Zlajina HO kolekcija vojnih vozila

hyperion

Veteran foruma
tenk od Majorettea nije sigurno ko ovi skupi al pošto ih imam par komada (njih i oklopnjaka) šteta je ne iskoristit, a mjerilo je mislim 1:82 :) isto imam i Unimoga 1:82 valjda se može provuć u HO

Imam i ja majorette unimog u mjerilu 1:82, a uz to imam i dva matchbox unimoga 1:84 i razlike s 1:87 uopće nema. Može proći bez problema.

Da znaš kolko toga imam a nisam poslikao, ajoojj... haha. Opreme i vozila kojekakvih za sigurno 2-3 makete ili u najmanju ruku diorametime ;)

Polako, jedan po jedan ih slikaj. :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma ako su u tim mjerilima kako pisete onda nema problema ;)
Kolega Man slike na sunce obavezno..ako nemas temu laganoje otvori i polako ..
Bas me zanima sta majorette ima u ponudi....
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Btw. već kad pišem odma da pitam :D kak ovi Herpini kotači dolaze? jel spojeni na osovine odma, ili dobiješ samo kotače, ili ima više verzija? Imam super ideje za prerade u koje ću uskoro krenut (čekam još neki repromaterijal :) ) pa bi htio stavit te Herpa kotače da to izgleda ok..
Stignu namontirani s željznom osovinom al se sve lako rastavlja..
Imaš 3 različita seta vojnih kotača..poslati ću ti pp s linkovima...;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
nedavno stigoše URAL i ZIL 131 s agregatima;
iako meni ustvari treba za poletnu stazu uz MIG-ove ovo tj nadogradnja za "startanje" MIG-ova:
ural_4320_uwr3277_7lechnica.jpg

uopće loše neizgleda ni ova kombinacija.. iako su više za napajanje neke bazne radarske postaje i sl.. no dobro:

20140321_210123.jpg


20140321_205951.jpg
 

wagenman

Član foruma
Odlično Kolega. Jedino što bih dodao je da na cevima topova i tenkova izbušiš nekih 5mm ;) Ja sam to radio na 1:72 i odlično izgleda :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Odlično Kolega. Jedino što bih dodao je da na cevima topova i tenkova izbušiš nekih 5mm ;) Ja sam to radio na 1:72 i odlično izgleda :)

Hvala hvala :)

a za te cijevi je bilo negdje već spomena (možda si čak i ti pisao al je nestalo zbog pada foruma)
tada sam već o tom razmišljao ali u 1/87 su cijevi tako tanke da je dosta teško to izvesti.. razmišljao sam možda tankom ugrijanom iglom probati..
al to je dosta zeznuto jer je tanko pa nemogu dobiti geometriski pravilnu cijev a i izvedivo je možda samo do max 3 mm tj onoliko koliko ide onaj zadebljani vrh kraja cijevi..
tako da sam još u dilemi po tom pitanju :(
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Na ebayu aukcija (ovaj Ural i Zil sto imaju agregate) cijena.. mislim da su bili do 20ak eur po komadu..
Meni su bili interesantni zbog nadogradnje.. ovo su stari tj prastari kit-ovi na sastavljanje.. danas ima u ponudi od Herpe i Ural i Zil daleko daleko kvalitetniji za te novce no ja sam htio bas ove :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
danas sam prekopavao zalihe...
malo " domaćih oklopnjaka" dva komada čekaju sastavljanje..
ići će kao ex JNA u HV make over..
znam za jedan vojne policije.. no ako netko ima bilo kakve foto dokumentacije nek se javi.. može i na pp ;)


20141116_191310.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh