isecka zadnje Slavkove poruke Boro, primljena danas u podne:

"...661-404 je konacno zavrsena. Gledacu ovih dana da je posaljem..."

Znaci::slinim::postar: !

...naivno je verovati da svaki pogodan model u Mon-ovim rukama neće biti rtvovan.
Uh Damire, samo da znas kol'ko je Davor u pravu!:hihihi:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala Kapo,
inace, tek sam otpakovao model i nisam ga jos provozao... ali kad mu budem "protegao noge" javit cu kako se ponasa.
Mada, ne ocekujem neke razlike u "hodanju" ove i dosadasnjih modela 661 lokomotiva Slavkove proizvodnje.:)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Noviteti kod mene, mislim da netreba pretstavljanje, ukoliko ipak treba, kliknite na slikicu.

Nisu JZ modeli ali ce mi dobro doci uz MZ u sastavljanju imaginarne kompozicije Skoplje-BG-ZG-Ljubljana.
Sad mi trebaju HZ i SZ vagoni; koji bi HZ i SZ vagoni najbolje pasali u tu kompoziciju? :hmmm:

ACME 55076 ZS sm2.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Sad mi trebaju HZ i SZ vagoni; koji bi HZ i SZ vagoni najbolje pasali u tu kompoziciju?
Pa sad HŽ je tek malo upitno jer od HŽ vagona u SRB su uglavnom dolazili modifikovani Yci Bee,ABee itd, iako je bilo i "Mimarinih" vagona, postoje dokazi da su dolazili Aeelmt i Beelmt u tirkiznom bojenju.

Zavisi koji voz želiš. Olimpus 410/411 je vozio od Ljubljane do Skoplja i imao je uglavnom obične Y SŽ vagone, MŽ WL i Bc/Bclm, HŽ Bee.
Prepravkom ŽS ili JŽ ABlm možeš dobiti MŽ Am, prepravkom od nekih "papučara" možeš dobiti obični MŽ B vagon, čak i Bc, isto važi i za beogradski Bcl iz YU express III.
Kao i za MŽ WLB
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh