Thommo - moja cestovna vozila

speed2

Član foruma
Slažem se s tobom da je možda prevelik rezervoar, jer ipak nema rashladni uređaj toliku potrošnju. Vjerojatno je ovo rezervoar koji AWM (mislim da oni proizvode ovo, tako?) koristi negdje drugdje pa je stavio ovdje... inače, ovo je prvi put da vidim na 1: 87 montiran rezervoar... mada nema rashladnog uređaja... sad možemo do off- topica doći, ali nećemo ;) Zato ću ja thommu pitati, rampa se diže/ spušta?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Speed, rampa nije pomična.

A kad smo već kod jednoosovinki, na forumu Teretna vozila sam postavio pitanje o ovoj šlepi:

...pitanje za poznavaoce klasika... Zna li tko nešto više o ovoj Autoprometovoj poluprikolici-jednoosovinki?

Sad je na Grobniku u jednom dvorištu, već stoji tamo 15-20 godina minimum... Što ju je vuklo, što su u njoj vozili?

IMG_4289.jpg


IMG_4290.jpg


IMG_4291.jpg


IMG_4288.jpg


IMG_4287.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Thommo koliko se ja sijećam oni su u ono zlatno doba 70-80 tih god vozili
konfekciju i materijal za istu! Tada je Riječki " RIO " radio 100 na sat,ali ne samo on nego i "Neda" iz Senja itd ...
Naravno mogu se raspitati i vidjeti iz prve ruke što se još vozilo! Što je da je nije bilo velike specifične težine.
Ista takva prikolica je i iza " Šporove jame " na Kastvu već 20-tak god parkirana!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ista takva poluprikolica je i iza " Šporove jame " na Kastvu već 20-tak god parkirana!
Bacio sam oku na ovu koju spominješ, ali je ona dvo-osovinka. ;)

Kad smo već zapeli za jednoosovinke, evo još jedne koja je nedavno sletila kod mene... :>idea:
'Traktor' je Mercedes NG 1626, a poluprikolica ima oznake francuske firme "Sernam", specijalizirane za ekspresne pošiljke. Model je Roskopf.

IMG_4453.jpg


IMG_4454.jpg


IMG_4455.jpg


IMG_4468.jpg


IMG_4469.jpg


IMG_4473.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nekoliko novih u mom voznom parku. :plaza:

Ovaj lijepi klasik od Brekine je Mercedes Benz O 321.

IMG_4982.jpg


IMG_4983.jpg


IMG_4984.jpg


IMG_4985.jpg


IMG_4986.jpg


... a ovo je nešto mnogo novije... >:D: Herpin MAN TGA XXL 41.660 V10 8x4

IMG_4988.jpg


IMG_4994.jpg


IMG_4987.jpg


IMG_4990.jpg


IMG_4992.jpg


IMG_4991.jpg


IMG_4993.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Oldtimer bus je lijepi model :aplauz: , ali TGA specijala je top model. :palci_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
U zadnje vrijeme namam baš puno vremena za hobi :tisina , pa me i ovakva sitna "akcija/prerada" veseli. :D

Dakle, pred par mjeseci sam nabavio ovu Wiking niskopodnu prikolicu, za par eurića. ;)

IMG_4053.jpg


Igračkasti kotači, ne baš realan rezervni kotač, ogroman, predimenzioniran "klin" za kačenje na traktora/tegljača.
Kol'ko vrijedi, tol'ko para. >:D:

Onda mi je palo na pamet da ju malo dotjeram. Odrezao sam ogromni klin, i maknuo Wiking kotače. Iz kutijice s rezervnim dijelovima uzeo sam 4 Herpine gume s felgama. Kako prikolica ima dvije osovine sa po 4 kotača, unutrašnje sam ostavio originalne, jer se ionako ne vide. Izvana su Herpini, i to različite vrste, baš kako bi "vlasnik" labudice radio - mijenjao gume tek kad puknu ili totalno dotraju. :zvizdi: Na slici se vide promijenjeni kotači.

IMG_5120.jpg


IMG_5119.jpg


Za klin sam uzeo crni komad plastike na kojem dolaze retrovizori na Herpinim kamionima, i zalijepio ga na prikolicu. Promjer paše taman u otvor Herpina sedla.

IMG_5122.jpg


I još novi rezervni kotač.

IMG_5118.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nedavno mi je stigao i traktor za nju - Herpin MAN TGX 26.480, os. raspored 6x2 s XXL kabinom.
Pa sam ga upregnuo. ;) Najprije je 'povukao' betonsku cijev...

IMG_5115.jpg


IMG_5116.jpg


IMG_5117.jpg


... a kasnije je 'guzda' dobio posao prijevoza viličara Kalmar. Model viličara je od Kibrija.

IMG_5125.jpg


IMG_5128.jpg


Eto. :plaza:
 

Damir

 
Osoblje foruma
Svaka čast Thommo :palac_gore: Izgleda da je ipak popustio pritisak na šljaci čim si dao sebi oduška!
Majistorijski odrađen posao :aplauz:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
c048_1_gl.jpg
¸

Herpin Mercedes NG s dugačkim sandukom. Nije mi se baš svidjela cerada s reklamnim natpisom, pa sam je dao na farbanje kod kolege Damira. Rezultat:

IMG_5408.jpg


IMG_5403.jpg


IMG_5406.jpg


A može i bez cerade.

IMG_5409.jpg


Hvala frende na dobrom autolakirerskom poslu! :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Neće se Damir ljutiti ali.. (samo mala mala prmjedba)..
trebao je prije natpis s cerade skinuti.. (alkoholom il acetonom) jer ispod farbe se očitava logo od prije..
Samo što je na slici prije farbanja bio na ceradi nazad a poslje farbanja se vidi naprijed ispod farbe (vjerovatno si drugačije ceradu nakon farbanja stavio ;) ) .. inače fin kamion i lakiranje :palac_gore:

Vidim i Croatia bus u pozadini.. nisam ga prije vidio na tvojoj polici (ili oped dobro negledam >:) :citaj: ).. al u svakom slučaju vidim širi se vozni park buseva :palci_gore:
 

Damir

 
Osoblje foruma
djzlaja kaže:
Neće se Damir ljutiti ali.. (samo mala mala prmjedba)..
trebao je prije natpis s cerade skinuti.. (alkoholom il acetonom) jer ispod farbe se očitava logo od prije..

Damir se ne ljuti :D
Da, možda je to trebalo skinuti,ali nismo pre više o tome vodili brigu.
Bilo je bitno samo da se prefarba.
Thommo drugi puta skidamo bio to i naj manji logo :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Meni ne smeta. Koliko se puta na pravim vozilima vidi prebojani natpis bivšeg vlasnika ili firme, zar ne? >:D:

Uglavnom NG-ac mi je puno bolji sa sivom ceradom, izgleda realnije.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ali,bačve :S:
Ne pripadaju na taj kamion,a ja znam gdije bi najbolje pripadale :plaza:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da pokažem i nekoliko IVECO modela... Najprije cisterna Magirus-Iveco Turbo.

Kamiončić mi je stigao bez oriđiđi pakiranja, pa sam mu stavio neke Herpine retrovizore od tko-zna-čega. Nisam siguran da su ovakvi prototipski, ali su se dobro uklopili.
Iznenadila me činjenica da ovaj Herpin model ima zakretnu prednu osovinu. Do sad sam u rukama imao poveću gomilu Herpa kamiona, ovo je prvi da ima takav detalj!

IMG_5518.jpg


IMG_5521.jpg


IMG_5525.jpg


Tu se vidi taj mehanizam za zakretanje. Herpa, :palac_gore: !

IMG_5540.jpg


Istu kabinu ima i 8x4 kiper, ali na njemu više nema oznaka Magirus Deutz.

IMG_5532.jpg


IMG_5531.jpg


IMG_5530.jpg


Speed, ti bi mogao znati povijest Iveca i Magirusa i ove vrste kabine?
 

Damir

 
Osoblje foruma
Iveco bi se jako lijepo uz neke sitne prepravke mogao preurediti u " Autopromet " -ov kamion.
Recimo šasiju sa prednjim i zadnjim branikom ofarbati u crno,ljestve na bačvi zajedno sa niskom ogradom i portelama u bijelo.
A,za zadnji most koji je bio obavezno karel izbaciti jednu gumu i smanjiti tromblu.
Izbaciti kolotur sa crijevom,ormarić sa pumpom i brojilom jer oni nisu vozili gorivo za domaćinstva.
Nabaviti jednu prikolicu dvoosovinku,dekale " Autopromet " i volla ;)
 

speed2

Član foruma
Thommo kaže:
Speed, ti bi mogao znati povijest Iveca i Magirusa i ove vrste kabine?

Prvo: koliko znam svi ti Turbo- i od Herpe imaju zakretnu osovinu.

Drugo: Turbo je prethodnik Turbo Stara. Koliko znam, ista je kabina bila i kod OM- a, Unica, Magirusa i Fiata (od njih je i nastalo ime Iveco), s tim da je svaki od njih stavljao svoj motor. Tako da su svi oni uz svoj natpis na masci nosili i natpis Iveco.
Ovaj kiper je model T, koji se proizvodio paralelno i s Turbo Starom. Drugi natpis uz Iveco nema jer je čistokrvni Iveco...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
speed2 kaže:
Prvo: koliko znam svi ti Turbo- i od Herpe imaju zakretnu osovinu.
Hmmm? Onaj "tvoj" koji te čeka također nema zakretnu. ;) A ni narančasti kiper.

speed2 kaže:
Drugo: Turbo je prethodnik Turbo Stara. Koliko znam, ista je kabina bila i kod OM- a, Unica, Magirusa i Fiata (od njih je i nastalo ime Iveco), s tim da je svaki od njih stavljao svoj motor. Tako da su svi oni uz svoj natpis na masci nosili i natpis Iveco.
Ovaj kiper je model T, koji se proizvodio paralelno i s Turbo Starom. Drugi natpis uz Iveco nema jer je čistokrvni Iveco...
Po čemu vidiš da je to T model? Jer meni se čini da je kabina skroz identična, osim što kiper ima dnevnu, a cisterna ima malo dužu kabinu, s priručnim ležajem.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh