Savjeti/pitanja/mišljenja o preradama cestovnih modela

Damir

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

zdaki kaže:
Nisam imao puno prilika da se sretnem sa herpinim modelima, mada se ja sa njima ne bih na prvu igrao i mislim da je pametnije sto ces se zezati oko kineza, za pocetak. Nego gledajuci sve komentare i razmisljajuci o temi palo mi je na pamet jedno pitanje, pa ako neko tacno zna neka odgovori i razjasni mi. Naime, sanduk(kao poseban deo) je pravljen za troosovinca. Da ne bi razmak izmedju zadnje stranice kabine i prednje stranice sanduka biti veliki, jer je ovo cetvoroosovinac, a sanduk pravljen za troosovinca?

Telige :palci_gore: , radis ih punom parom :D ja moram u nabavku, za nekoliko kineza pa da se bacam na posao :D Ono prethodno iskitovano, samo jos farbanje ceka :D Izvinte za mali off :D


Zdaki pomalo kompa,pa ti ćeš probiti zvučni zid,mogu mislit šta ćeš napraviti kamionima kad kućice rasturaš LOL ,ako me primaš ko šegrta na zanat,eto mene ovo ljeto kad budu GO! :naklon:
 

zdaki

Aktivan član
Re: Preuređivanje Herpa modela

Opet u off, ali mora da odgovorim :D Potrudicu se da izvucem najbolje iz kineza :), za sada Telige prednjaci u tome :D A ima ljudi koji to mnogo duze rade, iskusniji su i rade sa mnogo skupljim modelima, gde mesta za greske ne postoje. Svrati ti na pivo, a na zanat cemo negde zajedno :D
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

zdaki kaže:
Nisam imao puno prilika da se sretnem sa herpinim modelima, mada se ja sa njima ne bih na prvu igrao i mislim da je pametnije sto ces se zezati oko kineza, za pocetak. Nego gledajuci sve komentare i razmisljajuci o temi palo mi je na pamet jedno pitanje, pa ako neko tacno zna neka odgovori i razjasni mi. Naime, sanduk(kao poseban deo) je pravljen za troosovinca. Da ne bi razmak izmedju zadnje stranice kabine i prednje stranice sanduka biti veliki, jer je ovo cetvoroosovinac, a sanduk pravljen za troosovinca?

Telige :palci_gore: , radis ih punom parom :D ja moram u nabavku, za nekoliko kineza pa da se bacam na posao :D Ono prethodno iskitovano, samo jos farbanje ceka :D Izvinte za mali off :D
Onaj originalni Herpin sanduk što ga je naveo kolega Herbie je po Herpinom katalogu za četveroosovinsku šasiju- ima takav kit i za troosovinca.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

Prebacimo se na moje prerade da nebismo bili toliko OT na ovoj temi. Imam još nekoliko novosti što se preradi tiče.Izvinjavam se Herbie na toliko OT.
 

speed2

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Neću reći da imam iskustva u preuređivanju Herpinih kamiona, ali ima ih nekoliko iza mene. Neke sam stavio i na forum, kao npr. onu poluprikolicu. Ona je bila mi najveći izazov. Za Herpu je najbitnije biti smiren, znati što želiš, te prije dobro sagledati da li će to ispasti kako ti želiš i zamišljaš. A za alat je najbitnije imati "kliješta", turpijcu, te nekakvo dobro ljepilo za zalijepiti, ako treba. Znači, od Herpe se stvarno može dosta toga napraviti, ali treba dosta smirenosti. Ja sam se učio na jednom Mercedesu kamionu, od Hepre. Cijena mu je bila cca 4- 5 eura, a prikolica mu je otišla za druge svrhe, tako da je on ostao za učenje. Budem nabacio još koju sliku, kad stignem. Ali inače, čak mi je sad postala lakša Hepra nego Wiking. Mislim, Wiking ima više jednodijelnih dijelova, neki su i dobro ljepljeni, a ovdje se dosta tog da rastaviti. I detaljizirati, što je meni najbitnije.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Vidim da su se ovdje otvarala neke resprave ( udaljenost izmedu kabine i sanduka), a i uspjesno zatvarale pa nema smisla da ja jos nesto dodajem. Zakljucak ovo teme je da se moze preurediti u damper kipera lakse nego u 3str kipera. Sljedeca faza mi je sparanje novca posto ne kupujem model nego dijelove, a i usput cu trenirati zivce kako nebi zeznuo herpin man. Nadam se da ce za Uskrsnje praznike osvanuti slike preuredenog Mana ovdje na forumu.

Sljedece pitanje na koje ne znam odgovor: Kako narucit tj. preko koga naruciti dijelove?
Gledao sam na nekim stranicama gdje sam kupovo Herpa modele, al oni ne drze ovo sto meni treba.

P.S.
Teligeove prerade je uvijek zanimljivo vidjeti.
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

Eh, još da sam malo precizniji prilikom izrade :??: Učim još, učim. Bit će bolje. Nego, imam ti jedan link na kojem ima dijelova koje trebaš:
http://www.modellparadies.com/Modellaut ... 300-4.html
Ovo ti je četvrtoj stranici,šasija za četveroosovinski kiper, zapiši si broj artikla, biti će ti lakše tražiti.
Kipprahmen für 4-achs Kipper
Kipprahmen für 4-achs Kipper
Hersteller: Herpa
Art.-Nr.: HE-082860

Maßstab: 1:87

Packungsinhalt 5 Stück
Auf Lager
*unser Preis: € 4,15

Ovo ti je na petoj stranici, kiper sanduk,trostrani, za četveroosovinca:
Kögel Mulde 4-achs
Kögel Mulde 4-achs
Hersteller: Herpa
Art.-Nr.: HE-083072

Maßstab: 1:87

Packungsinhalt 2 Stück
Auf Lager
*unser Preis: € 6,95

Ovaj nema u ponudi onakav set kao što si ti stavio, demper sanduk sa cilindrom.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

I ja ću malo uzurpirati Herbiejevu temu, ali mislim da se neće ljutiti. ;)

Meni su kiperi nekako najzanimljiviji kamioni, pa ih imam 7-8 komada. Skupljam mehanizaciju za jednu buduću dioramu...
Vidim da ovdje imamo solidne stručnjake za tu tematiku, pa bi bilo super kada biste malo prokomentirali ove modele i objasnili koje su osnovne karakteristike kipera, razlike među modelima i tako to.

Zadnja tri koja sam nabavio su dva Herpina Actrosa, 3-osovinac i 4-osovinac, te jedan Wikingov MAN TGA.

kip_3.jpg


kip_2.jpg


kip_1.jpg
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Thommo kaže:
I ja ću malo uzurpirati Herbiejevu temu, ali mislim da se neće ljutiti. ;)

Meni su kiperi nekako najzanimljiviji kamioni, pa ih imam 7-8 komada. Skupljam mehanizaciju za jednu buduću dioramu...
Vidim da ovdje imamo solidne stručnjake za tu tematiku, pa bi bilo super kada biste malo prokomentirali ove modele i objasnili koje su osnovne karakteristike kipera, razlike među modelima i tako to.

Herbie ce se jako naljutit sto si se oglasio u ovoj temi jer mi ove slike kiperasa slamaju srce kad ih vidim. :)

Kad mi stigne doma Herpin Mercedes kiper napravit cu malu usporedbu izmedu Herpa i Wiking kipera u nekoj posebnoj temi.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Preuređivanje Herpa modela

Uffffffff.. morati ću i ja ponoviti vozni park, Herbi i meni se srce slama ;)
Kad smo već zaglibili.. moram se očitovat.. Thommo ovi kiperi su čudo.. vidim ja ima dosta forumaša koji skrivaju vozni park.. ne-ne ne-ne ne-ne ne-ne slke na sunce... :)
Pitanjce?? ovaj Man od Wikinga jel ima prikolicu?? ako se nevaram postoji od Wikinga ovaj Man s tandem prikolicom (samo druga boja) ganjam ga odavno ali..
Jes li zadovoljan ovim modelom???
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

djzlaja kaže:
Uffffffff.. morati ću i ja ponoviti vozni park, Herbi i meni se srce slama ;)
Kad smo već zaglibili.. moram se očitovat.. Thommo ovi kiperi su čudo.. vidim ja ima dosta forumaša koji skrivaju vozni park.. ne-ne ne-ne ne-ne ne-ne slke na sunce... :)
Pitanjce?? ovaj Man od Wikinga jel ima prikolicu?? ako se nevaram postoji od Wikinga ovaj Man s tandem prikolicom (samo druga boja) ganjam ga odavno ali..
Jes li zadovoljan ovim modelom???

Mozda je i bolje da skrivaju vozni park jer kad bi se odjednom pojavilo puno kiperasa mnogim bi forumasima stalo srce. :)

Ja imam doma takva sivi Man od Wikinga (postavio sam i na forum slike) i dobio sam uz njega tandemku. Ovaj crveni Man morao bi imati isto crvenu tandemku, ali bojim se da nije dosla u paketu. Mislim da znam gdje je kupio Mana, a taj trgovac prodaje i ponekad solo kamione bez prikolica i orginalnog paketa. Trebamo cekati vlasnika Mana da nam napise pravu istinu.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Da li je netko kupovao paket "rotirki" od Herpe kao sto su dolje na slikama?





Cijena tog seta je u Herpinom katalogu 7,50 eura, ali mislim da se da naci i jeftinije.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ufff, ako je to sadržaj jednog paketa, onda je to poprilična zaliha rotirki. Za jednu poveću maketu.
Uvijek je dobro pokušati na ebay-u. Moglo bi se naći jeftinije, samo trebaš točan broj artikla....
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

@ Zlaja & Herbie

Onaj Wikingov MAN sam dobio jeftino, jer je malkice oštećen i ima gadne tragove ljepila... Ali ako mi na nekoj diorami bude u drugom planu + malo weatheringa, mogao bi biti OK. Taj nije imao tandem prikolicu na ponudi...

Inače, u originalu je to ovo:
 

Attachments

  • MAN Kipper HZ mit Tandem Anh.jpg
    MAN Kipper HZ mit Tandem Anh.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 49

nik

Veteran foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Herbie kaže:
djzlaja kaže:
Uffffffff.. morati ću i ja ponoviti vozni park, Herbi i meni se srce slama ;)
Kad smo već zaglibili.. moram se očitovat.. Thommo ovi kiperi su čudo.. vidim ja ima dosta forumaša koji skrivaju vozni park.. ne-ne ne-ne ne-ne ne-ne slke na sunce... :)
Pitanjce?? ovaj Man od Wikinga jel ima prikolicu?? ako se nevaram postoji od Wikinga ovaj Man s tandem prikolicom (samo druga boja) ganjam ga odavno ali..
Jes li zadovoljan ovim modelom???

Mozda je i bolje da skrivaju vozni park jer kad bi se odjednom pojavilo puno kiperasa mnogim bi forumasima stalo srce. :)

Ja imam doma takva sivi Man od Wikinga (postavio sam i na forum slike) i dobio sam uz njega tandemku. Ovaj crveni Man morao bi imati isto crvenu tandemku, ali bojim se da nije dosla u paketu. Mislim da znam gdje je kupio Mana, a taj trgovac prodaje i ponekad solo kamione bez prikolica i orginalnog paketa. Trebamo cekati vlasnika Mana da nam napise pravu istinu.

Ja sam svoje kipere uglavnom rasprodao. Bez obzira na to da podsjetim sebe i ostale forumaše na 'kralja H0 kipera'; Memo.

http://www.memo-modelle.de/

Sada nude samo ostatke ali 90-ih su u ponudi imali hrpu Mercedesa na bazi slijedećeg:
-poluduge kabine SK88 i SK94 sa funkcijom podizanja(u više karakterističnih boja svaka)
-šasije 6x6 i 8x8 sa funkcionalnim zakretanjem kotača, pomičnim kardanima i cestovnim odnosno terenskim gumama (u tamnocrvenoj odnosno sivoj/srebrnoj boji)
-trostrana kiper-nadgradnja Meiller za 3-os. u bojama kao i kabine (naginjanje na sve 3 strane i otvaranje svih 5 klapni)
-damper-nadgradnja Meiller za 3-os. u bojama kao i kabine (funkcionalni teleskopski cilindar hidraulike)
-trostrana kiper-nadgradnja Meiller za 4-os. u bojama kao i kabine (naginjanje na sve 3 strane i otvaranje svih 5 klapni)
-stražnji blatobrani i sedlo za 3-os. tegljača

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... r/10242366

http://cgi.ebay.de/MEMO-MERCEDES-BENZ-S ... 27b26b1418
(ovdje su još u ponudi i to prilično povoljno)

http://www.thw-modellliste.de/thw-model ... 001-01.htm

http://www.thw-modellliste.de/thw-model ... 007-01.htm

http://www.thw-modellliste.de/thw-model ... 002-01.htm

http://www.thw-modellliste.de/thw-model ... 006-01.htm

albedo-750007-04.jpg


albedo-750002-03.jpg


albedo-750002-04.jpg


8894-1.JPG


94-1.jpg


33-2meiller.JPG


33-1meiller.JPG


43-1grun.JPG


43-5silber.JPG


http://www.schwarzbau.net/Seiten/inhalt.htm
 
A

Anonymous

Guest
Re: Preuređivanje Herpa modela

Lijepi modeli. Pogotovo mi se sviđa što su opremljeni profilom guma koji je namijenjen kiperima, daje im realistični izgled do kraja.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ja vec duze vrijeme trazim Memo Mercedese i to s 3 i 4 osovine, ali nikako da nadem istih boja. Nasao sam da se prodaju ovi plavi, ali mi se ne svidaju sto su bijele boje zastite od sunca i prednji štosdenferi (ne mogu se sjetiti tocnog naziva). Kupio bi ih odmah, ali bojim se ici sam to bojat jer bi ispalo jako lose. Da li se to moze kvalitetno prebojati ako dode dobrom majstoru u ruke?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh