Prerada Lima 1043 u HŽ

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala kolega..

Iskreno iz daljine izgleda odlično, izbliza ima nekih neravnina rupica i sl...
Na zadnjim vratima , koja sam prije kitanja bio odlično ugradio, napravio sam grešku prešao sam 3 mm preko završetka tj gornjeg kraja, i nisam ga uspio izšmirglat pa mi malo djeluju ko osječena ali biti će bolje drugi put... :crvenilo:
 

gagy222

Aktivan član
bice to super, na svakom nesto naucis pa promenis kad budes radio sledecu preradu i tako. :palci_gore:
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
samo nastavi raditi i nadograđivati se ;)
bit će to jako dobro, ne brini se :plaza:
stvarno lijepo napreduje :ples2:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo i slika bez onih zaštitnih štapića u farovima..
Inače zaštitio sam da farba neuđe unutra jer planiram male diode od 2 mm staviti u njih.. čekam ih ih Kine ima već 15-ak dana treba im 25-28 dana da stignu al je zato poštarina 1,99 EUR :prof: :palci_gore:

Slika:
 

Attachments

  • DSCN0545.JPG
    DSCN0545.JPG
    251.7 KB · Pregleda: 127
  • diode.JPG
    diode.JPG
    26.3 KB · Pregleda: 121

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala svima za podršu :ples

Može li mi samo netko potvrditi koja boja ide na krov???

Ja sam mislio ići s tamno plavom koja ide po rubu??? :hmmm
ali me zbunjuje ova slika prerade s prve stranice???
 

Attachments

  • DW_070305_dstanicic_1355.jpg
    DW_070305_dstanicic_1355.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 80
  • X-Susreti-zeljeznickih-modelara-46 upit 1.JPG
    X-Susreti-zeljeznickih-modelara-46 upit 1.JPG
    41.3 KB · Pregleda: 81

nik

Veteran foruma
Zaboravi ta 'brljanja' koja vidiš na pregradnjama modela i gledaj slike prave lokomotive...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Gledam sliku 213-ske (jer će te oznake nositi)....s 3.strane ove teme, pa nisam više sigura da li uopće ide tamno plava na krov..

Krov je prljav pa se nevidi dobro :hmmm :hmmm
Ajde Nik ti imaš i oko i znanje pomagaj :molitva ;)
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
kolega, ako će tvoja asea nositi oznake 213, onda pazi na pantograf kad ga budeš montirao, jer lokomotive 1141 2xx podserije imaju naopako okrenute pantografe u odnosu na sve ostale podserije 1141!!!!

to ti je mali savjet ukoliko već nisi to i sam primjetio, a što se prerade tiče, "skidam kapu" odlično!!!! :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Maki-vu, :palac_gore:
dobro zapažanje tj. savjet. Iskreno nisam taj podatak upratio, to je to što mi treba..ma svaki savjet i upustvo je dobro došlo jer ja ove modele znam pretežno s slika.. jer ih nemam prilike uživo baš viđati, par puta nešto kratko..
Ali zato sada preradom upoznajem svaki milimetar lokomotive :)

Mislim da imam sreću što se tiče pantogafa :??:
izgleda da da ova Limina asea 1043 ima baš tako okrenute pantografe,ako se nevaram..
ja sam mislio u dogledno vrijeme kupiti nove pa ugraditi al ako mi ovi pašu možda i odustanemod kupovine drugi..
Odličan savjet, hvala još jednom...
 

Attachments

  • PTDC0076.JPG
    PTDC0076.JPG
    139.9 KB · Pregleda: 233

damir661

Veteran foruma
Ukoliko ces raditi 1141-200 ex JZ 441-700, moras imati i drugacija postolja, jer 441 lokomotive iz grupe poboljsane konstrukcije imaju drugacije resenje rama i ogibljenja na obrtnim postoljima.
Na Lima modelu su postolja koja odgovaraju osnonvim lokomotivama.
441-728.jpg


Ima tu jos mnogo sitnica, koje ne bih da spominjem.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da znam za postolja, to me Nik upozorio,
razmišljao sam da ovaj izbačeni dio na postoljima probam napraviti ili nekako dograditi :hmmm

A namjera je pokušati približiti se orginalu koliko se može, a u ovom dijelu (postolja) će vjerovatno ostupati, nažalost; iako je to, pa usudio bih se reći jedan od bitnijih detalja jer jednostavno neke glavne stvari bi trebalo pogoditi da model liči, al šta je tu je.. ima tu detalja još kao tipa ljestve za penjanje na ulazu u kabinu i td koje neću vjerovatno stavljati...

Intervenirao sam na vratima, svjetlima i šoferšajbi pa u tom osnovnom izgledu probam se "približiti".. a ostalo a vidjeti ćemo..
Ako netko ima bilo kakvu ideju za doraditi još nešto..
Tu sam nikad nije kasno, a biti će i druga prerada nekad ali drugi proizvođač pa ću neke stvari imati u startu rješene.. što nije slučaj kod ove Lime :palci_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
djzlaja kaže:
Gledam sliku 213-ske (jer će te oznake nositi)....s 3.strane ove teme, pa nisam više sigura da li uopće ide tamno plava na krov..
djzlaja, na ovoj slici možeš vidjeti shemu farbanja krova na 213 (slikana krajem 2008. godine):
(photo:RailPictures.net)

link na sliku u punoj veličini: http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=261116
 

Attachments

  • 1141 213.jpg
    1141 213.jpg
    418.7 KB · Pregleda: 152

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala Sky :palac_gore:

Taman sam sjeo da vidim šta ima na forumu jer sam ofarbao krov i donju liniju.. pa čekam da se osuši...
Uf imao sam strašni problem s zračnim i aqua bojom (prvi put prskam s aqua bojoj jer nisam našao tamno plavu nego tu aqvu k vragu i ta aqva).. pokušao sam spasiti stvar pa čekam da vidim na šta će ispasti.. a baš mi je bilo dobro krenulo.. s:xx:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo tek sam iz Sarajeva stigo pa nisam danas imao kad popravljati štetu načunjenu od promašaja s mješavino tj prerazređenom bojom...
Evo malo sam sinoć popravio al bilo je kasno pa sam stao.. morati ću povući rubove ponovno i popraviti također sivu i svjetlo plavu.. jer čisteći razlivenu tamno plavu i ove sam poremetio s:xx:
 

Attachments

  • DSCN0548.JPG
    DSCN0548.JPG
    258.9 KB · Pregleda: 133

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
kolega kako misliš sve one naljepnice po njoj riješiti (mislim na oznake)????
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
svaka čast djzlaja, lijepo izgleda ;)

sada samo kupiti decal papir i naljepiti dekale na loksu >:D: >:D:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh