Vitrine, police i ostala mjesta za držanje modela

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Teškoće s povezivanjem na forum

denis kaže:
...novu vitrinu sa 18 katova dužina police je 2,20 metara,jer mi stiže novih 50 vagona i 10 lokomotiva.Zamolit ču kolegu Nika da to dođe poslikat i pusti u širu javnost.

:eek:
Molio bih da se to cudo od vitrine uslika sto pre i odmah da nama ostalim jadnicima na uvid. klopa
I ja spremam "prosirenje" pa bih mozda mogao da ti ukradem ideju Denise. ;)
 

denis

Novi član
Re: Teškoće s povezivanjem na forum

Čim je napunim slikat ču je več sam je počeo punit pa sam morao sve nazad spremit u kutije neda žena dok se ne kupe stakla.Za sve one koji skupljaju kamione INFORMACIJA jučer sam u MANovom servisu kupio model četveroosovinskog kamiona za vuču specijalnih tereta.Jedan naš kolega sa foruma ga ima sa njime vuče onaj stari motorni vlak.Model je od HERPE i košta 157 kuna plus pdv.
 

klek

Član foruma
Vidim da nitko ne odgovara pa ako će pomoć jer sam vidio sličnu situaciju u MAN-u Radnička cesta ;)
 

denis

Novi član
Ispričavam se svima ne čitam forum ovih dana.Za kamione morate iči u Hrvatski Leskovac kraj naplatnih kučica u Lučkom,jer su teretni program preselili tamo.MAN ima i svoju shop stranicu i stvarno imaju veliku kolekciju modelarskih kamiona i autobusa ja baš ovih dana idem naručiti a u petak sam kupio još dva ona modela
 

Damir

 
Osoblje foruma
Davor kaže:
Kako bih rado iz ove vitrine odneo modele zelene boje sa žutim trakama. :D

Ali, to nije Njemačka epoha IIa DRG >:)
 
Last edited by a moderator:

Mija

Član foruma
Davor kaže:
Kako bih rado iz ove vitrine odneo modele zelene boje sa žutim trakama. :D
Za početak...
popcorn.gif
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Posto cu curicama uskoro da menjam namestaj u njihovoj sobi dosao sam na ideju da ovaj stari ne bacim vec da ga upotrebim za stalazu.
Evo kako je tek'o postupak "preobrazaja".

Ideja je da jednog od ovih ormara sa dimenzijama vis.202 x sir.80 x dub.28 cm izrezem i dobijem dva ormara sa dubinom od 7 cm.
Prvo sam izvadio vratanca i police i presekao ormar uzduz da bi dobio dva "okvira" sa dubinom od 7 cm:
a01DSC00349.JPG

... izrezao tunel-rupe na strani tih okvira koje ce da se spajaju jedna sa drugom:
a02DSC00949.JPG

Na red su dosle police; presekao sam ih uzduz i tako od jedne dobio tri:
a03DSC00939.JPG

Dobivene police sam prvo zasarafio za dobivene okvire da bi na kraju spojio okvire i dobio celinu.
Stalazu koju sam ranije koristio sam uspravio i i njoj zasarafio police tako da sam dobio jos 40 cm korisne sirine:
a04DSC01221.JPG

Kad sam bio gotov, dobio sam stalazu sa vis.202 x sir.200 x dub.7 cm.
Evo kako izgleda sa naredjanim modelima:
a05DSC01253.JPG

Staklo i vratanca ce se montirati kad se uhvati vreme i volja. ;)

PS: prilikom izrade sam mjerio i mjerio i na kraju opet ukakio! s:xx:
Slika govori sve:
a0DSC01250.JPG
 

Damir

 
Osoblje foruma
Pih, šta nije jedna od parnjača preširoka pa da je prosljediš u Rijeku :D
Ove nove makine u obliku zmije mi ne pašu ;)
Svaka čast na preoblikovanju namještaja :palac_gore: bitna je volja i ništa drugo :aplauz:
Te oble "tuneliće" prešmirglaj da dobiješ koliko-toliko pravilan oblik,a mjesta bez furnira obojaj bijelom bojom.
Ali,uvjek postoji ALI ;) imaš za kupiti bijelu furnir traku svakojakih širina koja ima na sebi ljepljivu smolu
pa samo odsjeci koliko ti treba i probaj zagrijati neki komad oblog željeza "cijev" i zapeglaj s njim furnir na tim tunelićima.
Pegla to ne može odraditi jer je prostor jako uzak.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Za sada nemam debelih parnjaca al' ako se u medjuvremenu udebljaju, saljem ti ih u RI. :D

Inace, ovo je privremena stalaza Damire, da mi modeli budu negde sklonjeni dok ne sredim maketu.
Nista vise necu doradjivati na njoj jer ce ona ionako zavrsiti na otpad.
Za ubuduce planiram nesto u ovom stilu, da stalaza bude iznad makete:
Cantiere31.jpg Cantiere29.jpg


Sto se onih "zmija" tice plavobijela je svedski X2000 koji je bio prvi SJ voz u kojem sam se ja vozio pa zasluzuje mesto kod mene.
Bjela je Rocov TD ICE 3 a tamnocrvena Rivarossijev VT.08 kojih planiram "prototipisati" u JZ
al' ih prvo trebam kompletirati jos sa pokojim vagonom.
 

klek

Član foruma
Malo perverzno ali svako radi po svom ukusu i mogućnostima.
Jedino mi nejde u glavu kad su modeli u dva reda koja je svrha police nije više ogledna :??:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh