British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
@challenger

Baš sam popio drugu kavu, pa me proćeralo :wc:.

View attachment 87761

Mislim da je speeder veća fora, jer imaš pravu željezničku mrežu po cijelom otoku za vozikanje...

Načelno je sve pitanje vremena, volje i novaca; pa tako i vrtna željeznica.
(but, it is not my cup of tea)
:djed
Slazem se!!Speeder je bas prava fora,pod uslovom da ga mozes naci i kupiti!
Druga stvar je sto ce banda jednog dana podici tracnice,a speeders ne voze bas dobro
po putu:mamurluk:.
A kud to prolazi:crazy:
Cathedral Grove AKA MacMillan Park
https://www.google.ca/maps/place/Ma...cb9ea8f1bda40!8m2!3d49.2876098!4d-124.6664871
A iza parka pruga:ples2:.Kaze Wiki da taj park posjeti preko milion turista:palci_gore:
I koji K sjedim u kuci?
Odoh...........
PS,izgleda da cu te preveslat na VI:crazy::hahahaha:,jer sto vise znam vise patim(volim!!)
Za ove sigurno znas?
https://en.wikipedia.org/wiki/BC_Forest_Discovery_Centre
 

Bero01

Veteran foruma
Bas su interesantne sprave:palci_gore: Ima li toga u HO ?

@Aca 33 jašta da ima ;) !!!
Bachmann radi vozni model kao mali radni vlak:
s-l1600.jpg
:ljubav
...a koliko vidim, ima i ne-voznih modela, predviđenih da samo stoje uz prugu, kao scenografija:
s-l1600 (1).jpg
Radi ih Durango press, u nekoliko različitih verzija, uključujući i uskotračne !!!

Definitivno bi bilo fora imati nešto takvo, da protutnji po mainline između dvije regularne kompozicije!
:palac_gore:
 

Bero01

Veteran foruma
Kao što rekoh, otišao sam pre-daleko da bi sada odustao od BCR.
:pivo:
Ta željeznica mi je i dalje prioritet broj jedan, pa sam lutajući bespućima virtualne zbiljnosti naletio i na jedan zanimljiv link:
https://www.pwrs.ca/announcements/view.php?ID=5199

ORDER DEADLINE ALERT - Attention Pacific Great Eastern Fans, Fox Valley May Have Cars For You

Hey Pacific Great Eastern (later, BC Rail) fans:
Immediately after Fox Valley's announcement of Milwaukee Road 1935 Built Bunk Coaches, we had customers
ask about getting these cars in PGE colors. There were six former Milwaukee Road Bunk Coaches purchased
by Pacific Great Eastern in May of 1957. On the MILW, these cars were numbered 4442-4447, and were built at
the Milwaukee Shops in 1934 to the lightweight Hiawatha design for service on the "Olympian".
On the PGE, they carried numbers 620 - 625. These cars served PGE in passenager service with some going on
to work train service later.
We have talked to Fox Valley about this, and they have agreed that if there are sufficient orders, they will produce
the cars. We do not have artwork, but the cars are of the type shown below. So, if these are cars you have been looking for, place your orders now and show Fox Valley they need to make them.

Reservations Due By: August 4, 2011

Sada dolazi funny part. Znači ti vagoni su mala serija, izdana prije nekih 6 godina. Igrom slučaja, prodao sam neke
modele drugih kompanija, koji su mi postali redundantni, pa sam imao nešto raspoloživih financijskih sredstava viška.
Opet
čačkajući mečku po evilBayu, naletio sam na baš te vagone!
Naravno, desio se onaj famozni klick, klick, klick, i sada sam u slatkom isčekivanju.
:ljubav
Fox_Walley_PGE.JPG
Ono što neće biti slatko je to što će me opaliti po džepu sa PDV-om.
:(

 

Bero01

Veteran foruma
@challenger - 'ajd ne :sutim zbog mica mace, doći će druga.
:mamurluk:
Sjećaš se da sam spomenuo Dease Lake, uz speedere i vozikanje?
A evo i zašto:
http://www.photosbystevenjbrown.com/bcrail/northwoods/utv.html
BC Rail operated a mixed freight over the line, know as the Takla Subdivision, until shutting it down in 1983.
For the next nine years, residents of the area acquired speeders and used them to get out of the wilderness.
The line opened again in 1991 when logging resumed. An outload camp was established at Lovell Cove, milepost 197,
near the north end of Takla Lake. Here, unprocessed logs were transloaded from truck to train. Another outload camp
was established at Minaret, milepost 272. In between, at milepost 251, is the First Nation village of Bear Lake.
Bear Lake and Minaret are not accessible by road.


To je ono što mi se dopada kod te željeznice. U tom dijelu svijeta, željeznica zaista predstavlja civilizaciju,
i tamo ponekad nema drugog prijevoznog sredstva, osim vlaka, ili letjelica. Naravno, uvijek imaš izbor,
pa možeš ići i pješice, ili psećom zapregom... i sad ti nemoj kupiti Bachmannov MOW set sa speederom?
Speeder-i i indijanci - pa di ćeš bolje?
:hihihi:

Bachmann_speeder.jpg
:dada:
PS - ponovljena slika modela je zato da ne budem OT.
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
@challenger - 'ajd ne :sutim zbog mica mace, doći će druga.
:mamurluk:
Sjećaš se da sam spomenuo Dease Lake, uz speedere i vozikanje?
A evo i zašto:
http://www.photosbystevenjbrown.com/bcrail/northwoods/utv.html
BC Rail operated a mixed freight over the line, know as the Takla Subdivision, until shutting it down in 1983.
For the next nine years, residents of the area acquired speeders and used them to get out of the wilderness.
The line opened again in 1991 when logging resumed. An outload camp was established at Lovell Cove, milepost 197,
near the north end of Takla Lake. Here, unprocessed logs were transloaded from truck to train. Another outload camp
was established at Minaret, milepost 272. In between, at milepost 251, is the First Nation village of Bear Lake.
Bear Lake and Minaret are not accessible by road.


To je ono što mi se dopada kod te željeznice. U tom dijelu svijeta, željeznica zaista predstavlja civilizaciju,
i tamo ponekad nema drugog prijevoznog sredstva, osim vlaka, ili letjelica. Naravno, uvijek imaš izbor,
pa možeš ići i pješice, ili psećom zapregom... i sad ti nemoj kupiti Bachmannov MOW set sa speederom?
Speeder-i i indijanci - pa di ćeš bolje?
:hihihi:

View attachment 87817
:dada:
PS - ponovljena slika modela je zato da ne budem OT.
Bero,sjecam se!!A sjecas se ti da je i dan danas zakon u Kanadi da vlak MORA stati ako dignes
prst(nije onaj srednji:fp:).
Zbog toga i nastoje unistit putnicke vlakove,vozove,ajd,hebi ih kako god?
Primjera ima koliko hoces,ali bi usli u OT,ili mozda ne??
Bill i Marica?Ne poznajes ih,pokoj im dusi:respect:.
Imali Vikendicu na granici Manitobe i Ontarija?Uvijek putovali vlakom,i uvijek sofer zabremza kod
njihove vikse??Zbog cega?Sam si rekao!!A kad je CP pravljen,nije bilo letjelica?
Tek poslije 20-30 godina braca Wright su izmislili tu skalameriju(letjelice).
I evo na sto sam naletio prije par dana
Kamere ni za lijeka,da pofotkam:spank:.Koja sam stoka:spank:.
Oprosti(te):pozdrav:.I ja sam nov na VI(Vancouver Island).Uzet ce me iiiiiiiha godina da se priviknem.
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger
Moram priznati da su ovi šumski kamioni opaka mašinerija, ali za mene, osobito kao bivšeg zrakoplovca
zanimljiviji dio ipak počinje na 08:10 sa operacijama CH-54 ''Tarhe'' / ''Skycrane'' :usklicnik
https://en.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_CH-54_Tarhe
I ja sam nov na VI(Vancouver Island).Uzet ce me iiiiiiiha godina da se priviknem.
Nekako mi se čini da ćeš se brzo priviknuti, i da si se krenuo uklapati, zar ne?

Jesi kupio speeder, da ne budemo OT?
;)
 

Bero01

Veteran foruma
However, dok sam ja šalabajzao po Njemačkoj, poštar je bio nervozan, i zvonio je dva puta (a možda i tri puta?).
Vagoni su stigli, i na stolu me dočekao veliki paket. :party:
PGE_Hiawatha_trio.JPG Nećemo sada o detaljima poput PDV-a, pregledu paketa, i sličnome, mamu im njihovu lopovsku....:spank:
:palac_dolje:
Dame i gospodo, The Milwaukee Road Hiawatha by Fox Walley Models, u bojama PGE :ljubav:
PGE RN 621:
PGE_621.JPG
PGE RN 624:
PGE_624.JPG
PGE RN 625:
PGE_625.JPG
E sada, zašto su odlučili napraviti baš te vagone, sa tim brojevima, ne znam, jer ih je bilo šest komada,
ali moguće je da će biti izdana i druga serija sa preostalim brojevima - budemo vidjeli (a možda i ne).
:neznam:
Sami vagoni su jako fino napravljeni, vidi se da je to moderna produkcija i novi model, iako su kao i sve ostalo
Made in China, ali kvalitetno odrađeno, i puno urednije nego stanoviti Intermountain B.Colombia teretnjaci.
PGE_621_front.JPG Jedino što mi je malo čudno su ove fronte, koje mi djeluju prazno, ali dok ne vidim fotku pravog vagona, ne mogu
donijeti konačan zaključak. Vagoni imaju kompletan underframe, i to je sve dobro napravljeno, iako malo čudno izgleda
u ovoj sivoj boji. Opruge na postoljima bi sigurno istaknuo u nekakvu hrđu, da ne izgledaju ovako monotono i plastično.
:dada:
Predviđeno je da se u vagone može postaviti rasvjeta sa Led diodama, napajana malim baterijama preko reed releja,
i ta opcija mi se puno više dopada nego klasično napajanje preko osovinskih kontakata. To je Rapido napravio na svojim
bagažnicima, koje sam prikazao ranije (imam ih 3 komada), i to je vrlo praktično rješenje, koje se može naručiti posebno,
ili napraviti u samogradnji. Sve u svemu, jako sam zadovoljan ovom garniturom, jer ponekad je teško naći modele za
jednu ovakvu željeznicu koja nije mainstream i još se u stvarnosti bazirala na prijevozu tereta, a ne putnika - ali, između
ostaloga, baš zato mi se i dopala.
:yes
 

Bero01

Veteran foruma
Prvi Maj proveo sam radno, kako i priliči, prvo roštiljajući, a zatim, uz pivo,
čitajući jednu zanimljivu knjigu o kraju parne vuče u Kanadi.
:daj_pivu:
1550463063.01._SX450_SCLZZZZZZZ_.jpg
Magnetic North is an inspiring chronicle of the brief, bright moment when steam locomotives ran their final miles
in Eastern Canada, a time when the certainty of their demise made their presence all the sweeter. From the moment
Karl Zimmermann and Roger Cook packed their bags in May of 1958 and boarded a sleeper for Montreal, they were
hooked on Canadian steam. They arrived just in time to see and record the end of an era. In a sense, Zimmermann
and Cook have been collaborating on this book for 40 years. In carefully wrought essays and in photographs selected
from among many hundreds made by the authors and other outstanding railway photographers, this book is a vision
of classic steam railroading rendered with first-person immediacy.
DSC_0276.JPG

Iako tematski nije direktno vezana uz Britansku Kolumbiju, čovjek može steći dobru širu sliku o tome kako je to sve izgledalo.
DSC_0279.JPG
Fotke su uglavnom c/b, ali ima i nešto kolora, dok su prateći tekstovi izvanredno napisani, i to mi se zaista dopalo.
DSC_0280.JPG
Uglavnom, kraj parne vuče i transition era u Kanadi. Izvanredna knjiga, dala mi je dobar uvid u taj dio povijesti,
i kako bi zapravo neki od mojih vlakova trebali izgledati, što mi olakšava odluke o daljnjim nabavkama modela.
Knjiga vrijedi svake lipe (a našao sam je na rasprodaji...).
:yes
 

Bero01

Veteran foruma
Malo sam zapostavio svoju omiljenu kompaniju, BC Rail, ali, šta mogu kad sam još uvijek pod dojmovima puta u DE,
pa me ponovno uhvatio Wehrmacht....:dada:. However, ova lokica pristigla je još prošle godine, i trebalo je popikati
neke sitne detalje koji su otpali tijekom transporta, a meni se to nije dalo... do neki dan. Dame i gospodo,
Bowser C630M BC Rail RN 701
DSC_0313.JPG

...tata vidi prase:
DSC_0316.JPG
Fakat je velika...:o !!!
DSC_0314.JPG
Bowser je napravio dobar posao sa ovim lokomotivama, i do sada sam ih nabavio tri komada: RN 701, 703, i 704.
DSC_0315.JPG
Nastavite niz...
DSC_0317.JPG Iz gore navedenog, može se razaznati da je broj koji mi nedostaje RN 702... :zarulja
... a neki bi rekli, pa tako i ja kažem - neka nje, doći će i ona na red. Kad - tad...
:daj_pivu:
 

Bero01

Veteran foruma
Još jedan novi primjerak u mojoj bazi znanja i vrlo zanimljiva knjiga o šumskim željeznicama:
RAYONIER-NORTHWEST LOGGERS VOL.1 BY JAMES SPENCER
ali tamo dolje, preko puta i malo južnije od BC, u saveznoj državi Washington.
Rayonier_front.jpg
@challenger - nije to ništa puno drugačije od željeznica u Kanadi, samo je sa druge strane granice,
i zapravo je nekoliko sati od tebe, ovisi čime putuješ.
Rayonier_map.JPG
Jesi bio u tom kvartu?
DSC_0311.JPG
Volim kada dobijem i karte sa ucrtanim trasama željezničkih pruga. :usklicnik
DSC_0315.JPG
Znam da imaš u svom dvorištu šumske željeznice i E&N, ali Rayonier mi je zanimljiv jer su radili i u British Columbi-a,
a u floti su imali veliki broj logging malletki, koje su mi i inače omiljeni strojevi !!!
DSC_0316.JPG
Gomila dimnjačarki svih vrsta na okupu! :ljubav U knjizi su i nacrti za ''skeleton log cars'' i ''logging caboose'', što je čini
i modelarski vrlo zanimljivom, jer sada imam informacije na bazi kojih je moguće napraviti te modele u samogradnji.
:citaj:
 

Bero01

Veteran foruma
Carp diem - iskoristi dan, i složi neki model.
:dada:
Tako sam i ja konačno složio ovaj Walthersov industrijski 25-tonski kran, koji se godinama povlačio po kutijama sa dijelovima:
DSC_0309.JPG
Kabina je bila u ovoj narančastoj boji, kao i ruka krana, međutim, to mi se nikako nije dopadalo, pa sam je puknuo u crnu,
što je primjerenije za šumske željeznice u Britanskoj Kolumbiji, a dodao sam i prava funkcionalna Kadee archbar postolja :ljubav!
Ako vam se čini da imam određenu dozu fetiša na KD proizvode, u pravu ste.... :andjel:.
DSC_0310.JPG
Prateći vagon je Mehano (kad smo ih već spomenuli da su obnovili proizvodnju), ali napravio sam upgrade sa šahtovima
za KD kopče, i mesinganim RP25 osovinama (baš su masivne, fino spuštaju centar težišta), a iz gadne plastično - crvene,
također sam ga puknuo u Revellovu SM crnu boju, kako bi bolje pasao uz dizalicu. Ključni dio, koji je nedostajao, bila je
zapravo ova gornja ploha vagona, popločena daksama, a koju sam napravio iz Vollmerove ploče 6023 imitacija drveta
(kupio onomad u Veiblengennu, najbolje iskorištenih 3,5 EU ikad), i potom je obojao i weatherirao. :)
DSC_0311.JPG
Takvih dizalica bilo je u kvartu, i manje više po svim šumskim željeznicama u americi, a i na PGE su imali nešto vrlo,
vrlo slično, razlika je bila u kabini:
PGE_crane.JPG
However, neću biti cjepidlaka, jer sam našao način da uklopim taj model u svoju PGE/BC Rail priču, i zadovoljan sam njime.
PGE_150x150.jpg
Oš' neš' Bangladeš....
:cool1:
 

Bero01

Veteran foruma
@challenger
Nećemo politiku, u moju butigu ;)!
Sada idem OT - Wehrmacht... povijesno, meni je fascinantno kako su koristili željeznicu na istočnoj fronti,
obzirom na sve probleme i negativne faktore sa kojima su se susretali; a kao maketaru i modelaru,
odlično mi izgledaju oklopni, prateći, i naoružani vlakovi, uz mogućnosti za kreativno i drugačije maketarenje
koje su nebrojene... Da su mi ti modeli dostupniji, ne bi ja imao ništa protiv ni nekog ruskog :ljubav oklopnog vlaka,
i koje njihove kompozicije, natovarene tenkovima i slično...
To je taj utjecaj plastičnog maketarstva kojim se bavim cijeli život, i tu nema pomoći; na staroj lokaciji još uvijek
imam ca 250 - 350 raznih maketa, samo tijek povijesti mi ne dopušta da se trenutačno bavim njima. Međutim,
nisam odustao od njih, stavio sam ih na Hold, odnosno hibernaciju, i čekaju nastavak radova, kad me to ponovno uhvati,
a to će biti kada budem imao uvjete za to. Trenutačno me ipak najviše drži željeznica, kao moj prvi hobi, i zbog cijelog niza
različitih faktora, ali, ponavljam, nisam odustao od plastičnog maketarenja, pa su mi vojne željeznice zgodan način da spojim
obadva hobija.
:zarulja
PS - da se vratim na topic, nemoj da brigaš za šumske, znam da su koristili link & pin, čak imam 8 parova takvih kopči,
i ne bojim se upotrijebiti ih :usklicnik
DSC_0312.JPG

Ovo je recimo zanimljivo, jer imam i određen broj postolja viška, koja upravo čeznu za time da se na njima naprave neki
vagoni za logging u samogradnji, ili neki ovakav perverzni caboose:
DSC_0313.JPG
Vrijedi razmisliti o takvim projektima, zar ne?
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
Dok čekam poštara sa ebay smećem iz jamer'ke, razmišljam o tome da li i AMTRAK-ov vlak
''Pacific International'' koji je tijekom sedamdesetih (PGE/rani BC Rail) vozio između Vancouvera
i Seattlea pripada u ovu tematiku?
The Pacific International was a passenger train operated by Amtrak between Seattle, Washington and Vancouver, British Columbia. It was Amtrak's first international train service,
operating from 1972 until 1981. After its discontinuance Vancouver service did not return until the inauguration of the Mount Baker International in 1995. As of 2014 , the Amtrak Cascades links the
two cities.
Geografski da, ali željeznički, i modelarski baš i ne, međutim, tema mi je ipak zanimljiva iz više razloga,
a evo i zašto:
early_amtrak_to_BC.jpg
Na fotki su vagoni u orginalnim bojanjima kompanija koje su vozile u tom kvartu:
The Cascades passenger train route was originally operated as a joint partnership by the Northern Pacific, Great Northern, and Union Pacific.[5]
i taj period u povijesti AMTRAK ovih vlakova poznatiji je kao ''rainbow consists'' zbog šarenih vagona
u bojama prethodnih vlasnika! https://en.wikipedia.org/wiki/Amtrak_Cascades
što nas dovodi do idućeg:
Amtrak took over intercity passenger rail operations from the private railroads on May 1, 1971. Initial service consisted of three Seattle-Portland round trips, with no service to Vancouver, BC. The trains were initially unnamed; in November 1971, one became the Coast Starlight (which continues south to San Bernardino), while the other two became the Mount Rainier and Puget Sound.[6] 1972 brought the return of Vancouver service with the inauguration of the Seattle-Vancouver Pacific International, which operated with a dome car (unusual for short runs).[7]
Sve zajedno, daje mi razloge (iako malo nategnuto) da u BC Rail kolekciju uključim,
attention Merklin lovers :usklicnik, i ovaj Trixov Amtrak Set : 21263 Amtrak Streamliner Set, Phase I
21263.jpg
Set consists of 6 different Amtrak streamliner passenger cars. 1 baggage car. 1 sleeping car. 1 coach.
1 vista dome car. 1 dining car. 1 observation car. Total length 151.9 cm (5913/16").
Also available in Trix 2-rail DC version T21263.
:)
Slika je skinuta sa baya, jer sa mojim mobom to baš i ne izgleda dobro, ali u nastavku ću poslikati
svaki vagon pojedinačno, uz kratki osvrt o modelima.
 

Bero01

Veteran foruma
Pa ajmo prvo ono pozitivno, sa oficijelne Merklin stranice:
Trix 21263 Amtrak Streamliner Set, Phase I
DSC_0334.JPG
When Märklin produced the first prototype American HO passenger cars ever in the history of the company, the classic "streamliners" of the Amtrak Heritage Fleet were selected. Original engineering drawings obtained from Bombardier, allowed extensive reproduction of prototypical details as highlighted below. The cars' streamlined superstructures were manufactured utilizing an anodized extruded
aluminum construction, providing a high degree of realism in metal at a moderate price.

DSC_0327.JPG
After the release of the limited edition Amtrak streamliners in 1997, expansion of the American streamliner program continued with the release of three Santa Fe streamliner cars in 1998 and the limited edition "California Zephyr" express train in 1999. The future promises more exciting road names, manufactured with the same attention to detail and finely fluted aluminum construction.
DSC_0328.JPG
Extruded aluminum car bodies anodized for "in-service" appearance
DSC_0321.JPG

General Steel Castings 41-CUDO disk brake trucks
All cars (except baggage car) with interior details and interior lighting :zarulja
Vista dome car with windshield wipers cast into the end window material
Window edges heat-stamped in black to represent prototype's rubber window gasket insulation
Car body openings and edges chemically deburred

DSC_0332.JPG
Kadee® couplers with NEM European shank can be installed on cars (on TRIX Amtrak 2-rail DC version)
All cars with standard European NEM full close coupler pocket mechanism and close couplers for "diaphragm-to-diaphragm" coupling on straight track and reliable operation on sharp curves
(min. radius 15" -
to je ono što ja zovem europska amerika)
:)
Najbolje od svega kod tih vagona je taj osjećaj, kad uzmeš model u ruku, i osjetiš pod prstima težinu
i hladnoću metala od kojeg su napravljeni, i to je zaista detalj koji do sada nitko drugi nije napravio
u modelu, bar koliko ja znam.
:respect:
 

Bero01

Veteran foruma
E sada,
ono negativno, što nisu rekli, a gadno su zafrknuli, je da ti vagoni NISU u exact 1/87,
već u 1/100 kako je to bilo popularno u vremenu kada su se prvi puta pojavili.
TO je zapravo najveća greška ili mana - kako god, kod tih modela.
:mad:
DSC_0330.JPG
Od drugih nedostataka, zamjeram im europske kotače, koje bi bilo poželjno zamijeniti sa RP25
profilima, i ono ključno - KKK kinematika koja je preosjetljiva, i prenježno napravljena, pa se držači
kopči LOME na spojevima samih NEM utora, i ostatka Y nosača, zbog dinamičkih opterećenja
i udara tijekom upotrebe. Zato volim američko kopčanje: kakve kinematike, kakvi bakrači?
Šaht i metalna kopča, otporno na sve udarce i zlostavljanje tijekom vožnje.
To su maerklinovci mogli baš i malo kvalitetnije odraditi, tako da nisam ja jedini koji je imao problema
sa time, i to je vozno najslabija točka na tim vagonima. Backo bi tu mogao dodati po koju, jer je imao
gadnih problema sa kopčanjem na njima. Međutim, baš zahvaljujući njemu, uspio sam riješiti taj problem,
pa sada imam par rezervnih Y dijelova u pričuvi. I zato, HVALA Backo !!!
:palci_gore:
DSC_0329.JPG
Za kraj, opća ocjena i dojmovi - da, ti modeli su izvanredan primjerak za svakoga tko voli ameriku,
i upravo sam fasciniran time što su napravljeni od pravog metala. Iako su sami vagoni prekratki,
to im je ujedno i glavna prednost na malim europskim maketama, jer je cijeli konzist kraći, pa lakše
prolazi kroz oštre dječje zavoje, kroz koje npr. protutipni Walthers ili Rapido modeli ne bi mogli proći.
DSC_0331.JPG
Trenutačno, na čelu tog vlaka mi je Katova F40PH, DCC+Sound, koja je u ovom trenutku najprimjerenija
za taj posao. Šta više reći o njoj, osim da vozi fino, bez primjedbi, baš kao pravi Kato ???
:hihihi:
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Lijepi modeli kolega @Bero01 ! :palac_gore:
Hvala :) @Domagoj Vu
Sviđa mi se ova legendarna srebrna boja sa plavo crvenim prugicama
(neznam da li je Amtrak promjenio boju)!
Nisu promijenili boju, već shemu bojanja, malo su drugačije u svakoj fazi, ili epohi, kako bi mi rekli.
https://en.wikipedia.org/wiki/Amtrak_paint_schemes
Unveiled in 1972 Phase I was the first paint scheme to be implemented system-wide on Amtrak's trains.
Dugo sam si mjerkao taj Trix-ov Streamliner Set, ali nisam znao kako da ga uklopim u kolekciju,
jer mi je bio premoderan za ostatak amerike, koja je uglavnom u Epohi III, odnosno transition era,
sve dok nisam krenuo istraživati šta je sve vozilo po Britanskoj Kolumbiji, osim njihovih domaćih kompanija.
Onda sam shvatio da bi se taj set zapravo idealno uklopio i po bojanju, i po periodu, i po lokaciji,
makar zapravo nema veze sa Kanadom, ali eto, zanimljivi su modeli i fora je vlak, pa onda neka i njega.
https://en.wikipedia.org/wiki/Streamliner_cars_(rail)
Dobar izgovor, zlata vrijedi.
;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh