Savjeti/pitanja/mišljenja o preradama cestovnih modela

vule

Poznati forumaš
Re: Preuređivanje Herpa modela

ja sam jednog merđana od herpe zeznul,sa acetonom,stvano im je čudna plastika,neče primati ni prajmer i to Tamiya
 

nik

Veteran foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Nikad nisam koristio ni akrilne boje a niti primer pa valjda zato u 20-ak godina nisam imao problema sa farbanjem Herpinih modela...
Model se opere sa nekakvim deterdžentom, osuši i prvo pošprica sa nekom Humbrol polumat ('Satin') bojom (bijelom ili sivom) a onda, nakon sušenja, gore ide sjajni ('Gloss') Humbrol u željenoj boji; ukoliko se želi polumat model onda se ide odmah sa željenom polumat bojom na plastiku. Razrjeđivač neki sintetski (npr. Chromos) iz dućana sa bojama i lakovima.
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Da nebi ispalo da samo postavljam pitanja za preradu, a od prerada nista. Za Mana od Herpe cekam da mi stignu dijelovi iz Njemacke, a za Mercedes Sprinter od Herpe cekam priliku da ga negdje upecam (kupim). Mercedese od Kibrija je tesko kupiti pa se bojim da cu od toga projekta morati odustati, ali jos uvijek postoji neka mala nada.

Nasao sam zanimljivu Kibri kombinirku JCB 4CX pa me zanima da li je moguce napraviti iz nje JCB 3CX.



Bojim se da kad bih stavio manje kotace na prvu osovinu da bi stroj previse visi prema na prvom kraju. Moze li netko potvrditi ili opovrgnuti moju trvdnju? Svaka ideja je dobro dosla za preuredenje 4CX u 3CX?
 

nik

Veteran foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Pa imaš H0 model JCB 3CX od Motorarta:

mot-13136_md.jpg


http://cgi.ebay.ch/JCB-3CX-Baggerlader- ... 0580877950

3CX1-87SCALEMODEL_LARGE.JPG


BTW ni na onoj tvojoj slici gore nije pravi Kibri model iz kita nego neka improvizacija za fotkanje za katalog/kutiju a 'pravi' model izgleda ovako:

2425572.jpg


http://www.1-87.pl/viewtopic.php?p=5233 ... 20f34a92c5
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Zaboravio sam napisati da trazim tj. preuredio bi u stariju liniju 3CX pa mi ova novija JCB 3CX linija ne odgovara.
 

nik

Veteran foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Herbie kaže:
Zaboravio sam napisati da trazim tj. preuredio bi u stariju liniju 3CX pa mi ova novija JCB 3CX linija ne odgovara.

A da ih 'križaš' pa staviš kabinu i haubu starije linije (Kibri) na 'ostatak' novije linije (Motorart)? Otkuda ti inače odgovarajući mali prednji kotači za modifikaciju Kibri modela? Osim toga Kibri se 'švercao' pa stražnja 'bager-ruka' nije JCB-ova nego 'posuđena' sa prastarog Zettelmeyera...

41uzjtqaGEL.jpg
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Trazim Iveco Daily prema ovome na slici, ali nisam nasao da ih je netko proizvodio. Minimalni uvjeti koje bi trebao zadovoljiti model je: da je linija prema ovaj na slici, dupla kabina, otvoreni sanduk koji moze biti, a i ne treba imati ceradu. Bilo bi super kad bi model bio u crvenoj boji, ali nije mi to toliko vazno.


Da li je to netko proizvodio?
 

nik

Veteran foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Herbie kaže:
Trazim Iveco Daily prema ovome na slici, ali nisam nasao da ih je netko proizvodio. Minimalni uvjeti koje bi trebao zadovoljiti model je: da je linija prema ovaj na slici, dupla kabina, otvoreni sanduk koji moze biti, a i ne treba imati ceradu. Bilo bi super kad bi model bio u crvenoj boji, ali nije mi to toliko vazno.


Da li je to netko proizvodio?

Wiking ali samo kao povišeni furgon...

1zu87_Iveco_Daily_S2000_Kasten_lang_Hochdach_hellblau_Van_of_the_year_2000_Iveco_Wiking_2728_12685_01.JPG
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Trazio sam dugo modele Iveco kombija, ali nista slicno nisam pronasao prema kombiju sa slike. Imam doma Iveco Daily kombi, ali je u vec mjerilu i ima obicnu kabinu te zatvoreni furgon. Morat cu odustati i od ove prerade jer nemam dobre baze (modela).
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ajd da uskočim Herbiu u temu (znam da se neće ljutiti ;) )

Zna li itko da li je itko proizveo ova dva autobusa u 1:87????
Htio bi ih naći pa preraditi u Globturovo bojanje i shemu inače ovaj Volvo sideral je nekako kao njihov zaštitni znak..
Ako ima starija ili novija verzija nebitno a i ovaj Volvo 9700 bijeli zgodan za preradit samo natpis globtur stavit i to je to???
Jel zna netko????????
 

Attachments

  • Volvo6.jpg
    Volvo6.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 145
  • Globtour 1.JPG
    Globtour 1.JPG
    214 KB · Pregleda: 145
  • volvo starija varianta.jpg
    volvo starija varianta.jpg
    181.4 KB · Pregleda: 145
  • volvo novija sideral.jpg
    volvo novija sideral.jpg
    68.1 KB · Pregleda: 145

speed2

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Ja imam dva Volva 9700. Reklamni su modeli i plasični su, ali vizualno su ok. Moram vidjeti kad dođem doma tko ih proizvodi (pa ih tad i poslikam).
Jednog planiram u Brioni Pula preurediti. Oba su sad s Volvo logotipom. Za Siderala nebih znao da li se da naći u 1: 87 mjerilu. Inače je karoseriste autobusa, poput npr. Siderala, malo teže (ili nemoguće) naći.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Neke Volvo autobuse proizvodi švedski Motorart, malo pogledajte na njihovim stranicama: http://www.motorartmodels.com (str. 79 u PDF katalogu).

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=592&p=16608&hilit=motorart#p16608" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=592&p=16608&hilit=motorart#p16608</a>


[okvir]Na zahtjev originalnog postera Herbieja naziv teme je promijenjen u "Savjeti/pitanja/mišljenja o preradama cestovnih modela" da bi točnije prikazao temu topica.

Predlažem da se tema koristi za razmjenu pitanja, mišljenja, ideja ili savjeta o tematici prerada cestovnih vozila.

Modele za koje znate da se lako, ili uz nešto dobrog, starog modelarskog rada ;) mogu lijepo preraditi u određeni prototip, možemo staviti u temu "Cestovna vozila - PROTOTIP & MODEL" - <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=2316" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=2316</a>[/okvir]
 

Herbie

Član foruma
Re: Preuređivanje Herpa modela

Necu se naljutiti :)
Dao sam naziv teme preimenovati da svi mozemo postavljati pitanja na koja ne mozemo pronaci odgovore (do sada sam ja jedini postavljao najvise pitanja). Naziv tema mi nije odgovarao jer sam slabo preuredivao, a vise postavljao pitanja.

Modele i dijelove za preuredivanje sam narucio ili pokusao naruciti, ali cesto trazim specijalne stvari.

Postao sam danas fan na facebooku Herpinih grupa i odmah sam naisao na model koji me ostavio bez daha.

Ovaj model bi uz promjenu boja i skidanje ploce za ralicu bio odlican za preradu.


Da li je Herpa ovo doista proizvodila ili se radi o preradi modela? Na koji nacin da trazim model po internetu?
 

Herbie

Član foruma
Konačno sam stupio u kontakt sa vlasnikom Mercedesa Actrosa o kojem sam tražio podatke. Model nije originalan već je složen uz pomoć Herpinih dijelova. Razgovor se je vidio na njemačkom jeziku pa nisam bas sve pohvatao, ali ono glavno jesam.



Kupio je ovu kabinu i stavio ju na neku šasiju, ali nisam uspio doznati na koju.

Ja sam pronašao takvu kabinu, ali ne znam na koje podvozje da ju postavim. Meni treba model koji je 2osovinac kiper bez ploče, opreme za zimsku službu, krana.

Kamion u stvarnosti je drugih boja, ali je model isti prema ovome na slici.



Kako složiti takav model?

Svjestan sam da nema prerade bez bojanja pa prvo tražim model i dijelova, a poslije će se raspravljati o bojanju.

Da li mi može netko napisati kako bi trebalo pitati na njemačkom jeziku na koje je podvozje postavljena kabina. Hvala
 

Herbie

Član foruma
Razmišljao sam malo i mislim da sam našao super podvozje da napravim Mercedes Actros MP1.

Kupio bi Mercedes Actros MP 3 i skinuo bih s njega kabinu, kran. To podvozje odgovara Mercedesu i na njega postavim kabinu od Actrosa MP1.





Mislim da bih bio veći razmak između kabine i sanduka nego u stvarnosti, ali ovo je već gotovo podvozje koje odgovara Mercedes Actros kabinama (barem se nadam).

Da li se lako šasije bojaju iz crne boje u crvenu jer je na orginalnom kamionu šasija crvena? Također bi trebao pojedine dijelove iz crne boje bojati u sivu boju. Da li je najjednostavnije da prvo sve bojam u bijelu boju pa tek onda u crvenu, sivu?
 

vule

Poznati forumaš
mislim da bi ti to bilo pametno ili u prajmer,ja sam Scaniu crvenio na crno i nikak nije ispalo :evil: :wc:
 

Herbie

Član foruma
vule kaže:
mislim da bi ti to bilo pametno ili u prajmer,ja sam Scaniu crvenio na crno i nikak nije ispalo :evil: :wc:

Dobio sam od frenda informaciju koji je vec mnogo Herpa modela obojao da mi je najbolje da stavim primer pa tek onda idem u boje koje zelim. Rekao mi je da ako zelim da model dobro izgleda da nek si nadem nekog tko to radi sa airbrushem jer steta je bojati sa bojom u spreju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh