Građevine i elementi - hyperion

Kako da se zove crpka?

  • ARAL

    Votes: 17 81.0%
  • JET

    Votes: 3 14.3%
  • TOTAL

    Votes: 1 4.8%

  • Total voters
    21

hyperion

Veteran foruma
Predstavit ču najmanje 20 godina stare zgrade, koje su nekad stajale na neki maketi. Pošto je vlasnik makete umro, je njegova žena željela da to preuzmu ljudi, koji če se time baviti. I eto, kod mene na bolja vremena čeka nekih 30-ak zgrada.

img2879.jpg



S jedne strane...

img2880.jpg



...i s druge.

img2881.jpg



Kolodvor koji mi barem po donjem dijelu liči na kolodvor u Kumrovcu.

img2883a.jpg


img2884a.jpg
 

yyure

Novi član
Lepe zadeve, sicer bo kar nekaj dela z njimi ampak tudi to je izziv! FALLERJEV "WTC" iz prve slike imam tudi sam.
 

1borna

Veteran foruma
Fallerov nebotičnik je bio česti model na H0 maketama iako je bio po veličini primjereniji za TT mjerilo.
U 60-im pa i 70-im godinama prošlog stoljeća makete su bile još malene (prema današnjim prosjecima) tako da su i
objekti bili većinom u M 1:100 ili još manji, tako bi ih više stalo na maketu.
I ja još uvijek imam takav neboder (trenutno je u velikoj kutiji sa brojnom braćom i sestrama) a čuvam i kutiju koja služi
kao spremište raznih djelova kućica....
DSCN5024.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Ja bih rekao iz 70-ih godina, možda je nešto malo starije (poput nebodera) a nešto i malo mlađe...
 

1borna

Veteran foruma
Lijepe su te stare kućice, treba ih malo obnoviti, dodati detalje koji nedostaju (ograde na balkonima zadnje zgrade npr),
poboljšati neke stvari (izloge napraviti realnije) itd....
 

1borna

Veteran foruma
Predzadnja kućica je Faller B 211 pošta
17107238wt.jpg

Imao sam jednu takovu u davna vremena, nedavno sam nabavio i jednu novu (nesastavljenu), može joj se i unutrašnjost liepo
urediti!
17187076br.jpg

Ovo je slika za Stanleya!
17198538xn.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
img2918.jpg


img2919.jpg


img2920.jpg



Stambeni blok ili škola?

img2924.jpg



Kontrolni toranj sam rasturio, jer je netko bio jako neprecizan kod sklapanja, a meni je takav izgled previše smetao. Tako da ču ga kad bude, sastavit na novo

img2925.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh