Thommo - moja cestovna vozila

Thommo

 
Osoblje foruma
Da dovršim Volvo "makine", F12 cisterna u bojanju pivovare Löwenbräu... Model je od Albeda.

2011-03-23_VolvoLowenbrau7.jpg


2011-03-23_VolvoLowenbrau3.jpg


2011-03-23_VolvoLowenbrau1.jpg


...i na kraju Volvo FH u bojama Yamaha Racing Teama, od New Ray-a. Ovakvi su se donedavno mogli kupiti u Turbo Limachu za 29 kn. ;)

2011-03-23_VolvoYamaha5.jpg


2011-03-23_VolvoYamaha1.jpg


2011-03-23_VolvoYamaha4.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Thommo kaže:
I tu je još jedan FH12 460 u 6x4 konfiguraciji, kojeg planiram spojiti s nekom labudicom...

telige kaže:
Lijepi su ti Volvači, moja omiljena marka za voziti (u 1:1). :palci_gore:
Pogledaj si na ovome 6x4 pogonski most, nešto ti vjerojatno nije na mjestu kad je ovako neprirodno "zapiknut" prema naprijed.



Thommo jel ovaj Volvo Cararama-in????
Gledam ponovno tvoju kolekciju pa mi je doslovno indentičan kao ovi moji što su stigli??? i čini mi se da je i jedan od moja dva isto ovako zapiknut prema naprijed kao što ti je telige gore komentirao pa me to ponukalo da upitam???? :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Komentirao sam to u tvojoj temi, slabo pratiš! :citaj: ;)

To je očito alat od Motorarta koji je koristila i Cararama... ili je stvar obrnuta. Tko zna kako to ide među proizvođačima.

U mostu nije ništa neprirodno, valjda je tako projektiran da "visi" prema naprijed... :hmmm:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
s:xx: upss

Ma upratio sam ja komentar.. ma ja ti čitam (ustvari lažem gledam slike 80% čitanje je 20% :crvenilo: ) naročito ove teme o cestovnjacim i militar kompozicije po 10 puta.. to mi je poslastica klopa
Nego iskreno,ma ja ti ni sad nisam skužio da li je ovaj tvoj Volvo od Motorarta ili Cararama?? :crvenilo:
Zato sam pitao,( ako si negdje napisao isprika ;) )
Alati su zasigurno isti to si dobro rekao, više mi je upao taj detaljčić o nagetosti naprijed (nebitan detaljčić) a najviše me zanima koliko je Motorad picajzla u svezi sklapanja modela, jer ovi moji kamioni imaju malo tog kineskog štiha ali su za 10 :)
čak sam mislio malu recenzijicu o njima napisati u temi o cararama modelima (mislim pluseve i minuse)...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovaj moj svjetlo plavi je Motorart: <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=592" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=592</a>
 
A

Anonymous

Guest
Thommo kaže:
Komentirao sam to u tvojoj temi, slabo pratiš! :citaj: ;)

To je očito alat od Motorarta koji je koristila i Cararama... ili je stvar obrnuta. Tko zna kako to ide među proizvođačima.

U mostu nije ništa neprirodno, valjda je tako projektiran da "visi" prema naprijed... :hmmm:
Pokušat ću objasniti zašto sam mislio da nešto ne štima sa modelom.
U 1:1 konfiguracija 6x4 ne "visi" prema naprijed baš zbog dva pogonska mosta iza- to je svojstveno 6x2 solo kamionima i nekim tegljačima sa trećom podiznom osovinom dok je ta treća osovina dignuta.

Zbog svega navedenog i prikazanog sam mislio da ti je nešto iskočilo ili nije sjelo na mjesto kako treba kod montaže modela, a u stvari je tako proizveden. Sada je i meni sinulo kada sam vidio model od zlaje da je to tako proizvedeno.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Thommo kaže:
Ovaj moj svjetlo plavi je Motorart: <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=592" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=592</a>

Eeeeee pa da...... sjećam se rasprave da li je ispravna kompozicija, tj dvojba radi osovina na tegljaču i prikolici...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Telige, malo sam pogledao Motorart FH-jca, u biti ona bočna plastika od jednog komada između kotača, koja je spojena s "platformom" ispred sedla, može još ići dolje koji mm. Malo sam ju stisnuo prstom...

FH_Mot.jpg


... i meni to sad izgleda dosta bolje! ;)

Možda i Zlajini imaju istu falingu. :>idea:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ajmo sad malo u Nizozemsku! (Iako su gazde Ameri, ali nećemo sad cjepidlačiti... :D )

DAF kamioni dosta su rijetki na našim cestama, pa dosta nevjerojatno zvuči činjenica da su DAF tegljači već dvije godine najprodavaniji u Europi! :shock:

Evo jednog "jubilarca" - ovaj kamiončić je napravljen povodom proslave 40. godina zagrebačkog kluba željezničkih modelara - KŽMZ-a. Mislim da je prste u izradi imao naš Mr. Coyote, pa ako mu se da reći par riječi... ;)

DAF 95 XF

2011-03-23_DAF_KZMZ2.jpg


2011-03-23_DAF_KZMZ4.jpg


2011-03-23_DAF_KZMZ5.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
DAF 3300 6x2, od Herpe.
Mađarska RABA je imala licencu za ove kamione, pa su bili česti na našim cestama s RABA logom.

2011-03-13_C-ulov20.jpg


2011-03-13_C-ulov21.jpg


2011-03-13_C-ulov22.jpg


2011-03-13_C-ulov23.jpg


I moj treći DAF, 95 - 500. Također Herpa.

2011-03-23_DAF_955.jpg


2011-03-23_DAF_954.jpg


2011-03-23_DAF_95_a8.jpg


2011-03-23_DAF_95_a3.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Ovakve prve 95-ice sa SSC (super space cab) i 500 ks su bile pravi rariteti na cestama, doduše tada(početak 90-ih) ni DAF-ovi nisu bili toliko popularni kao danas,a ni kvalitetni u usporedbi sa današnjim DAF-ovima.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
djzlaja kaže:
čini mi se da je i jedan od moja dva isto ovako zapiknut prema naprijed kao što ti je telige gore komentirao pa me to ponukalo da upitam???? :)

Ma odmah je to meni bilo sumljivo jer je samo jedan od moja dva bio zapiknut prema naprijed, pa sam pretpostavio da je telige u pravu kad je kroz šalu upozorio na most :)

Thommo kaže:
Možda i Zlajini imaju istu falingu. :>idea:

Jeste, popravio sam i ja ; to ja taj kineski "štih" pri sastavljanju.. kod mene samo nije bila dobro legla plastika što podupire pogonske kotače.. samo malo odvio šaraf i stisnuo prstima pa zategao i to je to..

Ma oprostiti ćemo im ipak su modeli ko bombončič..i jako pristupačni cijenom :palci_gore:
Inače tko traži perfekciju može kupiti Herpine točkove i zamijeniti i to je to.. (iako su i meni ovi zadovoljavajući, ipak je to statični dio makete ili za izložbu na polici a ne za vozanje :) )

E, da Thommo ovi DAF-ovi su :palac_gore:, koliko toga ima u tebe (mislim na cestovnjake inače) :??: Ima li još modela?? ima li kakva skupna fotka??? :molitva
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Danas sam se kratko našao s kolegom Speedom na piću, pa sam obećao staviti par novih modela iz kolekcije.
Sva tri još čekaju na montiranje retrovizora! :andjel:

Najprije, jedan AWM Volvo FH 12 s poluprikolicom za prijevoz kontejnera.

Vo_Mb2.jpg


Vo_Mb1.jpg


Vo_Mb3.jpg


Interesantno, da na kabini piše "FM 12 Globetrotter". Greška proizvođača?
Kontejneri su inače jako detaljni, stvarno dobro izgledaju.

Zatim jedan meni prekrasan Herpin Volvo, FH u bojama velike austrijske firme "Gebruder Weiss".

Vo_Mb5.jpg


Treća osovina na kamionu je podignuta.

Vo_Mb4.jpg


Vo_Mb6.jpg


Za usporedbu, Herpa i AWM Volvo modeli:

Vo_MbB.jpg


Vidi se razlika nijanse "Gebruder Weiss narančaste" i "Hapag-Lloyd narančaste".
 

Thommo

 
Osoblje foruma
A s ovom bi kompozicijom i kolega John mogao biti zadovoljan... >:D:

Dugo mi već stoji ova Carnehl dvoosovinka, a uz Weiss Volva sam povoljno izbidao i Actrosa troosovinca. Slika na aukciji je bila mala, pa se nisam nadao nekom extra modelu. A kad ono: Actros MP2 2558, V8! Potpuno nov, savršeno očuvan model.

Vjerojatno je i "prejak" za vuču ove kiperice - planiram nabaviti neku višeoosovinsku labudicu za njega, tu bi se snalazio k'o riba u vodi. :D Ali kad nema posla s prevlačenjem specijalnih tereta, zašto ne bi preveo koji kubik agregata ili iskopa?! ;)

Vo_Mb7.jpg


Vo_Mb8.jpg


Vo_MbA.jpg


Vo_Mb9.jpg
 

speed2

Član foruma
Thommo kaže:
Interesantno, da na kabini piše "FM 12 Globetrotter". Greška proizvođača?
Kontejneri su inače jako detaljni, stvarno dobro izgledaju.


Ma da, greška proizvođača modela. Gledao sam slike pravih FH od te firme, vidim da na njima piše FH 12, kao što i jesu.
 

Gligi

Član foruma
Odlicni noviteti kolega, izdvojio bi Volvo-a od "Gebruder Weiss"-a, mada i actros je po mojoj meri :) Takodje u zadnje vreme mi je dosta zanimljiv prevoz kontejnera, pre neki dan su mi stigle dve poluprikolice za prevoz istih. Sad me interesuje da li znas ili mozes da uporedis Herpine kontejnere sa AWM-ovim, da li su istih dimenzija i da li mozda pasu na razlicite prikolice?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Thommo kaže:
Evo jednog "jubilarca" - ovaj kamiončić je napravljen povodom proslave 40. godina zagrebačkog kluba željezničkih modelara - KŽMZ-a. Mislim da je prste u izradi imao naš Mr. Coyote, pa ako mu se da reći par riječi... ;)

DAF 95 XF

2011-03-23_DAF_KZMZ2.jpg

Auuu, debelo kasnim...
Da, ja sam osmislio i dao isprintati ove naljepnice koje su išle na ove modele.
Uglavnom dizajnerski zadatak je bio vrlo jasan: Mora se vidjeti da se radi o 40-toj obljetnici kluba, mora sadržavati logo kluba i mora imati prepoznatljiv HR štih.
Radi se o "Yeftilen" modelima, pa na šlepi nije bio potreban decal jer je savršeno flah i išlo se na jeftiniju verziju samoljepivih naljepnica, a tisak je otporan na vodu (i vino :zvizdi: )
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Malo da se odmaknem od kamiona... Pred neki dan sam dobio ova dva klasična ljepotana.

IMG_3462.jpg


Mini Cooper je Herpin, jako lijep i detaljan modelčić.

Alfa Romeo Giulia TI, klasična Alfa iz 60/70-ih, je krasan model od Brekine. Naručio sam ga od Piccola, ali po primopredaji ispalo je da to nije narudžba već poklon! :crvenilo: Hvala lijepa kolega, dok se ne odužim! :win1: :palac_gore: :palac_gore:

Još par slika, a u društvu se našao i još jedan klasik, Renault 4 od Herpe. Pravi "ménage à trois" iz sedamdesetih, tj. perioda mojih operacija (TM)! ;)

IMG_3463.jpg


IMG_3460.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh