Mon - H0 kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Imam dva MŽ-a Damire i vala dosta mi je njih jer ne planiram da ulažem u post-JŽ epohe i modele.
Imaginarni "Ohrid" hoću da sastavim jer hoću da imam po jedan vagon uprava nastalih iz JŽ koji su u to vreme učestvovale sa svojim vagonima i pravili ovu kompoziciju.

Znači još jedan HŽ pored SŽ, ŽS i MŽ i "Ohrid" je kompletan! ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Evo deo sadržaja paketića koji je tek pristigao čak iz Čačka: Roco frižider kojeg sam pretstavio na prvu stranu ove moje teme je posle četiri godine strpljivog čekanja prošavši kroz chachak-ove ruke postao JŽ INTERFRIGO. :aplauz:
Na slici u društvu sa JŽ 734-024.

Nek vas ne zavara to što platforma na delu prema lokomotivi nema ogradicu, to sam je ja polomio prilikom nameštanja. :D

Roco - JŽ 734 & INTERFRIGO.JPG

Ostali sadržaj paketića ćemo da prezentujemo za par dana, zahtevniji je kad je finalizacija u pitanju. :)
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
:postar:
Danas se je Skopski depo dopunio dugoočekivanim Slavkovim H0 modelima:

JZ 661-145, 667-001 & 002 ZTO Skopje.jpg

JŽ 661-145 ŽTO Skopje:
JZ 661-145 ZTO Skopje.JPG

i "1:1" loksa posle udesa a desno kad je izašla iz fabrike u La Grangeu:
JŽ-JЖ 661-145 ZTP Skopje 2.jpg


JŽ 667-001 ŽTO Skopje:
JZ 667-001 ZTO Skopje.JPG

JŽ 667-002 ŽTO Skopje:
JZ 667-002 ZTO Skopje.JPG

I "1:1" MŽ 667 loksa - nažalost fotografije ovih lokomotiva kao JŽ nema ili ih bar do sada ja nisam sreo:
667-001 MZ Skopje 08.05.13 by W&H Brutzer - 8969284587_85d0726721_o..jpg
https://www.flickr.com/photos/42309...QCU-mToPQH-o6RPpa-5nc8R2-89kqbC-fK9UzH-9K6284
 

Železničar

Poznati forumaš
Svaka cast Mon lepo si se ponovio. Imao sam priliku videti 667 vise puta kod Slavka i na berzi.
Masina (i model) izgleda mocno, model je ispao odlicno s obzirom da je rucni rad a jos uz to radjen od nule.

Inace Slavko je uradio svega tri primerka i za sada je to to.
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala Železničar, dugo sam želeo da ova tri modela imam u vitrini. :ljubav

Ne verujem da će potražnja za 667 biti kao za 661 ali mislim da će se ipak biti zainteresovanih kolekcionara. :palac_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Svaka čast! Ti to onako polako,ali sigurno...;)
667 je full fora loksa i baš mi je drago da posjeduješ taj model! :dada: :papa:
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala Damire! :)

Dugo sam priželjkivao model 667-ce.
Specifika ovih lokomotiva je bila u tome da su postojale al' ih "niko nije video" i to ih je činilo ekszotičnim.
Zbog njihove vožnje samo za rafineriju bilo je skoro nemoguće za nekog putnika da ih vidi na železničkoj stanici u Skoplju ili po Makedoniji.
Odtud valjda i ona nestašica njihovih slika iz JŽ vremena. :(

Evo "dvojka" i "jedinica" čekaju da JŽ 661-404 dovuče cisterne sa naftom iz Grčke pa da ih odvuku u rafineriju. ;)
JŽ 667-002 & 001 ŽTO Skopje - DSC01457.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Aaaa?

A šta si ti to tamo trazio Damire?
Jesi li uslikao neku cisternu kandidatkinju za model? ;)
 

damir661

Veteran foruma
Nisam nažalost ništa uspeo, jer je bilo udaljeno podosta, ali možda se nadje nešto od ranijih slika, kao one u Idomenima.
Treba nam samo odogovarajući model
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh