HO cestovna vozila (2)

Thommo

 
Osoblje foruma
Nekoliko novih 1:87 osobnih automobila u kolekciji...

Norev "Žaba". :ljubav
IMG_0087.jpg


IMG_0084.jpg


I dvije Škode, Fabia karavan i Favorit pick-up.

IMG_0082.jpg


IMG_0080.jpg


IMG_0088.jpg
 

mihaelsb

Član foruma
Evo moja mala kolekcija kamiona ..ima tu svega i svacega.
ovaj dhl danas stigao pod bor zajedno s boschovim tga ..hehe :D
 

Attachments

  • 1kam.jpg
    1kam.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 122
  • mansk.jpg
    mansk.jpg
    87.2 KB · Pregleda: 121
  • skaniaa.jpg
    skaniaa.jpg
    94.8 KB · Pregleda: 121
  • tgx1.jpg
    tgx1.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 120
  • tgxa.jpg
    tgxa.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 121

Herbie

Član foruma
Molim starije i iskusnije modelara za pomoc. Zanima me da li je tko naisao ili zna nesto vise o ovim modelima sa slika:
5v18d2.jpg

n33cch.jpg


Jos nigdje nisam vidio da su se Steyeri proizvodili 6x4 u mjerilu 1/87 pa me zanima da li netko znas nesto vise o tome.
 
A

Anonymous

Guest
Herbie kaže:
Molim starije i iskusnije modelara za pomoc. Zanima me da li je tko naisao ili zna nesto vise o ovim modelima sa slika:


Jos nigdje nisam vidio da su se Steyeri proizvodili 6x4 u mjerilu 1/87 pa me zanima da li netko znas nesto vise o tome.

Ni ja nisam uspio pronaći ni jednog proizvođača koji bi proizvodio ovakav model.
To je najvjerojatnije homemade model, točnije "gemišt" od nekoliko kamiona. Da imaš malo kvalitetnije fotke sa više vidljivih detalja bilo bi lakše. Ovako izgleda da su obje kabine,prefarbane,odnosno cijeli prvi kraj od Roco Steyr 91 4x2, na prvom i tovarni sanduk te stavljeni na neku troosovinsku šasiju od Herpe (gledajući po kotačima), dok je na drugom kamionu samo stavljen prednji kraj na šasiju od Kibri modela( gledajući tovarni sanduk). Ili pak su samo šasije na Rocov model "doštukane" sa još jednom osovinom, stavljeni kotači od Herpe ili Kibri, uglavnom rezultat je odličan. Majstor zna znanje.
 

speed2

Član foruma
Ja imam jednog troosovinskog Steyra. Isti ovakav kao sa slike, od Kleinbahna. Samo, "sandučar" je, a meni to nekako nije šmekalo. Kod nas sam više viđao kipere. Pa sam malo srezao šasiju, te je opet spojio. Sad je samo šasija, čekam na nađem nekakvu kipu za njega. Stavio sam mu narančaste rotirke. Budem poslikao.
Evo, ovakav je on. Neznam da li Kleinbahn proizvodi još što osim sandučara Steyra.

(slika sa modellkw.at)


Uploaded with ImageShack.us
 

Herbie

Član foruma
Gledao sam malo na stranici gdje sam maznuo slike Steyra i vidim da tip ima dosta preradevina i dorada te sam vidio sam svoje prinove koje cekam da dodu u vozni park.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Wile E Coyote kaže:
Pogledajte u koliko sam sati postao ovo. Upravo sam dovršio ova dva ljepotana:



Wiel-e-Coyote koji je ovo točno model Riezte busa mislim na ovaj Croatia Airlines Pleso Zagreb???
MB 404 neka novija linija ili??? jel znaš kat broj??ili ???
Evo ja 5 put čitam i češljam ovu temu od A do Ž :D :naklon: :naklon: :naklon:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Joj, da me ubiješ ne znam koji je kataloški broj, ali reći ću ti da nije O404 već Tourismo. Pazi imaš dvije vrste Tourisma, sa starijim farovima sprijeda i straga i s novijima. Ovaj je s novijima.
 

mihaelsb

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Joj, da me ubiješ ne znam koji je kataloški broj, ali reći ću ti da nije O404 već Tourismo. Pazi imaš dvije vrste Tourisma, sa starijim farovima sprijeda i straga i s novijima. Ovaj je s novijima.


da ti iskreno kazem i ja sam mislio da je o404 ..ima ratkape kao on i dosta detalja kao o404

ali bus je :palac_gore: :palac_gore:
 

mihaelsb

Član foruma
Evo moj actros :
Kako sam radio : skinuo sam onu sliku sto je bila na sanduku acetonom (NE SKIDATI SLIKU RAZREĐIVAČOM JER NAGRIZE PLASTIKU) i smanjio konzumov logo,isprintao ga i to je to ,moja prva prerada kamiona ;)
 

Attachments

  • Picture 003.jpg
    Picture 003.jpg
    28.1 KB · Pregleda: 124
  • Picture 004.jpg
    Picture 004.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 124

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
mihaelsb kaže:
Wile E Coyote kaže:
Joj, da me ubiješ ne znam koji je kataloški broj, ali reći ću ti da nije O404 već Tourismo. Pazi imaš dvije vrste Tourisma, sa starijim farovima sprijeda i straga i s novijima. Ovaj je s novijima.


da ti iskreno kazem i ja sam mislio da je o404 ..ima ratkape kao on i dosta detalja kao o404

ali bus je :palac_gore: :palac_gore:

Ratkape su identične :palac_gore: .. najveća razlika između 404 i 350 je z završetku zadnjeg prozora i klimi na krovu..
Inače Wile E Coyote je dobro upozorio na dvije vrste Tourisma 350 i rekao glavnu razliku.. to bi mi promaklo i mučilo me pri kupovini da nekupim stari jer hoću noviji s face liftom..
Naj bolje se ravnati i gledati zadnja štop svijetla..(pošto u shopovima i na ebayu obično nisu slikani ni s prijeda ni sa zadnje strane) ukoliko je s boka što u obliku trokutića to je novija verzija a ako je mali pravokutnik onda je stara i nema greške :palci_gore:
U svakom slučaju bus je ekstra još da je naći bijeli pa poslat na preradu ...e to bi već bilo ono pravo klopa
Evo i slikica jer me neka nesanica uhvatila pa švrljam po forumu >:) >:) >:) >:)
 

Attachments

  • 350 turismo face lift poredba.JPG
    350 turismo face lift poredba.JPG
    32.8 KB · Pregleda: 103

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ima još jedna razlika..


Inače, ne mora biti bijeli, lako ga rastaviš, malo teže skineš natpise i prefarbaš....
Ovaj gornji je rođen za preradu >:E:

djzlaja kaže:
Ratkape su identične :palac_gore: .. najveća razlika između 404 i 350 je z završetku zadnjeg prozora i klimi na krovu..

Ja držim da je optički ipak najuočljivija razlika ovaj prednji nosač krova

 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Wile E Coyote kaže:
djzlaja kaže:
Ratkape su identične :palac_gore: .. najveća razlika između 404 i 350 je z završetku zadnjeg prozora i klimi na krovu..

Ja držim da je optički ipak najuočljivija razlika ovaj prednji nosač krova

Jeste u pravu si taj sam dio totalno previdio, (ustvari razlika je na istom principu na početku i na kraju busa u zakošenim nosačima) :zvizdi:
Nisam siguran ali mislim da bi 350 trebao biti i veći od 404.. jednom sam ih sreo na cesti pa ako me optička varka nije zavarala 350 je daleko viši..
Onaj bijeli sam i zapikirao jer mi se čini da bi bio zgodan za pripremit za preradu.. klopa klopa
Ajd kad već seciramo ovaj 350 pitanje to mi je palo na pamet davno, jer sam imao taj problem s onim manom što sam maskirao, pa mi sad zgodno to i iznjeti...
Kada ga rastaviš za farbanje, kederi koji su crne boje jel ostanu na šasiji ili su u sklopu stakala??? Pitam jer su mi oni ustvari jedina osjetljiva stvar, ako su na rubovima stakala obojeni onda nije problem a ako su na šasiji a ona se farba..to je druga pjesma???? (po slici bi reko da su na staklima :molitva )?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Bez brige si...svi crni rubovi su na staklu...
Samo budi oprezan kad ga rastavljaš, klikovi lako puknu a maleni dijelovi (farovi, žmigavci...) se lako pogube i još lakše puknu..
 

Herbie

Član foruma
Imam jedno pitanje vezano uz Herpa modele vozila. Cesto se na ebayu i na internetu kad "kopam" malo u vezi modela nadu modeli od Herpa kojih nema na njihovim stranica tj. u prospektima. Da li se svi modeli od Herpa mogu pronaci na njihovim stranicama ili na internetu prikazuju pojedine modele.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh