Iskustva prilikom prodaje/kupnje

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:kolegi Mavericku i jedan :aplauz: za odrađeni poslić, na moje zadovoljstvo svakako, a nadam se i na njegovo. Usput, bilježim se za sljedeći put.
 

TransDanny

Član foruma
Sve pohvale kolegi @KAPO na odradenoj prodaji.
Vagoni su u izvanrednom stanju kao i opisani, te je pakovanje bilo za medalju.
Roba je stigla u rekordnom vremenu za Bec.
Veliko Hvala!
 

1borna

Veteran foruma
Zamisli trgovine sa robom bez cijene u izlogu...samoposlugu gdje za cijene doznaš tek na blagajni.....ili neku net-stranicu bez navedenih cijena?
Ovako vidim odmah dali je nešto prihvatljivo ili precjenjeno, ako mi je neprihvatljivo neću se cjenkati eda bi skinuo cijenu!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Pošto sam ja zadužen za podforum kupnja/prodaja evo da se oglasim ukratko:
Tko ne bude izkazao cijenu u oglasu taj isti oglas će biti obrisan od strane moderatora.
Mislim da je dovoljno kratko i jasno!?

Mislim da se sada više ne treba boriti oko toga idemo dalje kao i do sada.:palac_gore:
 

bubla

Član foruma
Ovom prilikom bi pohvalio kolegu SBB-CFF-FFS koji upravo prodaje tri ACME seta 24500 HŽ..
Odlučio sam postati ponosni vlasnik jednog seta koji su praktično neotvarani i u savršenom stanju..
Međutim kako kolega Filip nije kod kuće i vraća se tek za mjesec dana dotični se pobrinuo da ja dobijem svoj set i angažirao svoje
roditelje da mi ga dostave...
Trebam naglasiti da je set u mene, a on će novac vidjeti za 30 dana... :naklon::naklon::respect:
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Naš dragi kolega Pejc ima lijepu dioramu i lijepu kolekciju.
Po mojem mišljenju, jedino što mu fali, taj jedan detaljčić kako bi kompozicije digao na onu zeru višu razinu su kratki kuplunzi. :)
Ja sam osjetio potrebu da mu pošaljem kratkih kuplunga, pa eto, jesam. :)
Backov dućkas mi je blizu pa meni nije nikakav problem naručiti ih i kupiti ih.
Također, ako mogu za nekoga nešto napraviti, slobodno se javite, ako mogu pomoći, uvijek budem. ;)

Ne želim hvaliti sam sebe, eto, već je Pejc to napravio. :) :D
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Nakon punih godinu i 9 mjeseci, nakon svih potrošenih resursa strpljenja i razumijevanja, na tešku muku i jedvite jade došao sam do novčane protuvrijednosti za mojih 5 novih Frateschi lokomotiva koje sam onomad poslao bivšem forumaškom kolegi Siniju na prerade. Ne treba niti napominjati da su te lokomotive i dan danas u svojim kutijama kao i onda. Prerade bih valjda dobio sa posljednjim pomazanjem. Unatoč tome što Sini više nije član ovog foruma, smatram da ovaj osvrt o ovom izrazito ružnom iskustvu moram ovdje navesti kao upozorenje ljudima koji i dalje namjeravaju započeti nekakvu suradnju s dotičnim modelarom, ili radi onih koji možda trenutno i jesu u nekim poslovima s njim.

Mislim da je nepotrebno navoditi pojedinačno i taksativno kakvih sam se sve priča, laži i nebuloza naslušao, a neke od njih su mi izravno vrijeđale intelekt! Savjet svima: što dalje od tog lika!!

Ovom prigodom želim i pohvaliti našeg kolegu i prijatelja Dražena (draženzki) koji je nesebično i požrtvovno podmetnuo svoja leđa i preuzeo ovaj problem na sebe te mi je izravno pomogao da dođem do novca (protuvrijednost za mojih 5 lokomotiva) koji bez njega 100% sigurno ne bih vidio više nikad!

Ovako častan i karakteran kolega bi trebao biti za primjer svima ostalima! Hvala ti još jednom Dražene što si spasio mojih 300€!
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Relativno neugodno iskustvo je bilo i bezvezno špekuliranje kolege Gorana preko inboxa koje se rasteglo na gotovo 3 tjedna a vezano za kupnju ACME seta 24500 koji sam prodavao. Mislim da je suvišno govoriti što su osnove kulture, komunikacija! Treba komunicirati! Izjasniti se! Ako se odustalo od kupnje, to se lijepo napiše u poruci, zbilja ne boli! Ne odgovaranje i ignoriranje poruka je vrlo nisko i uvredljivo!
 

1borna

Veteran foruma
Dotični nekadašnji kolega Sini je prisutan i na drugim forumima te aktivno djeluje. Vidim također da je dosta članova odavdje prisutno i na tim forumima
pa je novijima takovo upozorenje dobro došlo. Ja sam na sreću nijesam imao nekih dogovora sa njime a da jesam nebih mu dao mira svugdje gdje je
nazočan!
U stvari mi je i pomalo žao što tako sposoban čovjek za prerade radi takove gluposti (da ne kažem prevare)....
 

hyperion

Veteran foruma
Nakon punih godinu i 9 mjeseci, nakon svih potrošenih resursa strpljenja i razumijevanja, na tešku muku i jedvite jade došao sam do novčane protuvrijednosti za mojih 5 novih Frateschi lokomotiva koje sam onomad poslao bivšem forumaškom kolegi Siniju na prerade. Ne treba niti napominjati da su te lokomotive i dan danas u svojim kutijama kao i onda. Prerade bih valjda dobio sa posljednjim pomazanjem. Unatoč tome što Sini više nije član ovog foruma, smatram da ovaj osvrt o ovom izrazito ružnom iskustvu moram ovdje navesti kao upozorenje ljudima koji i dalje namjeravaju započeti nekakvu suradnju s dotičnim modelarom, ili radi onih koji možda trenutno i jesu u nekim poslovima s njim.

Mislim da je nepotrebno navoditi pojedinačno i taksativno kakvih sam se sve priča, laži i nebuloza naslušao, a neke od njih su mi izravno vrijeđale intelekt! Savjet svima: što dalje od tog lika!!
U stvari mi je i pomalo žao što tako sposoban čovjek za prerade radi takove gluposti (da ne kažem prevare)....
Slično iskustvo imam ja s jednim likom koji nije forumaš niti se bavi modelarstvom, no od tako visoko obrazovanog čovjeka nikad ne bi očekivao da se radi o šupčini (@Pejc , to je onaj o kojem sam ti pričao).
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Hyperion moraš navesti ime toga jasno i glasno, da upozoriš druge, inače ovaj post nema smisla.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh