Thommo - moja cestovna vozila

A

Anonymous

Guest
Da, covjek "mrtav"-umoran :D :D :D uspavao se u nekoj kutijici pa sad ni Thommo ne moze dobiti zivot u njega
Thommo, a da posaljes covjeka u "toplinske krapine" kod ostalih "hokejasa" :D :D :D :D :D
Modelcici - prva liga, e da ovako nesto prikladno ima za epohu II-III (ali i ima, i kad bude vrijeme onda cemo kod kineza "Sho-Ping". :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
...planiram nabaviti neku višeosovinsku labudicu za njega...
Nije za plavog Actrosa, ali je zato MAN TGX XLX 41.540 četveroosovinac dobio svoju labudicu. :)

IMG_3546.jpg


IMG_3545.jpg


Po defaultu, sedlo je bilo bliže kabini, i poluprikolica se nije dala zakačiti. Srećom, Herpa svoje modele radi tako da se sve može rastaviti. Uz malo truda sedlo je prebačeno kojih pola metra unazad (dijeljeno sa 87, naravno! ;) ), pa je MAN bez problema mogao zakačiti labudicu.

Ajmo reći da je teret, tj. klasični MAN Kurzhauber na putu u neki prometni muzej... Btw, kiper je model od Wikinga.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Još jedan MAN kojeg nisam pokazao do sad, ovaj put TGA 6x4 s XXL kabinom.
Uvijek padam na neobične kombinacije, pa je ovaj troosovinac s jumbo poluprikolicom rado "sletio" na policu! :D

IMG_3508.jpg


IMG_3509.jpg


IMG_3517.jpg


Prepuštam riječ Speedu2, nadam se da će nadopuniti ovaj post kojim zanimljivim komentarom! :palac_gore: ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
A za ovaj je Volvo FH vezana zanimljivost... Ja i kolega John smo planirali nabaviti 2 komada. Herpa web je stalno pokazivao "nije još dostupno", a onda odjednom - "Modela više nema na lageru - rasprodano!".

Ha? :??:

Kasnije sam doznao da se to događa kad dućani širom Europe rezerviraju velik broj primjeraka, pa se cijela planirana količina pred-rezervira... Ipak sam uspio "srediti" 2 komada od jednog EU shopa, i evo ga. Ako se nekome sviđa, samo da znate - vjerojatno će za mjesec-dva biti još teže ga nabaviti, kad se rasproda po dućanima.

A evo i slika:

IMG_3620.jpg


IMG_3631.jpg


IMG_3638.jpg


Interesantno je da je FH trenutni, blago redizajnirani model, razlike se lijepo vide u usporedbi sa ovim FH prikoličarem starije generacije.

IMG_3629.jpg


IMG_3628.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Mali suvenir iz talijanskog grada Jesola... Mjesto je turističko, nema modelarskog shopa... :( No ovaj Siku JCB traktor s dollyjem i kipericom mi se činio solidan. Pogotovo traktor, jako je detaljan.

IMG_3907.jpg


IMG_3908.jpg
 

MAN 422

Član foruma
Thommo kaže:
Još jedan MAN kojeg nisam pokazao do sad, ovaj put TGA 6x4 s XXL kabinom.
Uvijek padam na neobične kombinacije, pa je ovaj troosovinac s jumbo poluprikolicom rado "sletio" na policu! :D

IMG_3508.jpg


IMG_3509.jpg


IMG_3517.jpg


Prepuštam riječ Speedu2, nadam se da će nadopuniti ovaj post kojim zanimljivim komentarom! :palac_gore: ;)


Budem ja ako već nije kolega Speed do sad :D
Odličan model, inače šlepa je više labudica nego jumbo-šlepa, služi za prijevoz vangabaritnih tereta pod ceradom, i cerada je proširiva sa strane pa može vozit i teret do 4m širine

Thommo kaže:
Mali suvenir iz talijanskog grada Jesola... Mjesto je turističko, nema modelarskog shopa... :( No ovaj Siku JCB traktor s dollyjem i kipericom mi se činio solidan. Pogotovo traktor, jako je detaljan.

IMG_3907.jpg


IMG_3908.jpg

I šlepa isto super izgleda, Kogel Bimetall mulde, pod hardox čelik a sa strane aluminij :palac_gore: A i ovakva poljoprivredna kombinacija sa dolly sedlom se ne viđa često :palac_gore:

Jel to HO ili nije? Izgleda mi nekak veliko..
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
je HO je, takvog sam istog i ja nabavio sebi u milleru, samo sam ih ja raspario pa šlepu kod mene vuče actros, a traktor je dobio svoju prikolicu!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da odgovorim Hercegu - ovaj crveni Wiking TGA je original, samo je malo "izrauban" - ex vlasnik ga nije štedio! :S:

Što se tiče Siku JBC traktora i dolly kombinacije, zaista je HO, ti traktori u 1:1 imaju jako velike kotače. Ima jedan takav, ili vrlo sličan, u Jelšanama u Sloveniji, blizu granice na Rupi iznad Rijeke. Morat ću ga poslikati kad budem prolazio. Prava mrcina. :eek:

Meni se na Siku kiperici ne sviđaju neki preglomazni detalji, npr. one šarke na kojima se diže sanduk su užasne! :hmmm: Planiram ih prebojati u crno, da se malo ublaži dojam.
Ali je model robustan i čvrst, vjerojatno bi preživio neoštećen kojih sat-dva u rukama mog juniora. Za razliku od Herpe kojoj bih dao 5-10 minuta, AWM-u minutu-dvije... :D :D :D :D :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Novost kod mene je ova jednoosovinka, SK-a već imam neko vrijeme, poklon prijatelja iz SLO. :palac_gore:

Poluprikolica je od AWM-a, zanimljiva je jer se jaaaaako rijetko vidi na cesti. Pretpostavljam da se koristi za lagane terete - namještaj i slično.

IMG_4421.jpg


IMG_4422.jpg


IMG_4424.jpg


IMG_4429.jpg


IMG_4425.jpg
 

speed2

Član foruma
Istina, jednoosovinske poluprikolice se uglavnom koriste za namještaj, tekstil i sl.. Nekad su bile popularne, danas baš i ne.No ipak, ova tvoja šlepa Thommo je prvenstveno namjenjena za gradsko/ prigradske ture i dostavu u markete i supermarkete. Po Europi se može vidjeti, poglavito po Njemačkoj... kod nas baš i ne...
Nego, da li se ova rampa otvara straga?

E, nešto me još zanima. Između "nogara" poluprikolice vidim spremnik, koji mi nalikuje kao rezervoar za gorivo od rashladnog uređaja? Rashladni se nemože staviti, mislim nije bio uz njega?
 

Attachments

  • Map.JPG
    Map.JPG
    302.3 KB · Pregleda: 21

hyperion

Veteran foruma
Lijepa kolekcija Thommo. :palac_gore: Kad gledam modele fotkane izbliza se baš ne doima da su u mjerilu H0.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
@ Speed - da to je spremnik, valjkasti, dug je skoro koliko je šlepa široka. Ne znam je li to spremnik goriva, uglavnom nije u pakiranju bilo nikakvog rashladnog uređaja. Misliš da bi bilo dovoljno zaljepiti neki Carrier gore, ili uz to idu još neke cijevi?

@ Hyperion - nisam te baš razumio, ti se čine manji ili veći? Uglavnom, sve što imam je 1:87. To mi se za cestovne modele čini taman mjerilo, detalji su fantastični a modeli ne zauzimaju previše mjesta.
 

speed2

Član foruma
pa onda mislim da bi to trebao piti spremnik goriva. Ma, zalijepi (ako hoćeš/ imaš) neki Carrier ili koji već uređaj imaš, dovoljno je to ;)
Idu cijevi, ali ovo je 1: 87, pa nema potrebe. Čak ni ja to nebi stavio, a znaš mene po pitanju detalja :D
Ustvari, stavio bi samo još nisam razmišljao što bi bile cijevi, hehe
 

Damir

 
Osoblje foruma
speed2 kaže:
E, nešto me još zanima. Između "nogara" poluprikolice vidim spremnik, koji mi nalikuje kao rezervoar za gorivo od rashladnog uređaja? Rashladni se nemože staviti, mislim nije bio uz njega?


Ja se sijećam tih starih jednoosovinskih prikolica još od Autoprometa,vjerovali ili ne bile su pod oznakom TIR.
To znači špedicija,a ovi tankovi na njima nisu bili za gorivo nego jednostavno za pitku vodu! Nisu bili baš ove veličine
kao na modelu jer bi ovo bilo cca oko 300 lit u mjerilu 1:1 ,oni su bili upola manji.

Može biti da su baš takvi i bili na nekim prikolicama,ali su onda bili najvjerojatnije dvodjelni. Pola voda pola zrak za kočnice
jer na prikolicama nije dozvoljeno imati rezervoare za gorivo!
 

speed2

Član foruma
Istina, nekada je bilo tih jednoosovinskih poluprikolica, kao u Autoprometa. No, ovo su novije i potpuno druge namjene. Npr., te kao u autoprometa su bile za tekstil, a ova gore je primjerice za dostavu po gradu. Znači dostava robe za supermarkete i sl. A autoprometove nisu imale rashladne uređaje, pa im nije ni trebao spremnik goriva.
Je, montirali su se tankovi i za pitku vodu, poglavito kad se vozao Bliski Istok i te daleke, nekad popularne, ture. No, ipak današnje hladnjače imaju spremnike za rezervoar goriva, koji pokreće rashladni uređaj. Jer, drugog načina (osim kad miruje vozilo, pa se spoji na struju) za pogon uređaja nema. Zrak uglavnom ima manje spremnike.
 

Damir

 
Osoblje foruma
speed2 kaže:
Zrak uglavnom ima manje spremnike.
Tu si potpuno u pravu,a i ovo za rashladni sustav ti je na mijestu! Samo malo je to pre velik
rezervoar,ako su kratke ture (gratske). Čak mislim da je točno specificirano zakonom obujam rezervoara
na prikolicama koje imaju frigo uređaje,a mislim da nesmije biti ni približno velik ovome na modelu!
Mislim da je tu neko nešto zafrknuo :S:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh