D294/295 Jugoslavija Express

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
E, odlično! :palac_gore:
Prema ovome (i članku iz tvog prethodnog posta), ispada da je ovih nekoliko 90x i 91x od 1988. ipak moglo završiti u Bg i biti uvršteno u YuEx...

E sad je pitanje da li se to "spajanje" ŽTP-a dogodilo baš 1988. ili nešto kasnije. :hmmm
 

damir661

Veteran foruma
Desilo se nešto kasnije. Predpostavljam da se formalno integrisanje ŽTO KP,NS i Bd u jedinstveni ŽTP Bd desilo u drugoj polovini 1989. kada je promenjen ustav SR Srbije, dok je praktično trajao još koju godinu. Tada su se već oznake pripadnosti ŽTO, menjale u ŽTP Bd.
 

nik

Veteran foruma
una foto del 295 Jugoslavia Express Francoforte-Belgrado, sempre dell'87.

1987-00-002g.jpg


http://www.ferrovie.it/forum/viewtopic. ... 1&start=30
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jedan beogradski AB vagon starije generacije, u sastavu D294 Jugoslavije Express:

Ulm 06.07.1989, JŽ AB 51 72 39-80 643-6:
(photo: Rolf Wiemann)
 

Attachments

  • JZ AB  .jpg
    JZ AB .jpg
    102.9 KB · Pregleda: 115

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Kad bi ACME njega napravio onda bi imali i stare Al/ARl vagone...
Lako moguće da ga i naprave! Čudi me, da tu verziju nisu odmah u početku uzeli u obzir.... :??:
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
Kad bi ACME njega napravio onda bi imali i stare Al/ARl vagone...
Lako moguće da ga i naprave! Čudi me, da tu verziju nisu odmah u početku uzeli u obzir.... :??:

Čudi i mene jer ako to ne naprave nisu trebali ni "stari" sa 10 prozora; Zagrebački kušet u YuEx je mogao biti novi sa prekinutom crtom a ljubljanski Bl onaj koji je izašao solo početkom ove godine. Zbog dva vagona koje je moguće supstituirati nisu morali raditi novu karoseriju, kočnice, pod i generator. Svejedno zanimljivo je (i ne sviđa mi se) da su već na početku pokazali (sivi neofarbani modeli na sajmu; zajedno sa obje forme mimara vagona) samo one najavljene tri verzije ali ne i ovu četvrtu. :S:

P.S. Na ovoj tvojoj slici iz ljeta 1989. je uz stari beogradski ABl i novosadski Bl (MD52), naravno ZELENI!
 

nik

Veteran foruma

Attachments

  • HZ-JZ_D295_Dortmund-Vinkovci_1990[1].jpg
    HZ-JZ_D295_Dortmund-Vinkovci_1990[1].jpg
    118.4 KB · Pregleda: 30
  • HZ-JZ_D295_Muenchen-Zagreb[1].jpg
    HZ-JZ_D295_Muenchen-Zagreb[1].jpg
    137.5 KB · Pregleda: 29

wiggum

Veteran foruma
OT:

Zna li netko gdje su sve te JŽ table završile? Pa i one HŽ iz ranih 90'-ih? Jer one sumnjam da su bile pokradene ko trenutne plastične, već ih je HŽ sam uzel iz upotrebe van. Dakle to je bila poveća količina tabli koja je tražila zbrinjavanje.. Smetlište je najočitija opcija, ali da li možda neke HŽ čuva za muzej ili slično? Ili su negdje zaboravljene u podrumu?
 

Vedi

Član foruma
wiggum kaže:
OT:

Zna li netko gdje su sve te JŽ table završile? Pa i one HŽ iz ranih 90'-ih? Jer one sumnjam da su bile pokradene ko trenutne plastične, već ih je HŽ sam uzel iz upotrebe van. Dakle to je bila poveća količina tabli koja je tražila zbrinjavanje.. Smetlište je najočitija opcija, ali da li možda neke HŽ čuva za muzej ili slično? Ili su negdje zaboravljene u podrumu?

Muzej? Podrum? Ne vjerujem..

Vjerojatno su završile u nekim metalnim kontejnerima sa sitnim metalnim otpadom u CIOS-u...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kaub 15.08.1989., u sastavu sa beogradskim kušetom starijeg ex DB tipa (Bcm241):
(photo: W & H Brutzer)
 

Attachments

  • Kaub 15-08-89.jpg
    Kaub 15-08-89.jpg
    646 KB · Pregleda: 168

gradina73

Član foruma
Pozdrav,

evo i od mene jos nekih starih slika koje sam pronasao, oba puta je D 295 Jugoslavija-Express, jednom u Vinkovcima i ove druge dvije su u Beogradu.

Vinkovci, august 1989
D295_JugExp1989_vinkovci1.jpg

D295_JugExp1989_vinkovci2.jpg


Beograd, august 1989
D295_JugExp1989_beograd.jpg

D295_JugExp1989_beograd1.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
gradina73, dobrodošao na forum! ;)

Zahvaljujemo na izuzetnom doprinosu ovoj temi! :palci_gore:

Taman pred skorašnji izlazak prvih H0 setova ovog vlaka....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jel' mene to oči varaju, ili u sastavu na drugoj slici vidim plavi InterCity buffet/restoran vagon?
 

damir661

Veteran foruma
Sky kaže:
Jel' mene to oči varaju, ili u sastavu na drugoj slici vidim plavi InterCity buffet/restoran vagon?
Pa vrlo moguće da je bio umesto WR-a.

Mene više interesuje OeBB Post vagon odmah iza lok, jel on vopzio na Beograd-Salcburg?
Jel zna neko kakav je bio sastav Jugoslavije od Beograda do Zagreba, jel imao kola koja su išla samo do ZG?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh