Građevine i elementi - hyperion

Kako da se zove crpka?

  • ARAL

    Votes: 17 81.0%
  • JET

    Votes: 3 14.3%
  • TOTAL

    Votes: 1 4.8%

  • Total voters
    21

hyperion

Veteran foruma
ADAC zgradu sam namjerno ostavio takvu, da bude sive boje. Ostale ču vjerojatno bojati, pa če tempera prekriti spojeve.
 

hyperion

Veteran foruma
Zanima me, kako i od čega da napravim teksturu kamenja, sivi zid?

232201fg02.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Strpljivim urezivanjem (bolje rečeno udubljivanjem) sa nekim ne preoštrim vrhom (npr.istrošena kemijska olovka) i to ne prejakim
pritiskom, koristeći ravnalo (naravno prije sastavljanja objekta).
Kad se malo izvježbaš ići će brže....
 

1borna

Veteran foruma
Najpogodnija bi bi bila Kapa-ploča, no mogao bi biti i neki mekani karton, tvrdi stiropor (podloške za meso iz pakiranja u marketu npr)....
 

hyperion

Veteran foruma
Zna netko kakve su otprilike dimenzije ovih kamenih blokova? Da ne napravim prevelike ili premale.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Hyperion, kaj nimaš kake kuče u blizini ili pak neku škarpu? Prošetaj u stari grad Krško ili Brežice i pogledaj za kamenje oko ugla kuče, možda oko ulaznih vrata... Dobro bi ti poslužila i kakva fotografija pa ako imaš pored slikanog nekog čovjeka možeš odrediti približne dimenzije. Muškarci smo negdje oko 180 cm, žene oko 165 cm visine, vrata su obično visine oko 200-210 cm...

Ideja.. pomogni si sa street viewom:
https://www.google.si/maps/@46.0497...ata=!3m4!1e1!3m2!1sHI5x6eunkbpQ0kkzaOW2SA!2e0
 
Last edited:

hyperion

Veteran foruma
Goran, v Brežicah kamnitih blokov razen na gradu ni. V Krškem pa sploh nikjer. Imam namen iti pogledat velikost blokov, pa kljub temu za vsak slučaj še vprašam tukaj. Podobna situacija je nedavno bila z Mišotom iz Lendave. Ne vem, a je zateženost res vrlina Slovencev ali kaj?
 

yyure

Novi član

hyperion

Veteran foruma
Jure, hvala za info. Sicer pa lahko približno ocenim velikost blokov.


Novi radovi, što bi to bilo?

img1607resize.jpg



Prvi dio je tanji karton, koji mogu bez problema rezati škarama. Iza toga je zaljepljen dio od lepenke

img1609resize.jpg


img1610resize.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
Prijatelj koji je odustao od njemačke makete, mi je prodao kučice (nemojte se bojati, to ne znači da neću više raditi svoje od kartona). Pitanje je kako postaviti kučice, da bi ulica imala smisla? Naime one su različitih visina, boja i oblika krovova.

img2074resize.jpg


img2079resize.jpg


img2082resize.jpg


img2085resize.jpg


img2089resize.jpg


img2091resize.jpg


img2094resize.jpg


img2095resize.jpg


img2099resize.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Hmm, zbilja je to jako šareno i različito....nekoliko bi ih možda ipak moglo skupa a one koje ne pašu prodaj dalje!
A sam bi mogao napraviti poneku u stilu preostalih pa ih poveži u jedan blok ili ulicu?
(čini mi se da 1., 2. i 5. ne pašu uz ostale)
 

NClight

Hybernated
1,2 i zadnja bi mogle zajedno, 5 je malko off ali uz malo dorade bi se mogla uklopiti u ostale.
Ako pogledaš realne gradove, svašta se nađe na ulicama, jednokatnica između trokatnica, šarene ulice...
Bitno je da se tebi dopada ;)
 

Davor

Veteran foruma
Lepo si to složio. Zgradu sa terasom pomakni malo ka unutrašnjosti i krov susedne zglade će lepo da naiđe na zid. Ako se malo zagledaš, nisu uvek sve zgrade u istoj liniji. Katkad se desi da neka starija zgrada ili kuća odudara od novijeg arhitektonsko-urbanističkog projekta.
 

hyperion

Veteran foruma
Radim maketu alpske vatrogasne stanice po izgledu neke iz Švice

232201.jpg



Zid od 2 mm debele lepenke. Donji dio je traka tankog kartona, zatim obojan temperom u odgovarajučoj nijansi.

img2154.jpg



Kemijska olovka se pokazala predebelom, pa samo za crtanje makena upotrijebio iglu

img2156.jpg


img2157.jpg



Dio zida po segmentima

img2158.jpg


img2159.jpg



Zatim izrada konstrukcije, kakva se pojavljuje na zgrada u A, I, D, CH.

img2160.jpg


img2161.jpg


img2162.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh