GOŠA Y kola sa ležajima

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Ovim putem bih se još jednom htio zahvaliti našem uvaženom kolegi Wile E Coyote-u :naklon:
Model ide na sklapanje:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Goša Y vagoni

Sky: "I tata bi sine!" :D
:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Sky kaže:
Ovim putem bih se još jednom htio zahvaliti našem uvaženom kolegi Wile E Coyote-u :naklon:

That's what friends are for!!!

A što se tiče prerade:
oscarrl1.gif


Još samo da sklopljenoga vidim i moći ćemo zaključiti kako je vrijedilo truda....
 

NClight

Hybernated
Re: Goša Y vagoni

Ono što sam vidio na susretima je bilo fe-no-me-nalno, dečki :aplauz: :palci_gore:
Počastite nas i ponekom fotkom unutrašnjosti, i opisom kako ste na kraju to sve poljepili, ofarbali i polakirali ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Goša Y vagoni

I ja bih se preporućio za kratke instrukcije o farbanju i markiranju ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Ja mogu reći kako su nastali decali, ali SVE ostalo je odradio sky i to je u stvari njegova beba...

Elem, za točne decale trebaju vjerodostojne fotke, što je naravno sky i imao. bez dobrih slika prototipa ne može se dobiti niti točan model. Za crtanje decala poslužio je CorelDraw.

Prvo sam poskenirao obje strane modela vagona i takav scan importirao u Corel i zaključao ga. To je služilo kao podloga na kojoj će se crtati decali. U isti file ubacivao sam pojedine slike pravog vagona da vidim gdje ide koji natpis i korigirao pozicije na scanu modela. I tako satima i satima dok sve nije bilo gotovo.

Nakon nekoliko usklađivanja dimenzija, decali su isprintani na digitalnom laserskom printeru i to je to. Sky ih je uredno aplicirao i model je skoro gotov.

Ostale detalje reći će sky (kad ulovi vremena...)
 

markez

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Video sam ovaj model na susretima i sta reci? Samo cestitke i komplimenti. Bravo Sky. :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Hm, ne znam da li će ovi moji budući postovi biti prikladni za temu GOŠA Y vagona, ali to sad ionako nema veze, jer svi željno isčekujemo prve ACME primjerke!
A dok se to ne dogodi, mogu pokazati kako 'Coyote decali' izgledaju na modelu:


Sa aplikacijom decala imam jako malo iskustva, tako da ne bih previše komentirao koliko su uredno postavljeni :D
Uglavnom, decale sam postavljao tako, da sam na ofarbani sanduk prvo nanio sloj bezbojnog sjajnog laka. Zatim sam uz pomoć decal setter-a polijepio decale.
Nakon sušenja decala, slijedio je opet sloj sjajnog laka, da bi na kraju finiširao matt lakom. Koristio sam isključivo maketarske lakove.

Kad uhvatim malo vremena, nabacit ću par fotki unutrašnjosti!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Wile E Coyote kaže:
Još samo da sklopljenoga vidim i moći ćemo zaključiti kako je vrijedilo truda....


 

Vedi

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Ja sam valjda više od tebe čekal da završiš ovaj vagon, i na kraju mogu reći samo jednu riječ za tebe:

LEGENDA!

Bravo!!!!
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Ave Sky, morituri te salutant!!!!

Maestralno!!!!

Vrijedilo je svake minute tvojih neprospavanih sitnih noćnih sati!!!!
Massive respect!!!!
:win1:
 

keko

Poznati forumaš
Re: Goša Y vagoni

Vidio sam ga uživo na Susretu. Vagon je totalni mrak!!! Svaka čast za trud i izvedbu!!! Izvrsno :naklon: :naklon: :naklon:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Uf, koliko pohvala.... Momci, hvala vam svima!
Iskreno se nadam da će se proizvođači modela uistinu potruditi oko izrade GOŠA Y modela, tako da nam prerade ovakvog tipa više ne zatrebaju!
Koju god kompoziciju krenem sastavljati (uzimajući u obzir i najavljene ACME modele), uvijek negdje zaškripi na kušetima! :S:

Svakako se moram zahvaliti i našem uvaženom forumašu Vediju, koji je pripomogao u izradi točnih natpisa na modelu (podaci o reviziji vagona i sl.). Hvala, Vedi! :palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Goša Y vagoni

Evo da i ja pohvalim taj vagon. Stvarno je lijep, niko ne bi mislio, da je više manje vlastita proizvodnja. BRAVO!
:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:

Inaće kaj si rekao da uvijek zaškripi kod kušeta; kaj si najviše videl?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Gorchi kaže:
Inaće kaj si rekao da uvijek zaškripi kod kušeta; kaj si najviše videl?
Hvala Gorchi!
Evo konkretno: sastavljam Beograd-Zürich-Express iz 80'. Ukoliko ACME izrealizira sve najavljene JŽ vagone, falit će mi samo JŽ kušeti.
BTW, ne možeš niti današnju Veneziu složiti bez srpskog kušeta :(
Ovaj urađeni kušet ide u sastav EN Zurichsee, prema tome mu je dodjeljen broj i podaci o reviziji.
 

Vedi

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Sky kaže:
Svakako se moram zahvaliti i našem uvaženom forumašu Vediju, koji je pripomogao u izradi točnih natpisa na modelu (podaci o reviziji vagona i sl.). Hvala, Vedi! :palac_gore:

Pa nema na čemu naravno! ;)

Bila mi je izuzetna čast i zadovoljstvo sudjelovati bar malo i pomoći koliko god sam mogao u izradi ovako vrhunskog modela!

Ja sam rekao već kada sam vidio tvoje početke konverzije da ne sumnjam da će to biti dosada NAJtočniji i NAJprecizniji model GOŠA UIC-Y, kojeg je itko ikada izradio!

Jedva čekam da vidim model i uživo, te plan za tvoju sljedeću konverziju!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh