Thommo - moja cestovna vozila

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
damir kaže:
Ako ti nešto u vezi toga nije baš naj bistrije,zvat ćeš me na 5-6 piva pa ću ti i crtati ako treba >:)

Mislim da mu nakon 5-6 piva nebu niš bistrije iz tvojih načertanija. >:D: Ja predlažen obrnut redoslijed radnj LOL
 

Thommo

 
Osoblje foruma
damir kaže:
Thommo kaže:
Damire mogu li se tvoje vijuge prisjetiti koliko je poklopaca bilo na ovoj cisterni i kako su izgledale??

Samo jedna poklopac (portela) na sredini cisterne.Nije potrebno više jer se u tim tankovima vozi samo bitumen i ništa više.
Poklopci su bili malo izdignuti od bačve sa vijak (englezer) zatvaračem.
Novije cisterne već imaju preklopni zatvarač.Ako ti nešto u vezi toga nije baš naj bistrije,zvat ćeš me na 5-6 piva pa ću ti i crtati ako treba >:)
Čovječe! Za 5-6 piva ima da mi poklopce izmodeliraš u glini i ispečeš ih na ražnju za janjčiće!!!!! LOL

A i ti Wille se nećeš izvući, već crtam logo Autoprometa pa će tvoja bijela tiskara valjda ispljuckati nešto! :zvizdi: :D
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Thommo kaže:
A i ti Wille se nećeš izvući, već crtam logo Autoprometa pa će tvoja bijela tiskara valjda ispljuckati nešto! :zvizdi: :D

Auuuuu...kolko će to bit piva i ćevapa..
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Stigao mi je jedan lijepi model Mercedes SK 2235, u bojama austrijske firme "Gebrüder Weiss". To je prikoličar sa nadogradnjom koja se skida. Model ima one standardne utore pa bi mogao voziti i obične 20-stopne kontejnere. Model je od AWM-a.

Ovo je dobra prilika za pitati kolege koji se profesionalno bave cestovnim prometom - kako se zapravo zovu ove "skidljive" standardizirane nadogradnje za kamione i prikolice?

IMG_6337.jpg


IMG_6338.jpg


IMG_6339.jpg


IMG_6341.jpg


IMG_6346.jpg


Moj sadašnji vozni park od "Weissa".

IMG_6347.jpg
 

Gligi

Član foruma
Uvek sa merakom pogledam tvoje novitete, lep Gebruder :) Ja sam bio dosao do polovnog Actrosa mp2 od Herpe u njihovim bojama, ali tegljac nije bio u nekom stanju, falili su neki delovi. . . tako da sam ga prodao, a slepu sam sacuvao, zakacio sam je na belog mp2 jer oni imaju i kamione sa belim kabinama ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo jedne sitne prerade, tj. poboljšanje reklamnog modela kamiona za odvoz smeća.

Ovako izgleda u originalu. Model je od firme Grell, koja je poznata po nebrojenim reklamnim modelima kamiona u 1:87. Pogotovo su poznati po svojim kamionima koji reklamiraju njemačku pivsku industriju.

swirl_orig.jpg


Kamion ima "die-cast" metalnu kabinu, ostatak je plastika. Meni je bio zanimljiv jer je kabina od MAN F2000. Imam Herpine komunalne kamione sa MAN F8 kabinom i Mercedes NG, ali ovakvog do sad nisam primjetio.

Uz malo muke skinuo sam mu bezvezne naljepnice, te ga rastavio na 'proste faktore'. Bez problema se rastavlja.

IMG_6516.jpg


Sjajno-srebrne felge i igračkasti kotači - ne-ne - umjesto njih idu Herpine osovine. Rotirke su bile odlivene zajedno sa sandukom - odrezao sam ih, i privremeno zaljepio dvije od nekog kamiona malo većeg mjerila. Kad nalete neke prikladnije 1:87-ici, ove će ići dolje, zato ih nisam jako zaljepio.

Još Herpini retrovizori, i spreman je za druženje s bajama i kantama smeća! >:D:
Evo i rezultata:

IMG_6537.jpg


IMG_6538.jpg


IMG_6540.jpg


IMG_6542.jpg
 

Josip1311

Član foruma
Hmm sviđa mi se model i dobro si ga preradio :)
Ja bih samo ove držače za noge tamo gdje ljudi stoje iza obojao u crno i neke detalje da se razbije narađasta boja inače sve 5 :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Josipe, baš sam kod radova na njemu i ja to namjeravao obojati, one nogostupe iza i kabel na sanduku.
Nisam imao boje, moram kupiti crnu mat pa ću ga još malo dotjerati!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Četvrti član moje "Gebrüder Weiss" familije... Mercedes Axor 1843, sa poluprikolicom sandučarkom s ceradom.

IMG_6605.jpg


IMG_6662.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Dva automobilčića koji su povezani s prošlošću moje familije...
Jako dobro napravljeni Herpa i Brekina/Drummer modeli, Škoda 1000 MB i Opel Rekord coupe. Boje su 95% pogođene za realne modele.

IMG_6847.jpg


IMG_6854.jpg


IMG_6855.jpg


IMG_6850.jpg


IMG_6852.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Scania R580 V8 s kontejnerom za prijevoz praškastih tereta. Kontejner bi mogao zanimati Cisalpina - iz Švice je... :plaza:
Kamion je Herpa, a šlepa i kontejener su od AWM-a.

IMG_7102.jpg


IMG_7107.jpg


IMG_7110.jpg


IMG_7111.jpg
 

Herceg

Član foruma
Super komplet! ;) imaš li koju detaljniju sliku od šlepe i kontejnera?i jel ovo kontejner naopako okrenut jel bi trebo klip bit iza kabine?
 

cisalpino

Aktivan član
Thommo kaže:
Scania R580 V8 s kontejnerom za prijevoz praškastih tereta. Kontejner bi mogao zanimati Cisalpina - iz Švice je... :plaza:
Kamion je Herpa, a šlepa i kontejener su od AWM-a.

http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... G_7102.jpg
http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... G_7107.jpg
http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... G_7110.jpg
http://i191.photobucket.com/albums/z278 ... G_7111.jpg
...JA SAM VRLO PONOSAN NA TEBE!!! POMALO ALI SIGURNO GAZIŠ U ŠVICARSKE VODE :palci_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
>:D: >:D: Morat ću te ipak razočarati, kontejner me privukao kao atraktivan teret za poluprikolicu...

Ipak sam ja zadrti OBB-fan! :ljubav :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hmm, nisam do sad prikazao Mercedese u temi, pa evo... Ima i pokoji član Iveco/Magirus familije pri vrhu police.

IMG_7175.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh