Iskustva prilikom prodaje/kupnje

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ova rubrika se zove "ISKUSTVA prilikom prodaje i kupnje" a ne "pohvale i priznanja"!

Dakle navesti treba i sva negativna i ružna iskustva i razloge odnosno osobe koje su do njih dovele.
 

1borna

Veteran foruma
Je, to je nažalost surova stvarnost!
Nismo svi mi dobri i pošteni ali smo nažalost često i naivni pa "popušimo". Oni drugi s često dobro sakriju iza simpa face ili lijepih riječi.
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Relativno neugodno iskustvo je bilo i bezvezno špekuliranje kolege Gorana preko inboxa koje se rasteglo na gotovo 3 tjedna a vezano za kupnju ACME seta 24500 koji sam prodavao. Mislim da je suvišno govoriti što su osnove kulture, komunikacija! Treba komunicirati! Izjasniti se! Ako se odustalo od kupnje, to se lijepo napiše u poruci, zbilja ne boli! Ne odgovaranje i ignoriranje poruka je vrlo nisko i uvredljivo!

sto se tice kolege gorana, mi vec godinama trgujemo, mogu samo dodati ... 5+ :palac_gore:

pozz, thx
:crazy:
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Je kolega SBB je u pravu, zadnjih dana sam dosta aljkav oko foruma i oko odgovaranja pa me nakon pp-a svi zovu na mob inače nikako ne bi komunicirali
Ostao sam malo kratak sa lovom jer su neke stvari oko otvaranja izložbe povukle jako puno love i ispričavam se što se nisam na vrijeme javio no svi koji me znaju znaju isto da ja brzo skupim lovu i nikad mislim da ne ostanem dužan
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
niko kaže:
sto se tice kolege gorana, mi vec godinama trgujemo, mogu samo dodati ... 5+ :palac_gore: pozz, thx :crazy:
ne znam šta mu se onda ovdje desilo, ako je shvatio da ipak neće moći financijski to podnjeti ili iz nekog drugog razloga, to se kaže! A ne šuti se!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nakon punih godinu i 9 mjeseci, nakon svih potrošenih resursa strpljenja i razumijevanja, na tešku muku i jedvite jade došao sam do novčane protuvrijednosti za mojih 5 novih Frateschi lokomotiva koje sam onomad poslao bivšem forumaškom kolegi Siniju na prerade....
Mislim da je nepotrebno navoditi pojedinačno i taksativno kakvih sam se sve priča, laži i nebuloza naslušao, a neke od njih su mi izravno vrijeđale intelekt! Savjet svima: što dalje od tog lika!!
...
Na žalost svima onima koji su mislili da će objavljivanje naših neprijatnih iskustva sa navedenim "kolegom" doneti pozitivne preokrete u njegovom ponašanju, iz iskustva kolege SBB-CFF-FFS vidimo da od toga nema ništa.
Po ko zna koji put se pokazuje da je ona stara "vuk dlaku menja ali narav ne" istinita.

Jednom sam opomenuo ali ne škodi da to uradim još jednom:
sve kolege koji se spremaju na neki "biznis" sa ovim majstorom svog zanata zvanog Sini,
nek prvo dobro osmisle i pronađu način kako da se osiguraju da će robu dobiti natrag
pa tek onda nek mu istu predaju.

Uprotivnom će jednostavno ostati praznih ruku!

.
 

Pejc

Veteran foruma
Ja stvarno ne razumem šta je sa ljudima u poslednje vreme. Pravila foruma u vezi postavljanja oglasa su takva kakva jesu. Ako nekom ne odgovara nešto ne postavlja oglas i mirna Bačka ;) Administracija foruma svakako nema nikakvu korist od postavljanja oglasa.
U poslednje vreme je sve više bespotrebnih rasprava koje ničemu ne doprinose a narušavaju pozitivnu atmosferu na forumu.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Moje je mišljenje da je forma za oglas prijeko potrebna! Ali smatram također da je bespotrebno i glupo svaki put pisati naputak prije relevantnog podatka! Npr. Predmet oglasa: Set 24500 ACME, ovo "predmet oglasa:" je blesavo svaki put pisati pa onda još tako do dolje sve naputke za obrazac. Suvislo bi bilo, pridržavati se forme takve kakvom su je zadali admini naravno, ali bez pisanja naputaka, kao što sam uostalom svoj zadnji oglas i sam postavio na taj način. Dakle otpratio sam formu do kraja kako je zadano, ali bez pisanja naputaka s dvotočkom. Bedasto je!
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Suvislo bi bilo, pridržavati se forme takve kakvom su je zadali admini...
Forma je proizašla na osnovu sugestija a i slobodno da kažem poplake članova koji koriste taj deo Foruma tj prodaju/kupuju.

Bilo je slučajeva da kupac ne bude zadovoljan kupovinom jer u oglasu nije bila navedena neka informacija za koju je prodavac mislio da je nevažna pa ju nije postavio
za razliku od kupca za kojeg bi ta informacija bila važna a koju je isto ustanovio prilikom pregledavanja tek pristigle kupovine.
Onda kupac želi da vrati kupljeno, prodavac je nevoljan da to primi natrag i vrati pare pa nastaju "situacije".

Ukoliko se sa formom postiže da bude manje ovakvih "situacija" onda ista odlično obavlja "zadatak".
Što se mene tiče, mislim da uvek bolje napisati jednu informaciju više (makar i nebitnu) nego jednu manje. :palac_gore:
.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Meni je totalno sve jedno da li ce biti obrasca ili ne..vidim sta se prodaje i ako me interesuje ja cu se javiti na PP! ...ali ja nisam merodavan da li je to ok ili nije jer je meni uvek sve jedno:glup:glup:hihihi:
Ali je cinjenica da je sad dosta preglednije i bas lepo izgleda kad se obrazac popuni..sav info je vidljiv!
 

Davor

Veteran foruma
Forma je proizašla na osnovu sugestija a i slobodno da kažem poplake članova koji koriste taj deo Foruma tj prodaju/kupuju.
Cela suština je u tome. Teško da bilo kome nedostaju oglasi tipa: prodajemvagonpolovanskoronovpovoljnodosadneviđenokontaktkodkrivevrbejavitese
 

Davor

Veteran foruma
Dakle, moje iskustvo sa čovekom o kojem je pisano u Malo zabave, vlasnikom "najveće i najlepše makete" u centralnoj Srbiji.

Boki, radi se o Miroslavu iz Belušića, Miki je kralj, pogledaj ga na fejsbuku. Pozivam Saleta iz Kragujevca i Gagija da se jave. Maketa je čudo, moja joj ne može parirati :)

Treba obratiti paznju na njega, da mu u trgovini niko nista ne daje bez para.
Porucio je nesto od mene Pika i kao nema para. Naravno nista mu nisam poslao. Cekao sam da skupi pare pa da saljem, u medju vremenu je toliko bio naporan da mu prodam nekome posip, da sam mu rekao salji da pokazem ljudima pa da vidimo. To je
bilo pre par dana i juce mi covek kaze da mu saljem njegovih 1000 din. A duguje mi za robu koju je porucio 7500 din. A poruka dnevno od njega oko 10 kom od kad je porucio Piko šine kao da smo najbolji drugari. A ja jos hteo da mu pomognem. Znaci oladite ga inace ste ugasili.

Javio mi se na oglas zainteresovan da kupi vagon koji sam prodavao. Kako mu nisam odmah odgovorio, poslao je još desetak sms-ova u jednakim vremenskim intervalima od nekoliko minuta. Pri tome, pokušavajući (neuspešno) da spusti cenu za trećinu.
Shvativši ko je, nisam dozvolio nijednu drugu opciju plaćanja osim pouzećem i na sreću sve je prošlo OK ali mislim da ću ga u buduće izbegavati.

Boro, jeli ti ponudio pesak za maketu na prodaju? Kada sam ga pitao koliko ima, odgovorio mi je 100 kg :hahahaha:.

I meni je nudio isto. Kaže, ni Noch nema tako dobar posip.
 

marinac

Član foruma
Moram da se uključim kad je ovaj tip u pitanju... A nisam do sada video da se već pisalo o Miroslavu.
Imao sam posla sa gooomilom ljudi, ali ovako nešto nisam sreo ni pre ni posle "saradnje" sa njim.
Meni je konkretno naručio preko 100 EUR Herpinih stvari koje sam čekao više od 2 meseca da preuzme. I pri tom me izbegavao ta 2 meseca (pozive, poruke). I taman kad sam se oprostio od para, jer ono niko drugi ne ni kupio, javio se.
Uglavnom ne kritikujem, sa svakim nadjem neko rešenje, ali ovde sam baš ostao zatečen. Nekultura, nepismenost, neiskrenost.
Odrasli ste, pa sami odlučite da li će te sarađivati sa dotičnim, ja samo predlazem - NE... ;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Hahaha tip je nestvaran..mene je izbacio iz njegove grupe na FB a tako sam se sladio njegovim slikama na tepihu;)
Veoma je bezobrazan sto se tice placanja a pogotovo sto podcenjuje rad i vrednost predmeta prodaje..nema potreba da se saradjuje sa ovim tipom da se ne bi gubili zivci za dz!
PS:Mene je jednom zvao u pola 1 nocu:o
 

hyperion

Veteran foruma
Hahaha tip je nestvaran..mene je izbacio iz njegove grupe na FB a tako sam se sladio njegovim slikama na tepihu;)
Veoma je bezobrazan sto se tice placanja a pogotovo sto podcenjuje rad i vrednost predmeta prodaje..nema potreba da se saradjuje sa ovim tipom da se ne bi gubili zivci za dz!
PS:Mene je jednom zvao u pola 1 nocu:o
Komanda 5. korpusa JNA na FB možda?
Nije on jedini pacijent. Nedavno sam imao posla s jednom budalom koji nikog ne ceni, ne poštuje, ne ceni tuđe vreme i nakon zahebancije sam mu napisao, šta mu ide. A on meni slao sms poruku u 0:30 da trebam psihijatra i tako.
 

Hauptbahnhof

Novi član
Dobar dan...Svima
htedoh ovde napisati svoje iskustvo...
ja necu spominjati do sada da sam saradjvao sa mnogo ili malo ljudi to je na drugima da odluce
ali imam veoma Bogato iskustvo..
Sto se tice Miroslava iz Belusica novac mi je ostao duzan ..ali ajde sve razumem
ne mozemo svi biti istog intelektualnog nivoa...
sta meni nije jasno
nazalost on nije jedini...
Odlicno mislenje imam o Bori iz Obernovca i o Aci33...
;):party:
da nebih ovde napisao i produbljivao temu
ali kada bih to zaista ucinio nekima nebih bilo dobro
zato i ne zelim
Ja sam covek koji na sve gleda drugacije
Pozdrav:ples2:
 

Pejc

Veteran foruma
Dobar dan...Svima
htedoh ovde napisati svoje iskustvo...
ja necu spominjati do sada da sam saradjvao sa mnogo ili malo ljudi to je na drugima da odluce
ali imam veoma Bogato iskustvo..
Sto se tice Miroslava iz Belusica novac mi je ostao duzan ..ali ajde sve razumem
ne mozemo svi biti istog intelektualnog nivoa...
sta meni nije jasno
nazalost on nije jedini...
Odlicno mislenje imam o Bori iz Obernovca i o Aci33...
;):party:
da nebih ovde napisao i produbljivao temu
ali kada bih to zaista ucinio nekima nebih bilo dobro
zato i ne zelim
Ja sam covek koji na sve gleda drugacije
Pozdrav:ples2:
Kazite slobodno kolega, da svi znamo od koga da se cuvamo. Zato ova tema i postoji ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh