HO cestovna vozila (2)

speed

Član foruma
zna li tko Dražena Bijelića...čuo sam da izrađuje Tamiće, pa me zanima jel to još radi...volio bih jednog imati
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Napokon sam ga ufatio! :>idea:

2008-08-12_Coca-Cola8.jpg


I onda je ispalo ovo:

2008-08-19_CocaCola1.jpg


2008-08-19_CocaCola3.jpg


2008-08-19_CocaCola4.jpg
 

NClight

Hybernated
speed kaže:
zna li tko xxx xxx ...čuo sam da izrađuje Tamiće, pa me zanima jel to još radi...volio bih jednog imati

Kontaktiraj ga sa/preko foruma http://www.zeljeznice.net - korisničko ime je drazenb67

@Thommo... praksa čini majstora >:) Lijepo... a sad počni skalirati sve u 1:160 za "znaš već što" >:D:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nema problema za "shrink"-anje, samo, N "Yeftilena" (TM) baš i nema u dućanima za kupiti... :mad::
 

mario05

Član foruma
thommo odlicni radovi, pokusao sam sa onom slikom tervol i odlicno je ispao... sliku cu staviti za koji dan... mozes li mi staviti jos koju, molim te ili poslati mejlom........molim te!!!!!! Mario
 

Thommo

 
Osoblje foruma
mario05 kaže:
thommo odlicni radovi, pokusao sam sa onom slikom tervol i odlicno je ispao... sliku cu staviti za koji dan... mozes li mi staviti jos koju, molim te ili poslati mejlom........molim te!!!!!! Mario
Čim staviš koju fotku, dobiješ drugu! ;) :plaza:
 
A

Anonymous

Guest
Evo i moj Unimog s neobičnom prikolicom :D
 

Attachments

  • DSC01316_resize.JPG
    DSC01316_resize.JPG
    124.2 KB · Pregleda: 128
  • DSC01317_resize.JPG
    DSC01317_resize.JPG
    147.3 KB · Pregleda: 129

Thommo

 
Osoblje foruma
Bogme, paleta prerada se širi! :>idea: Nema što, jako lijepi, a "naši" busevi!

Osnova su Rietze?

Ja sam jeftino nabavio jednu Scaniu od Herpe. Izvrstan model.

2008-10-05_Scania.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Fino :aplauz: :aplauz: :aplauz:

Evo i mojih u radnoj akciji
 

Attachments

  • DSC01468_resize.JPG
    DSC01468_resize.JPG
    148.6 KB · Pregleda: 127
  • DSC01469_resize.JPG
    DSC01469_resize.JPG
    137.4 KB · Pregleda: 127
A

Anonymous

Guest
Hej Wilie! Stigli mi decali iz texasa. Čak sam dobio i upute. Slično je tvojem postupku (barem onom što sam pročitao u tvojim postovima po forumima). Oni ne spominju "decal solution", samo "warm water" dok se ne odlijepi, dum na model i to je to. Kaj veliš???? :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm

P.S. Razmišljao sam čak umjesto "decal solution" izraditi otopinu octa i alkohola u vodi!
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
nightrain kaže:
Hej Wilie! Stigli mi decali iz texasa. Čak sam dobio i upute. Slično je tvojem postupku (barem onom što sam pročitao u tvojim postovima po forumima). Oni ne spominju "decal solution", samo "warm water" dok se ne odlijepi, dum na model i to je to. Kaj veliš???? :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm

P.S. Razmišljao sam čak umjesto "decal solution" izraditi otopinu octa i alkohola u vodi!

Ha, good news!
Warm water je "obavezni" dio postupka pri aplikaciji modela, dok je decal solution "izborni" dio postupka.
Voda služi kao sredstvo odvajanja decal filma od podloge, dok solution služi da bi se decal dodadtno omekšao i bolje se slijepio s podlogom. Kad ga solution omekša, on legne skroz u utore, nalegne oko zakovica i sličnih nepravilnosti na samom modelu.
postoji još i decal setting solution koja se koristi prije aplikacije na i stavlja se na model, no ja to rijetko koristim....
Decal sol mi je zakon. Kad on njega fino smekša, pa legne...ko da si bojao a ne stavio decal...

Ajde svakako javi prve rezultate...
E, da, tko je proizvođač decal papira?
Za laser ili ink-jet?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Dobra taktika - vježbaš na Mehano jeftilenima, a kad se izvještiš, onda na bolje modele... :>idea:
 
A

Anonymous

Guest
Da znaš što sam sve upropastio, :tisina . Uvijek govorim i sad ću ponoviti:"čovjek najbolje nauči na svojim pogreškama". :prof: :prof: :prof: :prof: :prof:

Pročitao sam u svezi bojanja i naljepnica cijeli maketarski forum. Nula bodova. *mudri* Dok sam ne primiš zračni kist u ruku i decal s pincetom, nema kruha!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh