Trava - static grass

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Haha desava se Drazenski da hoce da pecne struja..kad sam pre par godina pravio ovaj aparat drugara je opalilo pa mu se kosa na glavi najezila!

Ovde ocigledno ne mogu pronaci odgovor pa sam smislio foru da pogledam neke snimke URADI SAM na YT I postavim autoru pitanje gde da kupim gen.visokog napona I to je to!
Sa ebay-a mi se vise ne kupuje jer sam do sad kupio par puta I to nista ne radi ili nije za nasu svrhu..
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja imam resenje za ove probleme:yes ....Guten Tag! Bitte geben'NOCH 60135 Grass master 2.0 with 20 KV' und NOCH 07066 Gräser Profi Set für Grasmaster 1,5 mm und 2,5 mm.

Malo sale nije na odmet:hihihi:

Moje je misljenje da je aparat preskup ali nema nista skuplje od nerviranja i nezadovoljstva uradjenim poslom.Ovaj aparat i trava su namenjeni za to i sve ostalo je budzenje.Sam aparat ima vise mrezica za razne vrste rastinja.Moze to i hand made ali ipak su inzenjeri NOCH a napravili prave mere jacine struje a sto je mozda najvaznije same mrezice(ima ih tri u kompletu) su predvidjene za to rastinje.Ako su makete vece onda netreba razmisljati i jednu loxu na dobos staviti zarad dobrog izgleda a i trava da se nebaci na kraju jer i ona kosta.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pogledas malo po netu i vidis da je vecina njih napravila svoj uredjaj a ne kupila od Noch-a..koji je katastrofa skup i kosta svega 20$ da se napravi!
Jednostavno necu da dajem tolike pare..te mrezice mogu da nadjem po maketi imam ih u milion varijanti!

Sam uredjaj kosta 10-15$ nego ja sad ne znam koji da kupim pa sam se setio da postavim pitanje nekom sa YT i to bi trebao da bude kraj mog trazenja ovog el.sklopa!

Na YT ima gomila snimaka kako napraviti generator visokog napona..a sto se tice nerviranja,za 120E cu se nervirati jos godinu dana ako treba jednostavno necu da platim toliko i tacka! To je pljacka:glup
 

Martin

Poznati forumaš
Osim toga, ove koje se kod nas prodaju, izvorno su napravljene za 2 A bateije po 1,5 V, a mi svi koristimo četvrtastu od 9 V, što u konačnici (ne baš linearno) podiže i izlazni napon.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Osim toga, ove koje se kod nas prodaju, izvorno su napravljene za 2 A bateije po 1,5 V, a mi svi koristimo četvrtastu od 9 V, što u konačnici (ne baš linearno) podiže i izlazni napon.
Stavljao sam ja i veci napon ali jedva sam dobio 800 volti..plus mi je drugar menjao neke diode da poveca napon ali dzabe!
Moguce da je to neki krs od muholovke!
 

Martin

Poznati forumaš
Stavljao sam ja i veci napon ali jedva sam dobio 800 volti..plus mi je drugar menjao neke diode da poveca napon ali dzabe!
Moguce da je to neki krs od muholovke!
Kako ste to mjerili? Jer, mjerit takvu vrstu napona nije baš jednostavno, npr, unimerom ili sl.... Najbolji način je vidjeti koliko jako "udara" - ja sam to slućajno probao, pa, čini mi se da je milion volti.....
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kako ste to mjerili? Jer, mjerit takvu vrstu napona nije baš jednostavno, npr, unimerom ili sl.... Najbolji način je vidjeti koliko jako "udara" - ja sam to slućajno probao, pa, čini mi se da je milion volti.....
Ovaj drugar je vrhunski elektronicar i doneo je sa Elektrane neki aparat i merio je bez problema! Ne secam se koji je aparat u pitanju..
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
http://www.wobyhaus.co.rs/ Proveri gde ti je najblize i pozovi da se raspitas o detaljima ;)
Pejc pogledao sam stranicu..skoro ni na jednom aparatu za ubijanje insekata ne pise podatak o voltazi sem na jednom najvecem aparatu koji ima izmedju 1800v i 3500v pa predpostavljam da je onda voltaza na muholovki dosta manja! Mada ne mora da znaci..
 

Pejc

Veteran foruma
Pejc pogledao sam stranicu..skoro ni na jednom aparatu za ubijanje insekata ne pise podatak o voltazi sem na jednom najvecem aparatu koji ima izmedju 1800v i 3500v pa predpostavljam da je onda voltaza na muholovki dosta manja! Mada ne mora da znaci..
Ja sam gledao pre neki dan muholovku u radnji i na njoj piše da je od 3000 V. Koja je stvarno voltaža nemam pojma...
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ko ce ga znati..Kinezi svasta pisu na svojim proizvodima! ;)

Zvao sam Wobyhaus i oni kazu da ta muholovka oslobadja naelektrisanje makroskopskog karaktera.

Sto znaci da moze da ima naelektrisanje −1/3 ili +2/3. a pozitron +1, antiproton -1.To nije dovoljno da podigne brk na tvojoj macki.

Mislim da je bolje da uzmes lenjir i da trljas po kosi ili macki i rezultat ce biti bolji.:hihihi: Nebi me cudilo da jednog dana ovarbas macku u zelenis i tako je postavis umesto brda.:crazy: Nemoj je oderati molim te;)

Potrudicu se da ti nadjem neki polovnjak od NOCH idem sad u Austriju.Tamo to sad rasprodaju.Vec sam nasao rudnik;)
 

Pejc

Veteran foruma
Zvao sam Wobyhaus i oni kazu da ta muholovka oslobadja naelektrisanje makroskopskog karaktera.

Sto znaci da moze da ima naelektrisanje −1/3 ili +2/3. a pozitron +1, antiproton -1.To nije dovoljno da podigne brk na tvojoj macki.

Mislim da je bolje da uzmes lenjir i da trljas po kosi ili macki i rezultat ce biti bolji.:hihihi: Nebi me cudilo da jednog dana ovarbas macku u zelenis i tako je postavis umesto brda.:crazy: Nemoj je oderati molim te;)

Potrudicu se da ti nadjem neki polovnjak od NOCH idem sad u Austriju.Tamo to sad rasprodaju.Vec sam nasao rudnik;)
Ja rekoh da drugari vec koriste tu muholovku i, za sad su, prezadovoljni. A uradili su mnooooogo maketa i diorama vec ;)
U svakom slucaju je polovnjak od Noch-a dobitna kombinacija :)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Zvao sam Wobyhaus i oni kazu da ta muholovka oslobadja naelektrisanje makroskopskog karaktera.

Sto znaci da moze da ima naelektrisanje −1/3 ili +2/3. a pozitron +1, antiproton -1.To nije dovoljno da podigne brk na tvojoj macki.

Mislim da je bolje da uzmes lenjir i da trljas po kosi ili macki i rezultat ce biti bolji.:hihihi: Nebi me cudilo da jednog dana ovarbas macku u zelenis i tako je postavis umesto brda.:crazy: Nemoj je oderati molim te;)

Potrudicu se da ti nadjem neki polovnjak od NOCH idem sad u Austriju.Tamo to sad rasprodaju.Vec sam nasao rudnik;)
Aco da znas da to sa lenjirom nije losa ideja..moze i neka plasticna cev!
Cev od usisivaca se takodje dobro naelektrise,podigne mojoj W svu kosu..nekad i suknju:D..pa ja virim ispod da da!
Ajde ako bi nasao neki polovnjak to bi bilo super..bicemo u kontaktu preko vibera dzibera ili skype pa cemo vidjeti!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja rekoh da drugari vec koriste tu muholovku i, za sad su, prezadovoljni. A uradili su mnooooogo maketa i diorama vec ;)
U svakom slucaju je polovnjak od Noch-a dobitna kombinacija :)
Ovaj tip iz UK nece da salje za Srbiju..nisu mi jasni prodavci na ebay koji prodaju samo u svojoj zemlji a ebay je trgovina za celu planetu!
Miran sam tip..ali bih takve pajsere isamarao!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh