Mon - H0 kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Konačno mi se ispunila želja i u kolekciju "vratio" moj prvi model, model kojeg sam ja lično, od mojih parica kupio par meseci pre završetka osmog razreda osnovne škole.
Istinu za volju, dobio sam pare da bi kupio tada moderne Lewisice al' sam prema Varteksovoj prodavnici krenuo "grešnim" putem:
na par prodavnica pre Varteksove je bila neka sa ovakvim Mehanotehničinim tramvajčetom na izlogu i tu su sve ideje o Lewisicama bile "prohujale sa vihorom".
I, kako već pogađate: Lewisice su ostale u Varteksovoj prodavnici a tramvajče se je udomilo kod mene, u prvo vreme dobro sakriveno ispod kreveta u mojoj sobi
da bi kasnije "provirio" i vozikalo po ovalu na tepihu koji je u to vreme bio više nego dovoljan da bi se uživalo.:dada:
Nesrećan kraj je doživelo prilikom selidbe kada su par kutija greškom bačene u otpad - u jednoj od njih je bilo i moje tramvajče. :plac:
Kako bilo da bilo, sad ga opet imam! :ljubav

Ladies and gent's, br.1 u mojoj kolekciji: P.T.C. (Philadelphia Transportation Company) made by Mehanotehnika, Izola, Yugoslavia:

0. DSC00706.JPG 1. DSC00715.JPG
.
 

1borna

Veteran foruma
Baš je simpatično smiješan i ujedno ružan taj trajvanček....i ja sam davno kupio jednoga sa namjerom da ga naučim skijati
no odustao sam od toga. Kao prvo skinuo sam te nacrtane putnike i u prikolici napravio prava sjedišta sa putnicima.
Motorčina je bila prevelika pa sam probao sa Mehano N motorićem (bilo je problema sa promjerom osovine) no pokazao se
preslabim (prijenos je bio prebrz) tako da sam odustao.
Imam negdje još sačuvane ostatke toga trajvana....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Još jedna prinova kod mene, koju bi možda @Davor rado da vidi.

Bojan je opalio fotku i postavio na railserbia.net:
7_IMG_1172_1 (1).jpg

... ja nabavio Piko-vo vagonče i poslao na preuređivanje majstoru svog zanata u Čačak (neću da reknem kome :hihihi: ), danas ga dobio natrag i evo ga ispred vas: JŽ 905 3242-6 UK-VŽ ALAT :
1DSC00761.JPG

... i dok sam ja ovo postirao, već su ga odgurali nekud:
1DSC00758.JPG
:troll:

PS: model je napravljen bez jednog natpisa kojeg je moja malenkost zaboravila da pošalje majstoru u Čačak :gluppa je on označio model bez tog natpisa:
7_IMG_1175_1.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Model je zasigurno prevalio više km nego original. :)
:dada: :hihihi:
Možda da ga pridružimo "Štacionovom" Actrosu pa budu zauvjek putnici!? ;)
Ja sam ZA ukoliko neko od ostalih da svoj primerak; ja svoj ne dam!
g055.gif
;)
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nije JŽ ali kao model mašine koja me je prvi put u životu "nosila" po prugama brzinom od 250 km/h je i te kako zaslužio da se udomi u moje vitrine! :)

Nije ga bilo da ga kupim tada ali ga srećom ima po NET-u; ETR 610 Frecciargento - Ep.VI u izvedbi LIMA Expert sa brojem HL1610:

1. LIMA Expert HL1610 - ETR-610-12 Frecciargento FS.jpg
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
@Mon , ova Lima ti nikako nejde uz tvoje JŽ i jednostavno nije tvoj štih!
U tom slučaju, u KC postoje 2-3 depoa za takove vlakove, a još ni na jednom nije taj model zastao.
pa prema tome...:cool:
 

Mon

 
Osoblje foruma
...vagončiću što ti ga je sredio Čačak, stavi brunirane kotače sa uskim vjencima jer ovi su ružni.
Sve ostalo je za +5...:respect:
Vidiš, to mi uopšte nije palo na pamet; odlično zapažanje, biće urađeno! :palac_gore:

@Mon , ova Lima ti nikako nejde uz tvoje JŽ i jednostavno nije tvoj štih!
U tom slučaju, u KC postoje 2-3 depoa za takove vlakove, a još ni na jednom nije taj model zastao.
pa prema tome...:cool:
Potpuno si u pravu kolega draženzki,
Limin ETR nikako ne ide uz moje JŽ-ovce ali lepo će da ide u paru sa Roco-vim SJ X2000 (1:1 X2000 me je prvi po prugama vozio sa 200 km/h) tako da ću morati da razočaram radnike u KC-depoima. :neznam:
Ali ko zna, možda u nekoj budućnosti se oba dva provozaju do KC, u goste na kaficu, što bi rekli. ;)
Roco SJ X2000.JPG

Sad "moraš" čekati i ostale vagone. Kakva muka.:hihihi:
Sjajan ulov.
Ma nije to čekanje tako strašno Davore; zamisli koliko smo dugo čekali sve one ACME domaće modele i na kraju ih dočekali. :cool1:
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
...ETR nikako ne ide uz moje JŽ-ovce ali lepo će da ide u paru sa Roco-vim SJ X2000 ...
I evo da slikovito to dokažem :cool: :
01.FS ETR 610 Frecciargento - Lima HL1610 - DSC00076.JPG

A pre nego što sam ETR stavio u vitrinu, malo sam se poigrao: kupio sam Preiserove figurice koje treba da glume mene i moju nežniju polovinu, malo ih prefarbao, otsekao im noge i sjeo na svoja mesta,
izvadio komp iz kufera i legao ga na sto između nas (i sto i komp su dobijeni seckanjem stare bankovne kartice).
Od malo debljeg komada plastike sam napravio i kufere koje sam posle farbanja zalepio na mesto za prtljag.

01.FS ETR 610 Frecciargento - Lima HL1610 - DSC00048.JPG

Figurice je teško primetiti ali ja i moja draga smo zadovoljni jer znamo da ih ima. :cool1:

PS: Tek kad sam sastavio model palo mi na pamet da sam mogao da napravim i mali monitor koji pokazuje brzinu... sada mi se ne da ponovo otvarati model... :D
.
 

cisalpino

Aktivan član
@Mon čestitam ti na novoj njuškici, FS ETR 610!!! nabaci još koju fotku da malo:slinim::slinim: :slinim:od 13.12.2015. isti vozi preko Gottharda na relaciji Milano-Zürich-Milano kao zamjena za stari ETR 470!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh